Norway Open

Tillbaka till startsidan

Resultat Qualification groups

Group 1

Namn Klubb M V O F GM IM MS P
1 Matti Månsson Avantgarde Lund 13 10 2 1 63 24 +39 22
2 Hans Österman NUHL8 13 10 2 1 60 29 +31 22
3 Anette Engel 13 9 1 3 56 26 +30 19
4 Arne Johannes Holmin 13 9 0 4 49 31 +18 18
5 Martin Arenlind DAJM 13 9 0 4 57 27 +30 18
6 Magnus Klippen 13 8 1 4 55 27 +28 17
7 Oystein Klippen 13 7 2 4 45 28 +17 16
8 Gustav Brådland 13 7 2 4 46 33 +13 16
9 Sissie Wikström Björkhagen Rangers 13 5 2 6 44 44 0 12
10 Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey 13 4 1 8 29 38 -9 9
11 Eskil Sandland 13 2 1 10 17 65 -48 5
12 Fabian Labedzki 13 2 1 10 15 65 -50 5
13 Susanna Pössl FC Europe Juniors 13 1 1 11 21 55 -34 3
14 Juan Ruano 13 0 0 13 0 65 -65 0
Om flera spelare hamnar på samma poäng särskiljs de efter de internationella reglerna.

Visa matcher | Visa korstabell

Group 2

Namn Klubb M V O F GM IM MS P
1 Stian Ostrem 13 10 1 2 57 24 +33 21
2 Oscar Henriksson Bröderna Grym 13 10 1 2 54 18 +36 21
3 Patrik Hellström United Stars 13 10 0 3 56 21 +35 20
4 Truls Månsson Björkhagen Rangers 13 8 2 3 46 15 +31 18
5 Bjarne Axelsen 13 8 1 4 57 31 +26 17
6 Frode Hagerup 13 8 1 4 40 31 +9 17
7 Olle Eriksson Björkhagen Rangers 13 6 5 2 30 11 +19 17
8 Simon Thomas 13 7 2 4 47 32 +15 16
9 Thorbjørn F. Hestvaag 13 5 1 7 28 42 -14 11
10 Evgenii Solovev 13 4 1 8 33 33 0 9
11 Anton Jalneskog Bröderna Grym 13 4 1 8 30 44 -14 9
12 Rikard Oddane 13 2 0 11 14 61 -47 4
13 Sander Berntsen 13 1 0 12 19 68 -49 2
14 Daniel Nygård 13 0 0 13 5 85 -80 0
Om flera spelare hamnar på samma poäng särskiljs de efter de internationella reglerna.

Visa matcher | Visa korstabell

Group 3

Namn Klubb M V O F GM IM MS P
1 Yngve Aasheim 13 11 1 1 50 21 +29 23
2 Markus Nilsson Spjass Invaders 13 9 3 1 57 25 +32 21
3 Andreas Roren 13 9 1 3 41 27 +14 19
4 Uno Österman NUHL8 13 9 0 4 47 25 +22 18
5 Emil Larsson Spjass Invaders 13 8 1 4 43 28 +15 17
6 Hans-Øyvind Sagen 13 7 3 3 45 33 +12 17
7 Vegard Klippen 13 8 1 4 47 30 +17 17
8 Markus Bengtsson Bröderna Grym 13 6 1 6 36 32 +4 13
9 Sondre Efteland Johansen 13 5 2 6 29 37 -8 12
10 Jerry Wikström United Stars 13 4 2 7 42 36 +6 10
11 Per E. Weckhorst 13 4 0 9 32 50 -18 8
12 Liv Österman NUHL8 13 2 1 10 32 47 -15 5
13 Bjørn Schandy 13 1 0 12 20 72 -52 2
14 Filip Labedzki 13 0 0 13 16 74 -58 0
Om flera spelare hamnar på samma poäng särskiljs de efter de internationella reglerna.

Visa matcher | Visa korstabell

Group 4

Namn Klubb M V O F GM IM MS P
1 Joakim Lundin United Stars 13 11 2 0 74 19 +55 24
2 Lars Henriksson Bröderna Grym 13 11 2 0 64 13 +51 24
3 Espen Eidsnes 13 9 1 3 47 26 +21 19
4 Espen Moe 13 8 3 2 45 18 +27 19
5 Trond Gangsoy 13 7 2 4 49 28 +21 16
6 Andreas Fjermestad 13 6 3 4 47 42 +5 15
7 Amund Risa Fylling 13 7 0 6 50 31 +19 14
8 Joan Mencl Ley Avantgarde Lund 13 6 2 5 51 31 +20 14
9 Nico Pedersen 13 6 1 6 52 37 +15 13
10 Arne Hetlelid 13 4 2 7 33 39 -6 10
11 Kent Are Solli 13 2 2 9 31 50 -19 6
12 Bjørn Austerå 13 2 0 11 19 75 -56 4
13 Sven Nikolai Jensen 13 1 0 12 11 94 -83 2
14 Bjarte Tjessem 13 1 0 12 8 78 -70 2
Om flera spelare hamnar på samma poäng särskiljs de efter de internationella reglerna.

Visa matcher | Visa korstabell