Czech Open

Tävlingstyp Super Series
Tävlingsklass Öppna
Datum och tid 21 april 2018
Ort Prag, Tjeckien
Deltagare 103 st

Läs mer om turneringen på deras egna hemsida.

Anmälda spelare finner ni här.

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Patrik Petr THC Stiga Elites
2. Zdenek Matousek ml. HCS Zabka Praha
3. Michal Hvizd THC Stiga-Game Pribram
4. Leos Hvizd ml. THC Stiga-Game Pribram
5. Filip Hamacek HCS Zabka Praha
6. Jiri Chylik ml. HCS Zabka Praha
7. Michal Kobrle THC Stiga Elites
8. Imrich Blasko THC Blue Dragon Kosice
9. Stanislav Kraus Absolut Desperation
10. Jakub Sladek THC Stiga-Game Pribram
11. Daniel Mitro THC Blue Dragon Kosice
12. Dmitriy Petrov THC Toros
13. Emil Larsson Spjass Invaders
14. Krystof Lebl Big Band
15. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
16. Adam Zielinsky Big Band
17. Jan Sladek THC Stiga Elites
18. Petr Turon THC Trinec
19. Krystof Herold HCS Zabka Praha
20. Martin Madera THC Stiga-Game Pribram
21. Bernard Rjavec NHK Kranj
22. Miroslav Cernoch HCS Zabka Praha
23. Samuel Hana BSE United
24. Michal Bostik Stiga HC Benatky
25. Antonin Suryn Big Band
26. Jakub Matysek HCS Zabka Praha
27. Mykhaylo Shalomayev Katran
28. Robert Jez Stiga HC Benatky
29. Tomas Waclawek THC Trinec
30. Gergely Regula Budenz Hybernator
31. Daniel Matysek HCS Zabka Praha
32. Vaclav Pikl THC Stiga Elites
33. Miloslav Kubica SHC Cheb
34. Tomas Hudec THC Blue Dragon Kosice
35. Lukas Kobrle THC Stiga Elites
36. Martin Zenisek APP Gladiators Plzen
37. Vladimir Kraus Absolut Desperation
38. Josef Kurka THC Stiga-Game Pribram
39. Tomas Jedlicka THC Stiga-Game Pribram
40. Tomas Kahoun ml. BSE United
41. Milos Sevr THC Stiga Elites
42. Micael Borgh Schlicktown Arctic Veteranos
43. Karol Hudec THC Blue Dragon Kosice
44. Frantisek Suma THC Predators
45. Tomas Halama Stiga HC Benatky
46. Frantisek Marek BSE United
47. Tomas Kahoun st. BSE United
48. Andras Naszadi Bodicsek Klub
49. Evgenii Solovev NiKi
50. Markus Bengtsson Skrunda THC
51. Jiri Vacha SHC Cheb
52. Simon Thomas Big Band
53. Martin Martinec THC Predators
54. Tomas Bucek Stiga HC Benatky
55. Ludovit Varga SHK Bieli Zraloci Nove Zamky
56. Hermann Petuch TEHC Black Forest Werewolves
57. David Cibulka THC Trinec
58. Zdenek Matousek st. HCS Zabka Praha
59. Zdenek Lopaur Stiga HC Benatky
60. Milan Mitro ml. THC Blue Dragon Kosice
61. Jiri Cibulka THC Trinec
62. Hana Maresova BSE United
63. Alexandr Macynskyj Big Band
64. Tomas Ruzicka THC Stiga-Game Pribram
65. Miroslav Uhlir APP Gladiators Plzen
66. Petr Fuchs Big Band
67. Pavel Pohoraly THC Teplysovice
68. Josef Maly Stiga HC Benatky
69. Allan Lorand st. THC Predators
70. Stefan Ivan THC Predators
71. Miroslav Franek THC Trinec
72. Vlasta Gobyova THC Teplysovice
73. Iva Maskova SHC Cheb
74. Csaba Kocsis SHK Bieli Zraloci Nove Zamky
75. Mark-Julius Pikat
76. Jiri Malik st. Stiga HC Benatky
77. Vojtech Bernat THC Stiga-Game Pribram
78. Petr Holub
79. Wolfgang Abshagen Satyrion Berlin
80. Radek Bidlo Stiga HC Benatky
81. Vit Perkner Big Band
82. Miroslav Mares st. BSE United
83. Pavel Hrasky THC Stiga-Game Pribram
84. Jonas Perkner Big Band
85. Hynek Nechutny APP Gladiators Plzen
86. Josef Sedlacek Stiga HC Benatky
87. Martin Pesko Olomouc
88. Lukas Toms Big Band
89. Matyas Klazar BSE United
90. Anita Grimova THC Stiga-Game Pribram
91. Vladimir Lux THC Letohrad
92. Jan Kubica SHC Cheb
93. Ladislav Kulhanek Stiga HC Benatky
94. Jan Pelescak THC Stiga-Game Pribram
95. Ondrej Bednar
96. Miroslava Horakova SHC Cheb
97. Petr Klazar BSE United
98. Milan Zeman Stiga HC Benatky
99. Antonin Lux THC Letohrad
100. Lukas Vanek Big Band
101. Matej Cingros APP Gladiators Plzen
102. Daniel Votrubec Big Band
103. Nikolas Kupka Big Band