3Tuna Grand Prix

Tävlingstyp GP
Arrangör 3Tuna Bordshockey
Datum och tid 6 januari 2018 (09:00 - 21:00)
Ort Eskilstuna
Tävlingslokal Elite Stadshotellet Eskilstuna (visa karta)
Deltagare 36 st anmälda
Anmälan Du måste vara inloggad för att använda webbanmälan

Vi minns med tår i ögat barndomens jullov då vi stod böjda över hockeyspelet eller djupt nedsjunkna i soffan med 8-bitarsspelet. Det är inte utan en varm känsla i bröstet vi ser tillbaka på vår första turnering ”Bordshockeyonsdag #1”, den 1337 turneringen på Scorpion. Det är en del av vår korta men älskade historia.

Därför kan vi med glädje och i sann 3Tuna-anda bjuda in till ”1337una - - ==5R4ND 9R1X 2k18==- -”, årets första riktiga bordshockeyturnering med den vackraste bordshockeytävlingsutsikten.

Välkomna till Eskilstuna 6 januari.

Vi kan erbjuda er 20% rabatt på boendet 5-7 januari, bokar gör ni på nätet eller per telefon och uppger bokningskod PROESKIL7028. https://www.elite.se/

Anmälan: Anmälan sker på denna sida eller via mail till 3tunabordshockey@gmail.com.

Lokal: Elite Stadshotell i Eskilstuna

Avgift:
Startavgiften är 200 kr för de som tidigare varit licensierade och 50 kr för nya deltagare samt juniorer, detta betalas via Swish (telenr kommer )eller kontant på plats.
För att delta i en GP-turnering måste man vara licenserad (100kr), men om du bara planerar att spela denna GP-turneringen under säsongen kan man betala en engångslicens på 20 kr.

Lunch:
Finns flertal alternativ i närheten av lokalen.

Spelupplägg: Kommer senare....

Anmälningslista

Nr Namn Klubb Rank
1 Hans Österman NUHL8 1
2 Peter Östlund Umeå HSS 9
3 Fredric Axelsson Spjass Invaders 10
4 Jimmy Mårdell Umeå HSS 11
5 Martin Arenlind DAJM 13
6 Martin Lundén Spjass Invaders 15
7 Truls Månsson Björkhagen Rangers 17
8 Andreas Andersson DAJM 19
9 Emil Larsson Spjass Invaders 20
10 Herman Steen Umeå HSS 22
11 Petter Bengtsson Umeå HSS 25
12 Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey 33
13 Joan Mencl Ley Avantgarde Lund 34
14 Uno Österman NUHL8 35
15 Mattias Kralmark DAJM 38
16 Kent Nyman Björkhagen Rangers 41
17 Richard Petersson DAJM 48
18 Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers 49
19 Felix Wirström 3Tuna Bordshockey 63
20 Robin Westergren 3Tuna Bordshockey 71
21 Anton Jalneskog Bröderna Grym 73
22 Olof Blume Björkhagen Rangers 78
23 Stefan Lemming Tegelhuset OBK 79
24 Anders Pettersson 3Tuna Bordshockey 81
25 Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey 92
26 Joakim Gåfvels Umeå HSS 93
27 Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey 104
28 Johan Johansson 3Tuna Bordshockey 113
29 Rikard Nässelkvist 3Tuna Bordshockey 114
30 Glenn Dahlberg Tegelhuset OBK 118
31 Susanna Pössl FC Europe Juniors 120
32 Liv Österman NUHL8 121
33 Jakob Jonsson Björkhagen Rangers 130
34 Ola Söderberg Bålsta Bulldozers 257
35 Lotta Holmberg Tegelhuset OBK 365
36 Simon Thomas

Klicka här för att växla mellan Sverigerankingen och världsrankingen.