VM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 146
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 64
Grupp 1
Grupp 2
B-Group Avslutad 65 - 88
C-Group Avslutad 89 - 112
D-Group Avslutad 113 - 136
E-Group Avslutad 137 - 146
3
3
Playoff Avslutad 1 - 32
B-Playoff Avslutad 65 - 68
C-Playoff Avslutad 89 - 92
D-Playoff Avslutad 113 - 116
E-Playoff Avslutad 137 - 140

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Edgars Caics BJC Laimite
2. Maxim Borisov Legion
3. Oscar Henriksson Bröderna Grym
4. Veniamin Gerasimov THC Toros
5. Yanis Galuzo NiKi
6. Alexander Miloradov Bagira
7. Atis Silis BJC Laimite
8. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
9. Hans Österman NUHL8
10. Alexey Zaharov Bagira
11. Nikita Zholobov THC Toros
12. Patrik Petr THC Stiga Elites
13. Lukas Turon THC Trinec
14. Sergey Ivanov Kuropatki
15. Markus Nilsson Spjass Invaders
16. Grigoriy Dubinin Alfa-Taktika
17. Evgeniy Matantsev Devyaty val
18. Dmytro Litvinyuk THC Lisovi Haschi
19. Leos Hvizd ml. THC Stiga-Game Pribram
20. Antti Vuononsola Talpelan Taiga
21. Roman Ignatenko Devyaty val
22. Valts Smagars Skrunda THC
23. Dmitry Malygin Legion
24. Edgars Saulitis Incukalns THC
25. Filip Hamacek HCS Zabka Praha
26. Jan Pelkonen Turun Seudun PJK
27. Joakim Lundin United Stars
28. Jevgenijs Zaharovs Skrunda THC
29. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
30. Oleksii Korabel Devyaty val
31. Anders Ekestubbe United Stars
32. Alexey Titov Alfa-Taktika
33. Petr Tmej THC Stiga Elites
34. Zdenek Matousek ml. HCS Zabka Praha
35. Arseniy Stolyarov THC Toros
36. Elvijs Silins VJN Ventspils
37. Michal Hvizd THC Stiga-Game Pribram
38. Krystof Lebl Big Band
39. Kristian Iso-Tryykari Turun Seudun PJK
40. Edgars Mucenieks Skrunda THC
41. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
42. Santtu Sainio Talpelan Taiga
43. Yngve Aasheim Trondheim BHK
44. Magnus Klippen Brent Plast BHK
45. Tibor Valachovic ml. SHK Skalica
46. Jan Dryak Big Band
47. Raivis Miglinieks BJC Laimite
48. Artjoms Zaharovs Skrunda THC
49. Peter Östlund Umeå HSS
50. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
51. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
52. Emil Larsson Spjass Invaders
53. Gints Lasmanis Skrunda THC
54. Kristijan Curkovic SHK Kit Zagreb
55. Bjarne Axelsen Katran
56. Maria Saveljeva SK Raua
57. Dmitriy Petrov THC Toros
58. Vesa Huotelin Spjalerance
59. Daniel Matysek HCS Zabka Praha
60. Jiri Chylik ml. HCS Zabka Praha
61. Bernard Rjavec NHK Kranj
62. Mykhaylo Shalomayev TEHC Black Forest Werewolves
63. Gergely Regula Budenz Hybernator
64. Jevgeni Lvov Legion
65. Michal Kobrle THC Stiga Elites
66. Igor Saveljev SK Raua
67. Vegard Klippen Brent Plast BHK
68. Oystein Klippen Brent Plast BHK
69. Fredric Axelsson Spjass Invaders
70. Benjamin Suominen Turun Seudun PJK
71. David Smid THC Stiga Svitavy 93
72. Juho Rautio Spjalerance
73. Daniel Mitro THC Blue Dragon Kosice
74. Vitaliy Sapozhnikov Katran
75. Linus Restel "Rooster" Kaeltestarre 83
76. Anette Engel Team Axelsen Bordhockey Koncept
77. Espen Moe Trondheim BHK
78. Amund Risa Fylling Jaren Bordhockey
79. Fidde Hansson BJC Laimite
80. Juri Artamonov TEHC Black Forest Werewolves
81. Tim Weisseisen NHK Kranj
82. Jari Sahlgren Kiekko-Lampaat
83. Peter Borsanyi Bodicsek Klub
84. Espen Eidsnes BHK Graaveir
85. Simon Thomas Big Band
86. Alen Shekarev SK Raua
87. Simonas Pleikys THC Vilnius
88. Imrich Blasko THC Blue Dragon Kosice
89. Martin Lundén Spjass Invaders
90. Miroslav Cernoch HCS Zabka Praha
91. Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK
92. Jevgeny Tsupko Bagira
93. Anze Bozic NHK Kranj
94. Andreas Fjermestad Brent Plast BHK
95. Valentin Dietze Frankfurt Gothers
96. Leon Haussknecht "Fast Hand" Satyrion Berlin
97. Magor Papp Bodicsek Klub
98. Martin Vepy SHK Skalica
99. Tomas Hudec THC Blue Dragon Kosice
100. Marko Curkovic SHK Kit Zagreb
101. Sandra Komaraite THC Vilnius
102. Rok Skrlep NHK Kranj
103. Audrius Pleikys THC Vilnius
104. Karol Hudec THC Blue Dragon Kosice
105. Mazvydas Satkus THC Vilnius
106. Frantisek Suma THC Predators
107. Mihail Margolis Diesel
108. Aliaksandr Dalgou UZ30
109. Allan Lorand st. THC Predators
110. Aleksandr Metelitsa Kharlamov Club
111. Siarhei Vazhnik THC K-Marx Nahockers
112. Bernie Kunzler Kitchener WTHL
113. Viktor Magyari Bodicsek Klub
114. Jean-Claude Klaus Fribourg
115. Kevin Rafferty Southern California STHL
116. Vafa Hamdamov SK Raua
117. Aliaksandr Bartosh THC K-Marx Nahockers
118. Igor Zaporojets Katran
119. Andrei Kniaziuk Tiani-Tolkai
120. Aleksandr Tarakanov RS-Balance
121. Thony Restel "Old Rooster" Kaeltestarre 83
122. Ralph Pommerenke Frankfurt Gothers
123. Thomas Cornelius Frankfurt Gothers
124. Eike Rompa "Fury" Schlicktown Arctic Veteranos
125. Michael Toft Nielsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
126. Olli Majaniemi Basel
127. Frank Bruneske "Classic Brunske" Schlicktown Arctic Veteranos
128. Thomas Haussknecht "Slow Hand" Satyrion Berlin
129. Vladimir Voronov THC Vilnius
130. Pavel Petrik THC Black & White
131. Eduard Kuratnik UZ30
132. Ramon Klaus Fribourg
133. Bernard Skrlep NHK Menges
134. Andras Naszadi Bodicsek Klub
135. Miha Skrlep NHK Menges
136. Milan Zeman Stiga HC Benatky
137. Zygimantas Remeika THC Black & White
138. Andzej Petrik THC Black & White
139. Fiodar Kalinouski Minsk
140. Sean Rafferty Southern California STHL
141. Matyas Papp Martonvasar
142. Mark-Julius Pikat
143. Sinisa Culic Unterfohring
144. Nicolas Cornelius Frankfurt Gothers
145. Dzmitry Kalinouski Minsk
146. Adam Sowa JKH Black Hawks