Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.
Etapp / grupp | Status | Placeringar | Resultat | |
1 | ||||
1 | ||||
Qualification Groups | Avslutad | 1 - 146 | Tabeller | |
Grupp 1 | Tabell | |||
Grupp 2 | Tabell | |||
Grupp 3 | Tabell | |||
Grupp 4 | Tabell | |||
Grupp 5 | Tabell | |||
Grupp 6 | Tabell | |||
Grupp 7 | Tabell | |||
Grupp 8 | Tabell | |||
2 | ||||
2 | ||||
Final Groups | Avslutad | 1 - 64 | Tabeller | |
Grupp 1 | Tabell | |||
Grupp 2 | Tabell | |||
B-Group | Avslutad | 65 - 88 | Tabell | |
C-Group | Avslutad | 89 - 112 | Tabell | |
D-Group | Avslutad | 113 - 136 | Tabell | |
E-Group | Avslutad | 137 - 146 | Tabell | |
3 | ||||
3 | ||||
Playoff | Avslutad | 1 - 32 | Slutspel | |
B-Playoff | Avslutad | 65 - 68 | Slutspel | |
C-Playoff | Avslutad | 89 - 92 | Slutspel | |
D-Playoff | Avslutad | 113 - 116 | Slutspel | |
E-Playoff | Avslutad | 137 - 140 | Slutspel |
Plac | Namn | Klubb | Poäng | |
1. | Edgars Caics | BJC Laimite | 1010 | |
2. | Maxim Borisov | Legion | 993 | |
3. | Oscar Henriksson | Bröderna Grym | 986 | |
4. | Veniamin Gerasimov | THC Toros | 979 | |
5. | Yanis Galuzo | NiKi | 972 | |
6. | Alexander Miloradov | Bagira | 966 | |
7. | Atis Silis | BJC Laimite | 959 | |
8. | Kevin Eriksson | Talpelan Taiga | 952 | |
9. | Hans Österman | NUHL8 | 945 | |
10. | Alexey Zaharov | Bagira | 938 | |
11. | Nikita Zholobov | THC Toros | 931 | |
12. | Patrik Petr | THC Stiga Elites | 924 | |
13. | Lukas Turon | THC Trinec | 917 | |
14. | Sergey Ivanov | Kuropatki | 910 | |
15. | Markus Nilsson | Spjass Invaders | 904 | |
16. | Grigoriy Dubinin | Alfa-Taktika | 897 | |
17. | Evgeniy Matantsev | Devyaty val | 890 | |
18. | Dmytro Litvinyuk | THC Lisovi Haschi | 883 | |
19. | Leos Hvizd ml. | THC Stiga-Game Pribram | 876 | |
20. | Antti Vuononsola | Talpelan Taiga | 869 | |
21. | Roman Ignatenko | Devyaty val | 862 | |
22. | Valts Smagars | Skrunda THC | 855 | |
23. | Dmitry Malygin | Legion | 848 | |
24. | Edgars Saulitis | Incukalns THC | 842 | |
25. | Filip Hamacek | HCS Zabka Praha | 835 | |
26. | Jan Pelkonen | Turun Seudun PJK | 828 | |
27. | Joakim Lundin | United Stars | 821 | |
28. | Jevgenijs Zaharovs | Skrunda THC | 814 | |
29. | Mykhaylo Spivakovskyy | THC Lisovi Haschi | 807 | |
30. | Oleksii Korabel | Devyaty val | 800 | |
31. | Anders Ekestubbe | United Stars | 793 | |
32. | Alexey Titov | Alfa-Taktika | 786 | |
33. | Petr Tmej | THC Stiga Elites | 780 | |
34. | Zdenek Matousek ml. | HCS Zabka Praha | 773 | |
35. | Arseniy Stolyarov | THC Toros | 766 | |
36. | Elvijs Silins | VJN Ventspils | 759 | |
37. | Michal Hvizd | THC Stiga-Game Pribram | 752 | |
38. | Krystof Lebl | Big Band | 745 | |
39. | Kristian Iso-Tryykari | Turun Seudun PJK | 738 | |
40. | Edgars Mucenieks | Skrunda THC | 731 | |
41. | Rickard Sjöstedt | Rex Öresund | 726 | |
42. | Santtu Sainio | Talpelan Taiga | 723 | |
43. | Yngve Aasheim | Trondheim BHK | 719 | |
44. | Magnus Klippen | Brent Plast BHK | 717 | |
45. | Tibor Valachovic ml. | SHK Skalica | 713 | |
46. | Jan Dryak | Big Band | 709 | |
47. | Raivis Miglinieks | BJC Laimite | 706 | |
48. | Artjoms Zaharovs | Skrunda THC | 702 | |
49. | Peter Östlund | Umeå HSS | 699 | |
50. | Pavel Plesak | APP Gladiators Plzen | 696 | |
51. | Yevhen Levdansky | THC Lisovi Haschi | 693 | |
52. | Emil Larsson | Spjass Invaders | 691 | |
53. | Gints Lasmanis | Skrunda THC | 689 | |
54. | Kristijan Curkovic | SHK Kit Zagreb | 686 | |
55. | Bjarne Axelsen | Katran | 684 | |
56. | Maria Saveljeva | SK Raua | 681 | |
57. | Dmitriy Petrov | THC Toros | 678 | |
58. | Vesa Huotelin | Spjalerance | 677 | |
59. | Daniel Matysek | HCS Zabka Praha | 675 | |
60. | Jiri Chylik ml. | HCS Zabka Praha | 673 | |
61. | Bernard Rjavec | NHK Kranj | 672 | |
62. | Mykhaylo Shalomayev | TEHC Black Forest Werewolves | 670 | |
63. | Gergely Regula | Budenz Hybernator | 669 | |
64. | Jevgeni Lvov | Legion | 666 | |
65. | Michal Kobrle | THC Stiga Elites | 663 | |
66. | Igor Saveljev | SK Raua | 658 | |
67. | Vegard Klippen | Brent Plast BHK | 650 | |
68. | Oystein Klippen | Brent Plast BHK | 644 | |
69. | Fredric Axelsson | Spjass Invaders | 637 | |
70. | Benjamin Suominen | Turun Seudun PJK | 632 | |
71. | David Smid | THC Stiga Svitavy 93 | 630 | |
72. | Juho Rautio | Spjalerance | 627 | |
73. | Daniel Mitro | THC Blue Dragon Kosice | 624 | |
74. | Vitaliy Sapozhnikov | Katran | 622 | |
75. | Linus Restel "Rooster" | Kaeltestarre 83 | 618 | |
76. | Anette Engel | Team Axelsen Bordhockey Koncept | 614 | |
77. | Espen Moe | Trondheim BHK | 610 | |
78. | Amund Risa Fylling | Jaren Bordhockey | 607 | |
79. | Fidde Hansson | BJC Laimite | 601 | |
80. | Juri Artamonov | TEHC Black Forest Werewolves | 596 | |
81. | Tim Weisseisen | NHK Kranj | 592 | |
82. | Jari Sahlgren | Kiekko-Lampaat | 587 | |
83. | Peter Borsanyi | Bodicsek Klub | 583 | |
84. | Espen Eidsnes | BHK Graaveir | 578 | |
85. | Simon Thomas | Big Band | 573 | |
86. | Alen Shekarev | SK Raua | 568 | |
87. | Simonas Pleikys | THC Vilnius | 565 | |
88. | Imrich Blasko | THC Blue Dragon Kosice | 564 | |
89. | Martin Lundén | Spjass Invaders | 562 | |
90. | Miroslav Cernoch | HCS Zabka Praha | 560 | |
91. | Kimmo Eriksson | Turun Seudun PJK | 557 | |
92. | Jevgeny Tsupko | Bagira | 554 | |
93. | Anze Bozic | NHK Kranj | 552 | |
94. | Andreas Fjermestad | Brent Plast BHK | 548 | |
95. | Valentin Dietze | Frankfurt Gothers | 545 | |
96. | Leon Haussknecht "Fast Hand" | Satyrion Berlin | 541 | |
97. | Magor Papp | Bodicsek Klub | 537 | |
98. | Martin Vepy | SHK Skalica | 532 | |
99. | Tomas Hudec | THC Blue Dragon Kosice | 527 | |
100. | Marko Curkovic | SHK Kit Zagreb | 521 | |
101. | Sandra Komaraite | THC Vilnius | 512 | |
102. | Rok Skrlep | NHK Kranj | 503 | |
103. | Audrius Pleikys | THC Vilnius | 495 | |
104. | Karol Hudec | THC Blue Dragon Kosice | 488 | |
105. | Mazvydas Satkus | THC Vilnius | 484 | |
106. | Frantisek Suma | THC Predators | 482 | |
107. | Mihail Margolis | Diesel | 478 | |
108. | Aliaksandr Dalgou | UZ30 | 474 | |
109. | Allan Lorand st. | THC Predators | 470 | |
110. | Aleksandr Metelitsa | Kharlamov Club | 465 | |
111. | Siarhei Vazhnik | THC K-Marx Nahockers | 463 | |
112. | Bernie Kunzler | Kitchener WTHL | 461 | |
113. | Viktor Magyari | Bodicsek Klub | 460 | |
114. | Jean-Claude Klaus | Fribourg | 458 | |
115. | Kevin Rafferty | Southern California STHL | 455 | |
116. | Vafa Hamdamov | SK Raua | 449 | |
117. | Aliaksandr Bartosh | THC K-Marx Nahockers | 440 | |
118. | Igor Zaporojets | Katran | 428 | |
119. | Andrei Kniaziuk | Tiani-Tolkai | 415 | |
120. | Aleksandr Tarakanov | RS-Balance | 401 | |
121. | Thony Restel "Old Rooster" | Kaeltestarre 83 | 385 | |
122. | Ralph Pommerenke | Frankfurt Gothers | 375 | |
123. | Thomas Cornelius | Frankfurt Gothers | 361 | |
124. | Eike Rompa "Fury" | Schlicktown Arctic Veteranos | 352 | |
125. | Michael Toft Nielsen | Team Axelsen Bordhockey Koncept | 346 | |
126. | Olli Majaniemi | Basel | 337 | |
127. | Frank Bruneske "Classic Brunske" | Schlicktown Arctic Veteranos | 333 | |
128. | Thomas Haussknecht "Slow Hand" | Satyrion Berlin | 322 | |
129. | Vladimir Voronov | THC Vilnius | 310 | |
130. | Pavel Petrik | THC Black & White | 295 | |
131. | Eduard Kuratnik | UZ30 | 276 | |
132. | Ramon Klaus | Fribourg | 244 | |
133. | Bernard Skrlep | NHK Menges | 213 | |
134. | Andras Naszadi | Bodicsek Klub | 183 | |
135. | Miha Skrlep | NHK Menges | 157 | |
136. | Milan Zeman | Stiga HC Benatky | 150 | |
137. | Zygimantas Remeika | THC Black & White | 140 | |
138. | Andzej Petrik | THC Black & White | 129 | |
139. | Fiodar Kalinouski | Minsk | 112 | |
140. | Sean Rafferty | Southern California STHL | 92 | |
141. | Matyas Papp | Martonvasar | 66 | |
142. | Mark-Julius Pikat | 44 | ||
143. | Sinisa Culic | Unterfohring | 27 | |
144. | Nicolas Cornelius | Frankfurt Gothers | 15 | |
145. | Dzmitry Kalinouski | Minsk | 8 | |
146. | Adam Sowa | JKH Black Hawks | 1 |