Swedish Masters

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Avslutad 1 - 100
Group 1
Group 2
Group 3
Group 4
Group 5
Group 6
2
2
Final groups Avslutad 1 - 54
Group A1
Group A2
B-placement Avslutad 55 - 84
C-placement Avslutad 85 - 100
3
3
A-playoffs Avslutad 1 - 32
B-playoffs Avslutad 55 - 62
C-playoffs Avslutad 85 - 88

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Yanis Galuzo
2. Edgars Caics
3. Kevin Eriksson
4. Alexey Titov
5. Markus Nilsson Spjass Invaders
6. Sandis Kristaps Lagzdiņš
7. Jimmy Mårdell Umeå HSS
8. Jevgēnijs Zaharovs
9. Finn Fries Avantgarde Lund
10. Hamacek Filip
11. Mykhaylo Spivakovskyy
12. Valts Smagars
13. Oscar Henriksson Bröderna Grym
14. Dmitriy Petrov
15. Joakim Lundin United Stars
16. Suojanen Antti
17. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
18. Michal Kobrle
19. Anders Ekestubbe United Stars
20. Krystof Lebl
21. Arseniy Stolyarov
22. Patrik Petr
23. Yngve Aasheim
24. Matti Månsson Avantgarde Lund
25. Carl Bindekrans BHK Möllan Rouge
26. Patrik Hellström United Stars
27. Vesa Huotelin
28. Andreas Andersson DAJM
29. Truls Månsson Björkhagen Rangers
30. Anton Runenkov
31. Vaclav Pikl
32. Magnus Klippen
33. Marcus Andersson Umeå HSS
34. Fredric Axelsson Spjass Invaders
35. Espen Moe
36. Martin Arenlind DAJM
37. Jan Dryak
38. Martin Lundén Spjass Invaders
39. Kimmo Eriksson
40. Bjarne Axelsen
41. Andreas Fjermestad
42. Peter Östlund Umeå HSS
43. Richard Petersson DAJM
44. Jerry Wikström United Stars
45. Lukas Gustafsson Atletico Göteborg
46. Mattias Kralmark DAJM
47. Simonas Pleikys
48. Mikus Saulītis
49. Alexandr Zaytsev
50. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
51. David Nordström DAJM
52. Karl Jönsson Rex Öresund
53. Emil Larsson Spjass Invaders
54. Papp Magor
55. Fredrik Hansson United Stars
56. Espen Eidsnes
57. Henric Andersson Atletico Göteborg
58. Joachim Thyzell DAJM
59. Viktoriya Noselivska
60. Anette Engel
61. Henrik Nilsson 2015 United
62. Jimi Månsson Avantgarde Lund
63. Oystein Klippen
64. Milos Sevr
65. Péter Borsányi
66. Amund Risa Fylling
67. Eric Norén Rex Öresund
68. Magyari Viktor
69. Markus Bengtsson Bröderna Grym
70. Eva Ozerova
71. Gustav Brådland
72. Julian Elvén Rex Öresund
73. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
74. Simon Thomas
75. Netta Jousi
76. Laszlo Altmann
77. Zdenek Lopaur
78. Joakim Gåfvels Umeå HSS
79. Laszlo Kiss
80. Michael Toft Nielsen
81. Peter Veikko Madsen Rex Öresund
82. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
83. Johan Estmo BH Chiefs BH
84. Oliver Westlund Myrén BH Chiefs BH
85. Tomas Fägerlind
86. Michal Masek
87. Anders Pettersson Tegelhuset OBK
88. Sandra Komaraite
89. Jurgita Vasileviciene
90. Johan Johansson 3Tuna Bordshockey
91. Daniel Setterwall
92. Sondre Efteland Johansen
93. Morten Aarflot
94. David Nilsson
95. Ilya Golubev
96. Peter Enderborg
97. Susanna Pössl FC Europe Juniors
98. Tomas Ulis
99. Simon Larsson
100. Annika Persson 3Tuna Bordshockey