Stockholm Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualifiers Avslutad 1 - 68
Group 1
Group 2
Group 3
Group 4
2
2
A-division Avslutad 1 - 28
B-division Avslutad 29 - 48
C-division Avslutad 49 - 68
3
3
A-playoff Avslutad 1 - 16
B-playoff Avslutad 29 - 32

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman NUHL8
2. Kevin Eriksson
3. Jan Pelkonen
4. Oscar Henriksson Bröderna Grym
5. Martin Lundén Spjass Invaders
6. Carl Bindekrans BHK Möllan Rouge
7. Anders Ekestubbe United Stars
8. Juho Rautio
9. Markus Nilsson Spjass Invaders
10. Ahlberg Magnus
11. Joakim Lundin United Stars
12. Henric Andersson Atletico Göteborg
13. Fredrik Hansson United Stars
14. Patrik Hellström United Stars
15. Emil Larsson Spjass Invaders
16. Fredric Axelsson Spjass Invaders
17. Caroline Eriksson Delsbo BHK
18. Marcus Andersson Umeå HSS
19. Peter Östlund Umeå HSS
20. Jimmy Mårdell Umeå HSS
21. Truls Månsson Björkhagen Rangers
22. Tomas Aberg
23. Benjamin Suominen
24. Jonas Bergström Spjass Invaders
25. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
26. Romans Faļkenšteins
27. Markus Bengtsson Bröderna Grym
28. Arne Johannes Holmin
29. Jerry Wikström United Stars
30. Björn Söderström Spjass Invaders
31. Uno Österman NUHL8
32. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
33. Kimmo Eriksson
34. Henrik Nilsson 2015 United
35. Kent Nyman Björkhagen Rangers
36. Simon Thomas
37. Felix Wirström 3Tuna Bordshockey
38. Lars Fridell 2015 United
39. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
40. Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun
41. Niklas Blomberg NUHL8
42. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
43. Tomas Fägerlind
44. Marcus Persson Delsbo BHK
45. Johan Eriksson
46. Jimmy Douz Borlänge Bordshockey
47. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
48. Jani Herlevi
49. Anders Pettersson Tegelhuset OBK
50. Morten Aarflot
51. Rikard Nässelkvist 3Tuna Bordshockey
52. Oskar Ekeberg
53. Stefan Lukas Björkhagen Rangers
54. Thony Restel
55. Daniel Setterwall
56. Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey
57. Johan Johansson 3Tuna Bordshockey
58. Jakob Renvaktar Björkhagen Rangers
59. Fredrik Timeus Lokomotiv Falun
60. Erik Jonsson Delsbo BHK
61. Liv Österman NUHL8
62. Susanna Pössl FC Europe Juniors
63. Sveke Jonsson Delsbo BHK
64. Tomas Rybing Björkhagen Rangers
65. Annika Persson 3Tuna Bordshockey
66. Klara Jonsson Delsbo BHK
67. Andreas Koppe Björkhagen Rangers
68. Marcus Koppe