Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
Kvalgrupp 5
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 30
Placering 31-50 Avslutad 31 - 50
Placering 51-70 Avslutad 51 - 70
Placering 71-90 Avslutad 71 - 84
3
3
Slutspel Avslutad 1 - 16
Slutspel B Avslutad 31 - 34
Slutspel C Avslutad 51 - 54

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Oscar Henriksson Bröderna Grym
2. Markus Nilsson Spjass Invaders
3. Hans Österman NUHL8
Marcus Andersson Umeå HSS
5. Peter Östlund Umeå HSS
6. Finn Fries BHK Möllan Rouge
7. Joakim Lundin United Stars
8. Fredric Axelsson Spjass Invaders
9. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
10. Patrik Hellström United Stars
11. Lars Henriksson Bröderna Grym
12. Truls Månsson Björkhagen Rangers
13. Anders Ekestubbe United Stars
14. Andreas Andersson DAJM
15. David Nordström DAJM
16. Martin Arenlind DAJM
17. Emil Larsson Spjass Invaders
18. David Andersson Atletico Göteborg
19. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
20. Caroline Eriksson Delsbo BHK
21. Herman Steen Umeå HSS
22. Martin Lundén Spjass Invaders
23. Nils Jönsson United Stars
24. Jimi Månsson Avantgarde Lund
25. Eric Norén Rex Öresund
26. Jerry Wikström United Stars
27. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
28. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
29. Tomas Fägerlind Inga Luringar Gills
30. Daniel Nilsson Pålsson BHK Vargen
31. Jimmy Mårdell Umeå HSS
32. Björn Söderström Spjass Invaders
33. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
34. Richard Petersson DAJM
35. Felix Wirström 3Tuna Bordshockey
36. Olle Jacobsson Avantgarde Lund
37. Fredrik Hansson 2015 United
38. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
39. Hans Nordin Atletico Göteborg
40. Joachim Thyzell DAJM
41. Marcus Persson Delsbo BHK
42. Mattias Kralmark DAJM
43. Uno Österman NUHL8
44. Markus Bengtsson 2015 United
45. Johan Yrlid BH Chiefs BH
46. Mathias Blomquist 3Tuna Bordshockey
47. Matti Månsson Avantgarde Lund
48. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
49. Julian Elvén Rex Öresund
50. Daniel Gullberg Avantgarde Lund
51. Niklas Blomberg NUHL8
52. Marko Säkkinen BH Chiefs BH
53. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
54. Anders Pettersson Tegelhuset OBK
55. Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey
56. Thony Restel Kaeltestarre 83
57. Daniel Setterwall Inga Luringar Gills
58. Micael Myrén BH Chiefs BH
59. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
60. Oliver Westlund Myrén BH Chiefs BH
61. Thomas Sjöberg BHK Möllan Rouge
62. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
63. Andreas Koppe Björkhagen Rangers
64. Anton Jalneskog BH Chiefs BH
65. Jimmy Gellersten BHK Möllan Rouge
66. Thomas Wikström Lokomotiv Falun
67. Fredrik Timeus Lokomotiv Falun
68. Henrik Widing Backarnas BHK
69. Peter Enderborg Sony Hockey
70. Liv Österman NUHL8
71. Maria Elena Pettersson Björkhagen Rangers
72. Agne Bergmark Borlänge Bordshockey
73. Patrik Larsson Björkhagen Rangers
74. Kenny Kunto Umeå HSS
75. Axel Lönnqvist DAJM
76. Anna Holmström Umeå HSS
77. Daniel Biloglav DAJM
78. Stefan Lemming Tegelhuset OBK
79. Robin Larsson BHK Vargen
80. Axel Lundstrom Broderna Grym
81. Annika Persson 3Tuna Bordshockey
82. Susanna Pössl FC Europe Juniors
83. Anna-Maria Wiberg Borlange Bordshockey
84. Hugo Pettersson
85. Vladimir Gatara BK Prinki
86. Tommy Nielsen Doctor Darling
87. Kent Nielsen Doctor Darling