SM

Tävlingstyp SM
Arrangör Avantgarde Lund
Datum och tid 20 maj 2017 (10:15 - 21:00)
Ort Lund
Deltagare 87 st
Länkar Resultsida
Resultat på Scorpion
Livestream

SM spelas i år i Lund!

All information finns på www.sm.bordshockey.net.

Officiell anmälan sker på ovan nämnda sida (och inte här).

Slutplaceringar

Se resultatsidan för tabeller och matcher.

Plac Namn Klubb
1. Oscar Henriksson Bröderna Grym
2. Markus Nilsson Spjass Invaders
3. Hans Osterman BHK Möllan Rouge
Marcus Andersson Umeå HSS
5. Peter Östlund Umeå HSS
6. Finn Fries BHK Möllan Rouge
7. Joakim Lundin United Stars
8. Fredric Axelsson Spjass Invaders
9. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
10. Patrik Hellström United Stars
11. Lars Henriksson Bröderna Grym
12. Truls Mansson Björkhagen Rangers
13. Anders Ekestubbe United Stars
14. Andreas Andersson DAJM
15. David Nordström DAJM
16. Martin Arenlind DAJM
17. Emil Larsson Spjass Invaders
18. David Andersson Atletico Göteborg
19. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
20. Caroline Eriksson Delsbo BHK
21. Herman Steen Umeå HSS
22. Martin Lunden Spjass Invaders
23. Nils Jönsson United Stars
24. Jimi Månsson Avantgarde Lund
25. Eric Norén Rex Öresund
26. Jerry Wikström United Stars
27. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
28. Richard Pedersen Borlänge Bordshockey
29. Tomas Fägerlind
30. Daniel Nilsson Pålsson
31. Jimmy Mardell Umeå HSS
32. Björn Söderström Spjass Invaders
33. Joan Eriksson Mencl DAJM
34. Richard Petersson DAJM
35. Felix Wirström 3Tuna Bordshockey
36. Olle Jacobsson Avantgarde Lund
37. Fredrik Hansson 2015 United
38. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
39. Hans Nordin Atletico Göteborg
40. Joachim Thyzell DAJM
41. Marcus Persson Delsbo BHK
42. Mattias Kralmark DAJM
43. Uno Osterman BHK Möllan Rouge
44. Markus Bengtsson 2015 United
45. Johan Yrlid BH Chiefs BH
46. Mathias Blomquist 3Tuna Bordshockey
47. Matti Månsson Avantgarde Lund
48. Sissie Wikstrom Björkhagen Rangers
49. Julian Elvén Rex Öresund
50. Daniel Gullberg Avantgarde Lund
51. Niklas Blomberg Björkhagen Rangers
52. Marko Säkkinen BH Chiefs BH
53. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
54. Anders Pettersson 3Tuna Bordshockey
55. Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey
56. Thony Restel
57. Daniel Setterwall
58. Micael Myrén BH Chiefs BH
59. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
60. Oliver Westlund Myrén BH Chiefs BH
61. Thomas Sjöberg BHK Möllan Rouge
62. Wilhelm Pössl Borlänge Bordshockey
63. Andreas Koppe Björkhagen Rangers
64. Anton Jalneskog BH Chiefs BH
65. Jimmy Gellersten BHK Möllan Rouge
66. Thomas Wikström Lokomotiv Falun
67. Fredrik Timeus Lokomotiv Falun
68. Henrik Widing Rex Öresund
69. Peter Enderborg
70. Liv Osterman BHK Möllan Rouge
71. Maria Elena Pettersson Björkhagen Rangers
72. Agne Bergmark Borlänge Bordshockey
73. Patrik Larsson Björkhagen Rangers
74. Kenny Kunto Umeå HSS
75. Axel Lönnqvist
76. Anna Holmström Umeå HSS
77. Daniel Biloglav DAJM
78. Stefan Lemming Tegelhuset OBK
79. Robin Larsson
80. Axel Lundström
81. Annika Persson 3Tuna Bordshockey
82. Susanna Poessl FC Europe Juniors
83. Anna-Maria Wiberg
84. Hugo Pettersson
85. Vladimir Gatara
86. Tommy Nielsen
87. Kent Nielsen