Swedish Masters

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Avslutad 1 - 82
Group 1
Group 2
Group 3
Group 4
Group 5
Group 6
2
2
Semi\'s Avslutad 1 - 48
Semi Group 1
Semi Group 2
Placement Avslutad 49 - 82
Placement C
Placement D
3
3
A-final Avslutad 1 - 32
Group A1
Group A2
Group A3
Group A4
B-final Avslutad 33 - 46
Group B1
Group B2
4
4
A-playoffs Avslutad 1 - 32
B-playoffs Avslutad 33 - 48
C-playoffs Avslutad 49 - 64
D-playoffs Avslutad 65 - 72

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman NUHL8
2. Ahti Lampi
3. Joakim Lundin United Stars
Finn Fries Avantgarde Lund
5. Kevin Eriksson
6. Oscar Henriksson Bröderna Grym
7. Rene Huhtala
8. Jan Pelkonen
9. Andrey Voskoboynikov
10. Fredric Axelsson Spjass Invaders
11. Markus Nilsson Spjass Invaders
12. Anders Ekestubbe United Stars
13. Patrik Petr
14. Lars Henriksson Bröderna Grym
15. Blasko Imrich
16. Hamacek Filip
17. Peter Östlund Umeå HSS
18. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
19. Jimmy Mårdell Umeå HSS
20. Yngve Aasheim
21. Kimmo Eriksson
22. Krystof Lebl
23. Emil Larsson Spjass Invaders
24. Andreas Andersson DAJM
25. Vesa Huotelin
26. Caroline Eriksson Delsbo BHK
27. Nils Jönsson United Stars
28. Marcus Andersson Umeå HSS
29. Jerry Wikström United Stars
30. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
31. Martin Lundén Spjass Invaders
32. Kirill Storchak
33. Mitro Daniel
34. Patrik Hellström United Stars
35. Bjarne Axelsen
36. Michal Kobrle
37. Espen Moe
38. Martin Arenlind DAJM
39. Pavel Plesak
40. Petrek Jaroslav
41. Eric Norén Rex Öresund
42. August Wegestål Rex Öresund
43. Carl Bindekrans BHK Möllan Rouge
44. Fredrik Hansson United Stars
45. Jimi Månsson Avantgarde Lund
46. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
47. Joel Hall BH Chiefs BH
48. Karl Jönsson Rex Öresund
49. Martin Zenisek
50. Petrus Miettinen
51. Milos Sevr
52. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
53. Amund Risa Fylling
54. Markus Bengtsson Bröderna Grym
55. Matti Månsson Avantgarde Lund
56. Andreas Fjermestad
57. Joachim Thyzell DAJM
58. Hudec Karol
59. Valentin Dietze
60. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
61. Richard Petersson DAJM
62. Netta Jousi
63. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
64. Marcus Persson Delsbo BHK
65. Dvoracek David
66. Simon Thomas
67. Julian Elvén Rex Öresund
68. Barna Stefan
69. Uno Österman NUHL8
70. Ralph Pommerenke
71. Waqas Nawaz Khan DAJM
72. Peter Veikko Madsen Rex Öresund
73. Mattias Kralmark DAJM
74. Thony Restel
75. Lauri Törnström
76. Mitro Milan
77. Michael Toft Nielsen
78. Hynek Nechutny
79. Joakim Gåfvels Umeå HSS
80. Micael Myrén BH Chiefs BH
81. Oliver Westlund Myrén BH Chiefs BH
82. Liv Österman NUHL8