Swedish Masters

Tävlingstyp Super Series
Tävlingsklass Öppna
Arrangör BHK Möllan Rouge
Datum och tid 13 februari 2016 - 14 februari 2016 (08:00 - 18:00)
Ort Malmö
Tävlingslokal Isstadion, Malmö (visa karta)
Deltagare 82 st
Länkar Resultsida
Resultat på gamla resultatsidan

Registration for Swedish Masters 2016 is now open. To register, send an email to masters@tjoss.se and include the following information:
- Full name (in English)
- Country
- Email address
- SBHF and/or ITHF-id
- If you wish to participate in the Junior tournament

You can also reach us on http://www.facebook.com/SwedishMasters or contact us on our email for questions and comments.

For more information, please visit http://masters.bordshockey.net

List of participants (updated twice a week): http://resultat.bordshockey.net/tavlingar/tavlingar.asp?TID=2100 

Slutplaceringar

Se resultatsidan för tabeller och matcher.

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman NUHL8
2. Ahti Lampi
3. Joakim Lundin United Stars
Finn Fries Avantgarde Lund
5. Kevin Eriksson
6. Oscar Henriksson Bröderna Grym
7. Rene Huhtala
8. Jan Pelkonen
9. Andrey Voskoboynikov
10. Fredric Axelsson Spjass Invaders
11. Markus Nilsson Spjass Invaders
12. Anders Ekestubbe United Stars
13. Patrik Petr
14. Lars Henriksson Bröderna Grym
15. Blasko Imrich
16. Hamacek Filip
17. Peter Östlund Umeå HSS
18. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
19. Jimmy Mårdell Umeå HSS
20. Yngve Aasheim
21. Kimmo Eriksson
22. Krystof Lebl
23. Emil Larsson Spjass Invaders
24. Andreas Andersson DAJM
25. Vesa Huotelin
26. Caroline Eriksson Delsbo BHK
27. Nils Jönsson United Stars
28. Marcus Andersson Umeå HSS
29. Jerry Wikström United Stars
30. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
31. Martin Lundén Spjass Invaders
32. Kirill Storchak
33. Mitro Daniel
34. Patrik Hellström United Stars
35. Bjarne Axelsen
36. Michal Kobrle
37. Espen Moe
38. Martin Arenlind DAJM
39. Pavel Plesak
40. Petrek Jaroslav
41. Eric Norén Rex Öresund
42. August Wegestål Rex Öresund
43. Carl Bindekrans BHK Möllan Rouge
44. Fredrik Hansson United Stars
45. Jimi Månsson Avantgarde Lund
46. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
47. Joel Hall BH Chiefs BH
48. Karl Jönsson Rex Öresund
49. Martin Zenisek
50. Petrus Miettinen
51. Milos Sevr
52. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
53. Amund Risa Fylling
54. Markus Bengtsson Bröderna Grym
55. Matti Månsson Avantgarde Lund
56. Andreas Fjermestad
57. Joachim Thyzell DAJM
58. Hudec Karol
59. Valentin Dietze
60. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
61. Richard Petersson DAJM
62. Netta Jousi
63. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
64. Marcus Persson Delsbo BHK
65. Dvoracek David
66. Simon Thomas
67. Julian Elvén Rex Öresund
68. Barna Stefan
69. Uno Österman NUHL8
70. Ralph Pommerenke
71. Waqas Nawaz Khan DAJM
72. Peter Veikko Madsen Rex Öresund
73. Mattias Kralmark DAJM
74. Thony Restel
75. Lauri Törnström
76. Mitro Milan
77. Michael Toft Nielsen
78. Hynek Nechutny
79. Joakim Gåfvels Umeå HSS
80. Micael Myrén BH Chiefs BH
81. Oliver Westlund Myrén BH Chiefs BH
82. Liv Österman NUHL8