Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 81
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 32
Semifinalgrupp 1
Semifinalgrupp 2
3
3
Finalgrupp Avslutad 1 - 32
Placeringsgrupp B Avslutad 33 - 48
Placeringsgrupp C Avslutad 49 - 63
Placeringsgrupp D Avslutad 65 - 75
4
4
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Oscar Henriksson Bröderna Grym
2. Carl Bindekrans BHK Möllan Rouge
3. Hans Österman BHK Möllan Rouge
Peter Östlund Umeå HSS
5. Lars Henriksson Bröderna Grym
6. Finn Fries BHK Möllan Rouge
7. Joakim Lundin Borlänge Bordshockey
8. Anders Ekestubbe Göteborg HSS
9. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
10. Markus Nilsson Spjass Invaders
11. Tomas Åberg Bröderna Grym
12. Matti Månsson Avantgarde Lund
13. Martin Lundén Spjass Invaders
14. Herman Steen Umeå HSS
15. Emil Larsson Borlänge Bordshockey
16. Jimmy Mårdell Umeå HSS
17. Marcus Andersson Umeå HSS
18. Fredric Axelsson Spjass Invaders
19. Patrik Hellström Borlänge Bordshockey
20. Truls Månsson Björkhagen Rangers
21. Caroline Eriksson Delsbo BHK
22. Martin Arenlind DAJM
23. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
24. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
25. Joachim Thyzell DAJM
26. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
27. Eric Norén BHK Möllan Rouge
28. Henrik Nilsson 2015 United
29. Richard Pedersen Borlänge Bordshockey
30. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
31. Jerry Wikström Borlänge Bordshockey
32. Sissie Wikström Borlänge Bordshockey
33. Jonas Nordin Delsbo BHK
34. August Wegestål BHK Möllan Rouge
35. Mikael Wiberg Örebro BHF
36. David Simonsson Björkhagen Rangers
37. Uno Österman BHK Möllan Rouge
38. Markus Bengtsson 2015 United
39. Nicklas Nilsson Borlänge Bordshockey
40. Daniel Setterwall Inga Luringar Gills
41. Marcus Persson Delsbo BHK
42. Niklas Bärve Evry BHK
43. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
44. Felix Wirström 3Tuna Bordshockey
45. Joakim Gåfvels Umeå HSS
46. Linus Nilsson Björkhagen Rangers
47. Micael Myrén BH Chiefs BH
48. Oliver Westlund Myrén BH Chiefs BH
49. Stefan Lukas Björkhagen Rangers
50. Jimmy Douz Borlänge Bordshockey
51. Tomas Fägerlind Inga Luringar Gills
52. Wilhelm Pössl Borlänge Bordshockey
53. Niklas Blomberg Björkhagen Rangers
54. Anders Pettersson GK Stick Fighters
55. J-O Hansson Björkhagen Rangers
56. Erik Liljestrand LSM Sport
57. Agne Bergmark Borlänge Bordshockey
58. Jakob Renvaktar
59. Lars Söderkvist Ingen
60. Thomas Wikström Borlänge Bordshockey
61. David Axelsson
62. Susanna Pössl Borlänge Bordshockey
63. Emil Pettersson GK Stick Fighters
Birger Hedström Visby ISK
65. Jonas Willman Borlänge Bordshockey
66. Emma Andersson
67. Gustav Samuelsson Kingriver Gaming
68. Sveke Jonsson Delsbo BHK
69. David Lindqvist Kingriver gaming
70. Daniel Nyman Borlänge Bordshockey
71. Klara Jonsson Delsbo BHK
72. Erik Jonsson Delsbo BHK
73. Joel Ström
74. Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey
75. Erik Frändberg Årla
Olle Förare
Arvid Björndahl