Stockholm Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalspel Avslutad 1 - 55
Kval 1
Kval 2
Kval 3
Kval 4
Kval 5
Kval 6
2
2
A-grupper Avslutad 1 - 42
A1
A2
Placement Avslutad 43 - 53
3
3
Playoff A Avslutad 1 - 24
Playoff B Avslutad 25 - 34
Playoff C Avslutad 35 - 42
Playoff D Avslutad 43 - 50

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman NUHL8
2. Oscar Henriksson Bröderna Grym
3. Lars Henriksson Bröderna Grym
Jimmy Mårdell Umeå HSS
5. Joakim Lundin United Stars
6. Markus Nilsson Spjass Invaders
7. Peter Östlund Umeå HSS
8. Nils Jönsson United Stars
9. Patrik Hellström United Stars
10. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
11. Martin Arenlind DAJM
12. Anders Ekestubbe United Stars
13. Emil Larsson Spjass Invaders
14. Herman Steen Umeå HSS
15. Martin Lundén Spjass Invaders
16. Tomas Åberg Bröderna Grym
17. Henric Andersson Atletico Göteborg
18. Jonas Bergström Spjass Invaders
19. Fredric Axelsson Spjass Invaders
20. Truls Månsson Björkhagen Rangers
21. Marcus Andersson Umeå HSS
22. Caroline Eriksson Delsbo BHK
23. Stefan Edwall 2015 United
24. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
25. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
26. Jerry Wikström United Stars
27. Björn Söderström Spjass Invaders
28. Henrik Nilsson 2015 United
29. Olle Eriksson Björkhagen Rangers
30. Markus Bengtsson Bröderna Grym
31. Jonas Nordin Delsbo BHK
32. Uno Österman NUHL8
33. Peter Veikko Madsen Rex Öresund
34. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
35. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
36. Marcus Persson Delsbo BHK
37. Eskil Persson Björkhagen Rangers
38. Fredrik Hansson United Stars
39. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
40. Olle Jacobsson Avantgarde Lund
41. Thony Restel
42. Niklas Blomberg NUHL8
43. Stefan Lukas Björkhagen Rangers
44. Richard Petersson DAJM
45. Joakim Gåfvels Umeå HSS
46. J-O Hansson
47. Erik Johansson
48. Erik Jonsson Delsbo BHK
49. Susanna Pössl FC Europe Juniors
50. Liv Österman NUHL8
51. Mikael Hansson Delsbo BHK
52. Robban Gawell
53. Klara Jonsson Delsbo BHK
54. Joel Hall BH Chiefs BH
55. Ossian Eklund Björkhagen Rangers
56. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
57. Fredrik Gran Björkhagen Rangers
58. Petter Svärd
59. Andrejs Kuzņecovs
60. Simon Lindström