Öresund Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 48
Kvalgrupp A
Kvalgrupp B
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 26
Placeringsgrupp Avslutad 27 - 48
3
3
A-playoff Avslutad 1 - 16
B-playoff Avslutad 17 - 26
C-playoff Avslutad 27 - 34

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Joakim Lundin Borlänge Bordshockey
2. Marcus Andersson Umeå HSS
3. Markus Nilsson Spjass Invaders
Peter Östlund Umeå HSS
5. Finn Fries BHK Möllan Rouge
6. Anders Ekestubbe Göteborg HSS
7. Jimmy Mårdell Umeå HSS
8. Truls Månsson Björkhagen Rangers
9. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
10. Martin Arenlind DAJM
11. David Nordström DAJM
12. Patrik Hellström Borlänge Bordshockey
13. Olle Eriksson Björkhagen Rangers
14. Fredric Axelsson Spjass Invaders
15. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
16. Andreas Andersson DAJM
17. Emil Larsson Borlänge Bordshockey
18. Joachim Thyzell DAJM
19. Joan Eriksson Mencl DAJM
20. Joel Hall BH Chiefs BH
21. Matti Månsson BHK Masken
22. Jimi Månsson BHK Masken
23. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
24. Hans E Lindqwist BH Chiefs BH
25. Martin Lundén BHK Möllan Rouge
26. Eric Norén BHK Möllan Rouge
27. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
28. David Andersson Atletico Göteborg
29. Fredrik Hansson 2015 United
30. Peter Madsen BHK Möllan Rouge
31. Julian Elvén BHK Möllan Rouge
32. Richard Petersson DAJM
33. Markus Bengtsson 2015 United
34. Olle Jacobsson BHK Masken
35. Jerry Wikström Borlänge Bordshockey
36. August Wegestål BHK Möllan Rouge
37. Christer Persson Atletico Göteborg
38. Sissie Wikström Borlänge Bordshockey
39. Sten Svensson Avantgarde Lund
40. Lars Pålsson BHK Vargen
41. Joakim Gåfvels Umeå HSS
42. Mattias Kralmark DAJM
43. Daniel Nilsson Pålsson BHK Vargen
44. Micael Myrén Atletico Göteborg
45. Teodor Wegestål BHK Möllan Rouge
46. Thomas Malmberg Avantgarde Lund
47. Robin Larsson BHK Vargen
48. Lars Karmborg BHK Vargen