Göteborg Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupp 1 Avslutad 1 - 63
Kvalgrupp 1
kvalgrupp 2
kvalgrupp 3
kvalgrupp 4
2
2
Finalgrupp A Avslutad 1 - 32
Finalgrupp B Avslutad 33 - 48
Finalgrupp C Avslutad 49 - 63
3
3
Final Avslutad 1 - 16
B-slutspel Avslutad 33 - 36
C-slutspel Avslutad 49 - 52

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Atis Silis BJC Laimite
2. Hans Österman BHK Möllan Rouge
3. Anders Ekestubbe Göteborg HSS
Edgars Caics BJC Laimite
5. Finn Fries BHK Möllan Rouge
6. Joakim Lundin Borlänge Bordshockey
7. Lars Fridell 2015 United
8. Fredric Axelsson Spjass Invaders
9. Oscar Henriksson Bröderna Grym
10. Carl Bindekrans BHK Möllan Rouge
11. Lars Henriksson Bröderna Grym
12. Marcus Andersson Umeå HSS
13. Markus Nilsson Spjass Invaders
14. David Nordström DAJM
15. Patrik Hellström Borlänge Bordshockey
16. Matti Månsson Avantgarde Lund
17. Martin Arenlind DAJM
18. Andreas Andersson DAJM
19. Martin Lundén Spjass Invaders
20. Jimmy Mårdell Umeå HSS
21. Geir Hjemas Tonsberg BHK
22. Jerry Wikström Borlänge Bordshockey
23. Tore Lie Stigarevolusjonen
24. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
25. Caroline Eriksson Delsbo BHK
26. Jorn Moldvar Tonsberg BHK
27. Erik Werner Leif Holmqvist BHF
28. Richard Pedersen Borlänge Bordshockey
29. Peter Östlund Umeå HSS
30. Hans Nordin Atletico Göteborg
31. Joachim Thyzell DAJM
32. David Andersson Atletico Göteborg
33. Jimi Månsson Avantgarde Lund
34. Henric Andersson Atletico Göteborg
35. Hans E Lindqwist BH Chiefs BH
36. Simon Thomas Stiga Big Band Praha
37. Nils Jönsson BH Chiefs BH
38. Joan Eriksson Mencl DAJM
39. Henrik Nilsson 2015 United
40. Richard Petersson DAJM
41. Joel Hall BH Chiefs BH
42. Markus Bengtsson 2015 United
43. August Wegestål BHK Möllan Rouge
44. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
45. Emil Larsson Borlänge Bordshockey
46. Julian Elvén BHK Möllan Rouge
47. Morten Johannessen PuckHoggers
48. Tony Aronsson Atletico Göteborg
49. Lukas Gustafsson Atletico Göteborg
50. Fredrik Hansson 2015 United
51. Uno Österman BHK Möllan Rouge
52. Mattias Kralmark DAJM
53. Marcus Persson Delsbo BHK
54. Micael Myrén BH Chiefs BH
55. Marko Säkkinen Atletico Göteborg
56. Oskar Ekeberg
57. Jonas Karrberg BK Draget
58. Jonas Mårdell Björkhagen Rangers
59. Wilhelm Pössl Borlänge Bordshockey
60. Oliver Westlund Myrén BH Chiefs BH
61. Susanna Pössl Borlänge Bordshockey
62. Liv Österman BHK Möllan Rouge
63. Mattias Holmner