EM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 124
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 66
Grupp 1
Grupp 2
B-Group Avslutad 67 - 90
C-Group Avslutad 91 - 108
D-Group Avslutad 109 - 124
3
3
Playoff Avslutad 1 - 32
B-Playoff Avslutad 67 - 70
C-Playoff Avslutad 91 - 94
D-Playoff Avslutad 109 - 112

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Edgars Caics BJC Laimite
2. Alexey Zaharov Bagira
3. Hans Österman NUHL8
4. Anton Umanskyy THC Lisovi Haschi
5. Maxim Borisov Legion
6. Nikita Zholobov THC Toros
7. Carl Bindekrans BJC Laimite
8. Janis Kalnevics Incukalns THC
9. Veniamin Gerasimov THC Toros
10. Ahti Lampi Spjalerance
11. Raivis Miglinieks BJC Laimite
12. Matiss Saulitis Incukalns THC
13. Edgars Saulitis Incukalns THC
14. Jevgeni Lvov Legion
15. Arseniy Stolyarov THC Toros
16. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
17. Evgeniy Matantsev Devyaty val
18. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
19. Jan Pelkonen Turun Seudun PJK
20. Oleg Ortinov Legion
21. Joakim Lundin United Stars
22. Valts Smagars Skrunda THC
23. Lars Henriksson Bröderna Grym
24. Patrik Petr THC Stiga Elites
25. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
26. Jevgenijs Zaharovs Skrunda THC
27. Oscar Henriksson Bröderna Grym
28. Dmitriy Koshman Bagira
29. Markus Nilsson Spjass Invaders
30. Sergey Ivanov Kuropatki
31. Santtu Sainio Talpelan Taiga
32. Fredric Axelsson Spjass Invaders
33. Janne Ollila Turun Seudun PJK
34. Janne Kantola Turun Seudun PJK
35. Finn Fries Avantgarde Lund
36. Rene Huhtala Turun Seudun PJK
37. Kristian Iso-Tryykari Turun Seudun PJK
38. Andrey Voskoboynikov NiKi
39. Maria Saveljeva SK Raua
40. Grigoriy Dubinin Alfa-Taktika
41. Gints Lasmanis Skrunda THC
42. Bjarne Axelsen Katran
43. Jimmy Mårdell Umeå HSS
44. Juho Rautio Spjalerance
45. Yngve Aasheim Trondheim BHK
46. Sergejs Mihejevs Riga THC
47. Elvijs Silins VJN Ventspils
48. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
49. Magnus Klippen Brent Plast BHK
50. Stanislav Lutay Alfa-Taktika
51. Martin Arenlind DAJM
52. Edgars Mucenieks Skrunda THC
53. Jiri Chylik ml. HCS Zabka Praha
54. Andreas Roren Hodd BHK
55. Alexey Titov Alfa-Taktika
56. Jari Sahlgren Kiekko-Lampaat
57. Igor Saveljev SK Raua
58. Arne Johannes Holmin BHK Graaveir
59. Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK
60. Krystof Lebl Big Band
61. Viktoriya Noselivska THC Lisovi Haschi
62. Vitaliy Sapozhnikov Katran
63. Gergely Regula Budenz Hybernator
64. Vaclav Pikl THC Stiga Elites
65. Linus Restel "Rooster" Kaeltestarre 83
66. Dmytro Litvinyuk THC Lisovi Haschi
67. Benjamin Suominen Turun Seudun PJK
68. Mykhaylo Shalomayev TEHC Black Forest Werewolves
69. Anatoliy Datsenko Svarog
70. Amund Risa Fylling Jaren Bordhockey
71. Espen Moe Trondheim BHK
72. Daniel Matysek HCS Zabka Praha
73. Oystein Klippen Brent Plast BHK
74. Alexandr Zaytsev THC Toros
75. Tibor Varga BSE United
76. Miroslav Cernoch HCS Zabka Praha
77. Vesa Huotelin Spjalerance
78. Espen Eidsnes BHK Graaveir
79. Valentin Dietze Frankfurt Gothers
80. Andreas Fjermestad Brent Plast BHK
81. Simon Thomas Big Band
82. Yuriy Prostakov THC Toros
83. Ralph Pommerenke Frankfurt Gothers
84. Vafa Hamdamov SK Raua
85. Audrius Pleikys THC Vilnius
86. Sandra Komaraite THC Vilnius
87. Thomas Haussknecht "Slow Hand" Satyrion Berlin
88. Martin Zenisek APP Gladiators Plzen
89. Mazvydas Satkus THC Vilnius
90. Mirko Konig Koe-Fighters
91. Juri Artamonov TEHC Black Forest Werewolves
92. Krystof Herold HCS Zabka Praha
93. Leon Haussknecht "Fast Hand" Satyrion Berlin
94. Gustav Bradland Brent Plast BHK
95. Nazar Kondrashevskyy Katran
96. Alen Shekarev SK Raua
97. Eugene Papakul BSU Rangers
98. Michael Toft Nielsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
99. Matsvei Shyrkavets Tiani-Tolkai
100. Vladimir Voronov THC Vilnius
101. Simonas Pleikys THC Vilnius
102. Andrei Kniaziuk Tiani-Tolkai
103. Baurzhan Ualiev Plastconstructor
104. Sarunas Jokubauskas THC Vilnius
105. Frank Bruneske "Classic Brunske" Schlicktown Arctic Veteranos
106. Thony Restel "Old Rooster" Kaeltestarre 83
107. Siarhei Vazhnik THC K-Marx Nahockers
108. Hermann Petuch TEHC Black Forest Werewolves
109. Aleksandr Tarakanov RS-Balance
110. Andrei Akinfin Era Sporta
111. Linas Vasilevicius THC Vilnius
112. Dmitri Leleka Maardu LHK
113. German Geller Jr. Tallinn BHC
114. Jurgita Vasileviciene THC Vilnius
115. Philip Basch Koe-Fighters
116. Vital Sobal Era Sporta
117. Dmitri Mihalevitsh Tallinn THG
118. Daniil Moshnin SK Raua
119. Tomas Ulis THC Black & White
120. Rolandas Zygelis THC Black & White
121. Daniil Tenitski Tallinn THG
122. Aliaksei Akinfin Era Sporta
123. Mark-Julius Pikat
124. Anders Ekestubbe United Stars