Delsbo Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 67
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 28
Semifinalgrupp 1
Semifinalgrupp 2
3
3
Finalgrupp Avslutad 1 - 28
Placeringsgrupp B Avslutad 29 - 48
Placeringsgrupp C Avslutad 49 - 67
4
4
A-slutspel Avslutad 1 - 16
B-slutspel Avslutad 29 - 32

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Oscar Henriksson Bröderna Grym
2. Hans Österman BHK Möllan Rouge
3. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge
Joakim Lundin Borlänge Bordshockey
5. Lars Henriksson Bröderna Grym
6. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
7. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
8. Peter Östlund Umeå HSS
9. Markus Nilsson Spjass Invaders
10. Patrik Hellström Borlänge Bordshockey
11. Stefan Edwall 2015 United
12. Marcus Andersson Umeå HSS
13. Truls Månsson Björkhagen Rangers
14. Herman Steen Umeå HSS
15. Martin Lundén BHK Möllan Rouge
16. Lars Fridell 2015 United
17. Fredric Axelsson Spjass Invaders
18. Tomas Åberg Bröderna Grym
19. Jonas Nordin Delsbo BHK
20. Emil Larsson Borlänge Bordshockey
21. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
22. Caroline Eriksson Delsbo BHK
23. Jerry Wikström Borlänge Bordshockey
24. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
25. Henrik Nilsson 2015 United
26. Sissie Wikström Borlänge Bordshockey
27. Benjamin Andersson Bröderna Grym
28. Olle Jacobsson Avantgarde Lund
29. Matti Månsson Avantgarde Lund
30. Richard Pedersen Borlänge Bordshockey
31. Uno Österman BHK Möllan Rouge
32. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
33. Markus Bengtsson 2015 United
34. Marcus Persson Delsbo BHK
35. Joakim Gåfvels Umeå HSS
36. Nicklas Nilsson Borlänge Bordshockey
37. Krister Goodh Delsbo BHK
38. Linus Nilsson Björkhagen Rangers
39. Jonas Willman Borlänge Bordshockey
40. Stephan Häggström Aspås IF
41. Stefan Lukas Björkhagen Rangers
42. Staffan Olsson Delsbo BHK
43. Fredrik Dahl Delsbo BHK
44. Agne Bergmark Borlänge Bordshockey
45. Micael Myrén Atletico Göteborg
46. Mats Österdal Bollnäs Bordshockeysällskap
47. Stephan Westling Delsbo BHK
48. Pontus Eriksson Bröderna Grym
49. Dan Parne Glavén Bollnäs Bordshockeysällskap
50. Wilhelm Pössl Borlänge Bordshockey
51. Fredrik Häggström Aspås IF
52. Jonas Karrberg BK Draget
53. Sebastian Saulsson Bollnäs Bordshockeysällskap
54. Pontus Forsmark Bollnäs Bordshockeysällskap
55. Daniel Nyman Borlänge Bordshockey
56. Susanna Pössl Borlänge Bordshockey
57. Mikael Ceder Eriksson Delsbo BHK
58. Daniel Kåven Delsbo BHK
59. Erik Hillströms Bollnäs Bordshockeysällskap
60. Liv Österman BHK Möllan Rouge
61. Mattias Engberg Delsbo BHK
62. Mikael Hansson Delsbo BHK
63. Rasmus Jensén
64. Carl Bengtsson Delsbo BHK
65. Roger Olovsson Delsbo BHK
66. Matthew Riley BK Draget