Swedish Masters

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Basic groups Avslutad 1 - 127
Basic group 1
Basic group 2
Basic group 3
Basic group 4
Basic group 5
Basic group 6
2
2
Final groups Avslutad 1 - 60
Final group 1
Final group 2
Placement group B Avslutad 61 - 78
Placement group C Avslutad 79 - 96
Placement group D Avslutad 97 - 114
Placement group E Avslutad 115 - 122
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Yanis Galuzo NiKi
2. Atis Silis BJC Laimite
3. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
Lars Henriksson Bröderna Grym
5. Finn Fries Avantgarde Lund
6. Hans Österman NUHL8
7. Carl Bindekrans BHK Möllan Rouge
8. Patrik Petr THC Stiga Elites
9. Oscar Henriksson Bröderna Grym
10. Lars Fridell 2015 United
11. Janne Ollila Turun Seudun PJK
12. Valts Smagars
13. Peter Östlund Umeå HSS
14. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
15. Joakim Lundin United Stars
16. Jan Pelkonen Turun Seudun PJK
17. Andrey Voskoboynikov NiKi
18. Jan Dryak Big Band
19. Alexey Titov Alfa-Taktika
20. Yngve Aasheim Trondheim BHK
21. Dmitriy Belavin Joker
22. David Smid THC Stiga Svitavy 93
23. Zdenek Matousek ml. HCS Zabka Praha
24. David Nordström DAJM
25. Markus Nilsson Spjass Invaders
26. Krystof Lebl Big Band
27. Sandis Kristaps Lagzdins BJC Laimite
28. Otto Pesala Spjalerance
29. Rene Huhtala Turun Seudun PJK
30. Juho Rautio Spjalerance
31. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
32. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
33. Edgars Saulitis Incukalns THC
34. Marcus Andersson Umeå HSS
35. Simon Thomas
36. Vesa Huotelin Spjalerance
37. Jorn Moldvar
38. Sami Hellstrom Spjalerance
39. Vaclav Pikl THC Stiga Elites
40. Truls Månsson Björkhagen Rangers
41. Jan Sladek THC Stiga Elites
42. Stian Ostrem Tonsberg BHK
43. Kirill Storchak Northern Lights
44. Martin Arenlind DAJM
45. Espen Moe Trondheim BHK
46. Zdenek Lopaur Stiga HC Benatky
47. Jerry Wikström United Stars
48. Jimmy Mårdell Umeå HSS
49. Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK
50. Fredric Axelsson Spjass Invaders
51. Fredrik Hansson United Stars
52. Lauri Tornstrom Turun Seudun PJK
53. Martin Lundén Spjass Invaders
54. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
55. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
56. Svein Arne Fure Minde Muthapuckers
57. Hans-Oyvind Sagen Jaren Bordhockey
58. Emil Larsson Spjass Invaders
59. Michal Kobrle THC Stiga Elites
60. Milos Sevr THC Stiga Elites
61. Netta Jousi Bjorkhagen Rangers
62. Alexandr Zaytsev THC Toros
63. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
64. Vegard Klippen Brent Plast BHK
65. Lukas Gustafsson Atletico Göteborg
66. Joachim Thyzell DAJM
67. Joel Hall BH Chiefs BH
68. Oystein Klippen Brent Plast BHK
69. Matti Månsson Avantgarde Lund
70. Henrik Nilsson 2015 United
71. Alexandr Zhulyabin Alliance
72. Torbjorn Kverneland Jaren Bordhockey
73. Eric Norén Rex Öresund
74. Mikko Haveri Turun Seudun PJK
75. Aleksandr Tarakanov RS-Balance
76. Julian Elvén Rex Öresund
77. Kjetil Sagen Jaren Bordhockey
78. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
79. Magnus Klippen Brent Plast BHK
80. Benjamin Suominen Turun Seudun PJK
81. Alexey Krinov RS-Balance
82. Espen Eidsnes BHK Graaveir
83. Peter Veikko Madsen Rex Öresund
84. Markus Bengtsson Bröderna Grym
85. Jimi Månsson Avantgarde Lund
86. Amund Risa Fylling
87. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
88. Mats Johansson Avantgarde Lund
89. Darko Mrdalj Minde Muthapuckers
90. Waqas Nawaz Khan DAJM
91. Sten Svensson Avantgarde Lund
92. Gundega Pake GHK Saulkrasti
93. Morten Aarflot BHK Graaveir
94. Emanuel Nilsson Atletico Göteborg
95. Gustav Bradland Brent Plast BHK
96. Joakim Gåfvels Umeå HSS
97. Marko Säkkinen BH Chiefs BH
98. Thorbjorn F. Hestvaag Jaren Bordhockey
99. Eduards Pakis GHK Saulkrasti
100. Daniel Gullberg Avantgarde Lund
101. Olle Jacobsson Avantgarde Lund
102. Uno Österman NUHL8
103. August Wegestål Rex Öresund
104. Hjalmar Nilsson BH Chiefs BH
105. Andreas Fjermestad Brent Plast BHK
106. Micael Myrén BH Chiefs BH
107. Johan Fischer Avantgarde Lund
108. Thomas Malmberg Avantgarde Lund
109. Sondre Efteland Johansen Brent Plast BHK
110. David Nilsson
111. Mattias Kralmark DAJM
112. Daniel Petersson
113. Christophe Hellman Evreux
114. Patrik Räfling Atletico Göteborg
115. Jimmy Gellersten BHK Möllan Rouge
116. Mikhail Krinov RS-Balance
117. Jan-Olof Hansson Björkhagen Rangers
118. Robin Gellersten-Holmgren BHK Möllan Rouge
119. Anton Jakobsson
120. Elin Hellman Evreux
121. Anders Olsén Avantgarde Lund