Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 97
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 32
Semifinalgrupp 1
Semifinalgrupp 2
3
3
Finalgrupp Avslutad 1 - 32
Placeringsgrupp B Avslutad 33 - 48
Placeringsgrupp C Avslutad 49 - 64
Placeringsgrupp D Avslutad 65 - 80
Placeringsgrupp E Avslutad 81 - 93
4
4
Slutspel Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Henriksson Bröderna Grym
2. Hans Österman BHK Möllan Rouge
3. Finn Fries BHK Möllan Rouge
Oscar Henriksson Bröderna Grym
5. Joakim Lundin Örebro Hockey
6. Jimmy Mårdell Umeå HSS
7. Markus Nilsson Spjass Invaders
8. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge
9. Anders Ekestubbe Göteborg HSS
10. Marcus Andersson Atletico Göteborg
11. Truls Månsson Björkhagen Rangers
12. Lars Fridell Björkhagen Rangers
13. Henric Andersson Atletico Göteborg
14. Peter Östlund Umeå HSS
15. Patrik Hellström Örebro BHF
16. Nils Jönsson BH Chiefs BH
17. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
18. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
19. Martin Arenlind DAJM
20. Joachim Thyzell BHK Möllan Rouge
21. David Nordström Atletico Göteborg
22. Jerry Wikström Örebro Hockey
23. Jonas Bergström Spjass Invaders
24. Hans E Lindqwist BH Chiefs BH
25. Matti Månsson BHK Masken
26. Jimi Månsson BHK Masken
27. Henrik Påhlsson Åby Monkeys BHK
28. David Andersson Atletico Göteborg
29. Hans Nordin Atletico Göteborg
30. Fredric Axelsson Spjass Invaders
31. Markus Bengtsson Atletico Göteborg
32. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
33. Tomas Åberg Bröderna Grym
34. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
35. Martin Lundén BHK Möllan Rouge
36. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
37. Jonas Nordin Delsbo BHK
38. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
39. Caroline Eriksson Delsbo BHK
40. Eric Norén BHK Möllan Rouge
41. Olle Jacobsson Sigma IF
42. John Wreland Blue Bullets AB
43. Linus Restel Kaeltestarre 83
44. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
45. Richard Pedersen Borlänge Bordshockey
46. Magnus Lind Delsbo BHK
47. Henrik Nilsson
48. Daniel Hansson TK Tigers
49. Joan Eriksson Mencl BHK Masken
50. Fredrik Hansson Atletico Göteborg
51. Jörgen Uhr Evry BHK
52. Daniel Gullberg Sigma IF
53. Emil Larsson Borlänge Bordshockey
54. Marcus Persson Delsbo BHK
55. Uno Österman BHK Möllan Rouge
56. Roger Westh Åby Monkeys BHK
57. Sten Svensson BHK Masken
58. Joakim Silvstam Åby Monkeys BHK
59. Mattias Kralmark Sigma IF
60. Nicklas Nilsson Borlänge Bordshockey
61. Niklas Bärve Evry BHK
62. Tomas Fägerlind Inga Luringar Gills
63. Marko Säkkinen Atletico Göteborg
64. Thony Restel Kaeltestarre 83
65. Magnus Boivie Blue Bullets AB
66. Joakim Gåfvels Umeå HSS
67. Hjalmar Nilsson BH Chiefs BH
68. Pär Pettersson Spjutsbygds BHK
69. Daniel Setterwall Inga Luringar Gills
70. Micael Myrén Atletico Göteborg
71. Patrik Räfling Atletico Göteborg
72. Birger Hedström Visby ISK
73. Linus Emanuelsson Åby Monkeys BHK
74. Christoffer Emanuelsson
75. J-O Hansson Björkhagen Rangers
76. Anton Freyr Jakobsson Spirit Souls
77. Simon Jonasson Spirit Souls
78. Roger Sparr Dynamo Riders
79. Mårten Silvstam Åby Monkeys BHK
80. Tobias Svehagen Spirit Souls
81. Wilhelm Pössl Team Pössl
82. Linus Persson Graubünden
83. Alexander Liljemark Bonigi
84. Agne Bergmark Stensjöns IF
85. Andreas Pössl Team Pössl
86. Toni Carlstedt Spirit Souls
87. Petri Säkkinen Atletico Göteborg
88. Emil Pettersson Spjutsbygds BHK
89. Erik Nord Åby Monkeys BHK
90. Daniel Nordquist Blue Bullets AB
91. Susanna Pössl Team Pössl
92. Albin Bäckman Thunderbirds
93. Linus Henningsson Thunderbirds
94. Max Nordmark Thunderbirds
95. Tobias Karlsson Thunderbirds