Öresund Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 56
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
2
2
Semigrupper Avslutad 1 - 40
Semigrupp 1
Semigrupp 2
Placeringsgrupp C Avslutad 41 - 56
3
3
Finalgrupp Avslutad 1 - 24
Placeringsgrupp B Avslutad 25 - 41
4
4
Playoff A Avslutad 1 - 16
Playoff B Avslutad 25 - 32

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Peter Östlund Umeå HSS
2. Markus Nilsson Spjass Invaders
3. Finn Fries BHK Möllan Rouge
Joakim Lundin DAJM
5. Marcus Andersson Atletico Göteborg
6. David Nordström Atletico Göteborg
7. Jimmy Mårdell Umeå HSS
8. Truls Månsson Björkhagen Rangers
9. Jerry Wikström Björkhagen Rangers
10. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
11. Joel Hall Lantmäteriet Malmö
12. Matti Månsson BHK Masken
13. Eric Norén BHK Möllan Rouge
14. Fredric Axelsson Spjass Invaders
15. Martin Lundén BHK Möllan Rouge
16. Joan Eriksson Mencl BHK Masken
17. Emil Larsson Borlänge Bordshockey
18. Joachim Thyzell BHK Möllan Rouge
19. Jimi Månsson BHK Masken
20. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
21. Dennie Ovenberger BHK Möllan Rouge
22. Olle Jacobsson Sigma IF
23. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
24. Martin Arenlind DAJM
25. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
26. Daniel Gullberg Sigma IF
27. Peter Madsen BHK Möllan Rouge
28. Johan Fischer Sigma IF
29. J-O Hansson Björkhagen Rangers
30. Mattias Kralmark Sigma IF
31. Julian Elvén BHK Möllan Rouge
32. Sten Svensson BHK Masken
33. Markus Bengtsson Atletico Göteborg
34. Fredrik Hansson Atletico Göteborg
35. Waqas Nawaz Khan Ericsson Slapshots
36. Mats Johansson BHK Masken
37. Richard Petersson
38. Gustaf Öqvist Sigma IF
39. Rajiv Bahadur Jonchhay Ericsson Slapshots
40. Maria Olofsson Atletico Göteborg
41. Joakim Silvstam Åby Monkeys BHK
42. Jimmy Gellersten BHK Möllan Rouge
43. Mats Blomqvist Lantmateriet Malmo
44. Thomas Malmberg Sigma IF
45. Hjalmar Nilsson BH Chiefs BH
46. Anton Freyr Jakobsson Thunderbirds
47. Toni Carlstedt Spirit Souls
48. Simon Jonasson Spirit Souls
49. Janne Kalveus
50. Mattias Jönsson
51. Anton Strand Ängelholm
52. Robin Gellersten-Holmgren BHK Möllan Rouge
53. Miguel Sanz
54. Robin Burnett-Cargill
55. Ondrej Taldik BHK Masken