Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 76
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
2
2
Semigrupper Avslutad 1 - 32
Semigrupp 1
Semigrupp 2
Placeringsgrupp 1 Avslutad 33 - 47
Placeringsgrupp 2 Avslutad 49 - 62
Placeringsgrupp 3 Avslutad 65 - 74
3
3
Finalgrupp Avslutad 1 - 32
4
4
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman BHK Möllan Rouge
2. Thomas Petersson Enköping HSC
3. Oscar Henriksson Bröderna Grym
4. Lars Henriksson Bröderna Grym
5. Peter Östlund Umeå HSS
6. Joakim Lundin DAJM
7. David Nordström Atletico Göteborg
8. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
9. Finn Fries BHK Möllan Rouge
10. Martin Arenlind DAJM
11. Pontus Eriksson Bröderna Grym
12. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
13. Henric Andersson Atletico Göteborg
14. Marcus Andersson Atletico Göteborg
15. Truls Månsson Björkhagen Rangers
16. Markus Nilsson BHK Möllan Rouge
17. Jonas Bergström Stockholms IK
18. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
19. Olle Eriksson Björkhagen Rangers
20. Tomas Åberg Bröderna Grym
21. Jerry Wikström Björkhagen Rangers
22. Fredric Axelsson Boden BHS
23. Caroline Eriksson Delsbo BHK
24. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
25. Jonas Nordin Delsbo BHK
26. Kent Nyman Buffé Ellyc
27. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
28. Joachim Thyzell BHK Möllan Rouge
29. Eric Norén BHK Möllan Rouge
30. Magnus Olander Borlänge Bordshockey
31. Marcus Lagerkvist Eskilstuna BHK
32. Magnus Lind
33. Björn Söderström Björkhagen Rangers
34. Amir Hallenstam Eskilstuna BHK
35. Martin Lundén BHK Möllan Rouge
36. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
37. Kenth Ericsson Nugents Lärjungar BHK
38. Alexander Hallenstam Eskilstuna BHK
39. Matti Månsson BHK Masken
40. Emil Larsson Borlänge Bordshockey
41. Henrik Nilsson
42. David Simonsson Björkhagen Rangers
43. Ulf Hed Eskilstuna BHK
44. Joakim Silvstam Åby Monkeys BHK
45. Birger Hedström Visby ISK
46. Erik Langborg Betel BK
47. Nicklas Nilsson Borlänge Bordshockey
48. Olle Jacobsson Sigma IF
49. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
50. Isac Abrahamsson
51. Krister Rubensson TK Tigers
52. Oscar Frisk Åby Monkeys BHK
53. Uffe Timber
54. Jörgen Uhr Evry BHK
55. Marcus Persson Delsbo BHK
56. Joakim Gåfvels Umeå HSS
57. J-O Hansson Björkhagen Rangers
58. Felix Wirström
59. Simon Landén
60. Marcus Abrahamsson
61. Thony Restel Kaeltestarre 83
62. Robin Westergren
63. Morgan Lagerkvist Eskilstuna BHK
64. Josef Gotlén Lysekils BHK
65. Linus Nilsson Trekatter BHK
66. Anton Havås
67. Niklas Bärve Evry BHK
68. Joel Ström
69. Mårten Silvstam Åby Monkeys BHK
70. Uno Österman BHK Möllan Rouge
71. Oliver Sjöström
72. Simon Lederman Greis Björkhagen Rangers