EM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 122
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 66
Grupp 1
Grupp 2
B-Group Avslutad 67 - 84
C-Group Avslutad 85 - 102
D-Group Avslutad 103 - 122
3
3
Playoff Avslutad 1 - 24
B-Playoff Avslutad 67 - 70
C-Playoff Avslutad 85 - 88
D-Playoff Avslutad 103 - 106

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Maxim Borisov Legion
2. Ahti Lampi Spjalerance
3. Alexey Zaharov Bagira
4. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
5. Edgars Caics BJC Laimite
6. Atis Silis BJC Laimite
7. Andrey Voskoboynikov NiKi
8. Dmitriy Koshman Bagira
9. Veniamin Gerasimov THC Toros
10. Andris Liepins BJC Laimite
11. Alexander Miloradov Bagira
12. Oscar Henriksson Bröderna Grym
13. Alexey Titov Alfa-Taktika
14. Oleg Ortinov Legion
15. Jan Pelkonen Turun Seudun PJK
16. Peter Östlund Umeå HSS
17. Lars Henriksson Bröderna Grym
18. Janne Ollila Turun Seudun PJK
19. Matiss Saulitis Incukalns THC
20. Filips Buhtujevs Incukalns THC
21. Raivis Pukinskis Skrunda THC
22. Edgars Saulitis Incukalns THC
23. Valts Smagars Skrunda THC
24. Sandis Kristaps Lagzdins BJC Laimite
25. Carl Bindekrans BJC Laimite
26. Edgars Mucenieks Skrunda THC
27. Mikhail Shashkov Northern Lights
28. Gints Lasmanis Skrunda THC
29. Joakim Lundin United Stars
30. Oleksii Korabel Devyaty val
31. Jevgenijs Zaharovs Skrunda THC
32. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
33. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
34. Jimmy Mårdell Umeå HSS
35. Yngve Aasheim Trondheim BHK
36. Santtu Sainio Talpelan Taiga
37. Jari Sahlgren Kiekko-Lampaat
38. Jevgeni Lvov Legion
39. Rudolfs Kamzols VJN Ventspils
40. Martin Zenisek APP Gladiators Plzen
41. Martin Arenlind DAJM
42. Bjarne Axelsen Katran
43. Aleksandrs Zernovojs VJN Ventspils
44. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
45. Mykhaylo Shalomayev TEHC Black Forest Werewolves
46. Andreas Roren Hodd BHK
47. Marcus Andersson Umeå HSS
48. Dmitriy Belavin Joker
49. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
50. Truls Månsson Björkhagen Rangers
51. Espen Moe Trondheim BHK
52. Frode Hagerup "The Body" Hodd BHK
53. Vitaliy Sapozhnikov Katran
54. Igor Saveljev SK Raua
55. Arturs Vercins BJC Laimite
56. Maria Saveljeva SK Raua
57. Daniel Matysek HCS Zabka Praha
58. Roman Ignatenko Devyaty val
59. Jan Sladek THC Stiga Elites
60. Petteri Sevon POLY
61. Yuriy Prostakov THC Toros
62. Vegard Klippen Brent Plast BHK
63. Artem Valiev Legion
64. Sami Hellstrom Spjalerance
65. Markus Nilsson Spjass Invaders
66. Yevhen Rykun THC Lisovi Haschi
67. Raivis Sternats Riga THC
68. Alexandr Zaytsev THC Toros
69. Krystof Lebl Big Band
70. Jani Herlevi Talpelan Taiga
71. Jiri Chylik ml. HCS Zabka Praha
72. Vitaly Skorobogatov Petersburg Pirates
73. Anton Umanskyy THC Lisovi Haschi
74. Nazar Kondrashevskyy Katran
75. Anette Engel Team Axelsen Bordhockey Koncept
76. Miroslav Cernoch HCS Zabka Praha
77. Dmytro Donets Impuls Kyiv
78. Simon Thomas Big Band
79. Thomas Haussknecht "Slow Hand" Satyrion Berlin
80. Mathias Jacobsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
81. Viktoriya Noselivska THC Lisovi Haschi
82. Leon Haussknecht "Fast Hand" Satyrion Berlin
83. Niko Tuominen POLY
84. Vaclav Pikl THC Stiga Elites
85. Otto Pesala Spjalerance
86. Krystof Herold HCS Zabka Praha
87. Vitaliy Ignatenko Devyaty val
88. Audrius Pleikys THC Vilnius
89. Igor Zaporojets Katran
90. Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK
91. Thorbjorn F. Hestvaag Jaren Bordhockey
92. Torbjorn Kverneland Jaren Bordhockey
93. Simonas Pleikys THC Vilnius
94. Zdenek Lopaur Stiga HC Benatky
95. Ralph Pommerenke Frankfurt Gothers
96. Andrei Kniaziuk Tiani-Tolkai
97. Alen Shekarev SK Raua
98. Teuvo Moisa Talpelan Taiga
99. Aleksandr Tarakanov RS-Balance
100. Michael Toft Nielsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
101. Vladimir Voronov THC Vilnius
102. Vafa Hamdamov SK Raua
103. Svein Arne Fure Minde Muthapuckers
104. Valentin Dietze Frankfurt Gothers
105. Laurynas Orlauskas THC Vilnius
106. Tim Tigges "Animal" Satyrion Berlin
107. Elias Klimek TEHC Puck Off Bad Durkheim
108. Vadim Romanenko BSU Rangers
109. Morten Aarflot BHK Graaveir
110. Mirko Konig Koe-Fighters
111. Sandra Komaraite THC Vilnius
112. Vladislav Zubel
113. Mazvydas Satkus THC Vilnius
114. Roman Romanenko BSU Rangers
115. Linas Vasilevicius THC Vilnius
116. Darius Stasiunas "Aizis" THC Vilnius
117. Philip Basch Koe-Fighters
118. Jurgita Vasileviciene THC Vilnius
119. Alexandre Valachonovitch Minsk
120. Frank Rasche Unterfohring
121. Morten Mikal Brekken "Pikken" Jaren Bordhockey
122. Mykola Krokhmal Odesa