Czech Open 2014

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Resultat saknas.

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Maxim Borisov Legion
2. Ahti Lampi Spjalerance
3. Atis Silis BJC Laimite
4. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
5. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
6. Edgars Caics BJC Laimite
7. Jan Pelkonen Turun Seudun PJK
8. Mikhail Shashkov Northern Lights
9. Lukas Turon THC Trinec
10. Carl Bindekrans BJC Laimite
11. Patrik Petr THC Stiga Elites
12. Arseniy Stolyarov THC Toros
13. Filip Hamacek HCS Zabka Praha
14. Jan Dryak Big Band
15. Antti Vuononsola Talpelan Taiga
16. Anton Legkov Joker
17. Veniamin Gerasimov THC Toros
18. Petr Tmej THC Stiga Elites
19. Tomas Hudec THC Blue Dragon Kosice
20. Marcus Andersson Umea HSS
21. Artem Valiev Legion
22. David Smid THC Stiga Svitavy 93
23. Arturs Vercins BJC Laimite
24. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
25. Peter Ostlund Umea HSS
26. Krystof Lebl Big Band
27. Vesa Huotelin Spjalerance
28. Karl Jonsson Rex Oresund
29. Michal Zunka THC Stiga Svitavy 93
30. Janne Ollila Turun Seudun PJK
31. Imrich Blasko THC Blue Dragon Kosice
32. Ladislav Tmej THC Stiga Elites
33. Zdenek Matousek ml. HCS Zabka Praha
34. David Brdicek THC Stiga Svitavy 93
35. Petr Turon THC Trinec
36. Matej Lezik Absolut Desperation
37. Markus Nilsson Spjass Invaders
38. Stanislav Kraus Absolut Desperation
39. Juho Rautio Spjalerance
40. Jan Sladek THC Stiga Elites
41. Rickard Sjostedt Rex Oresund
42. Gergely Regula Budenz Hybernator
43. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
44. Tomas Zamutovsky THC Blue Dragon Kosice
45. Jaroslav Petrek THC Blue Dragon Kosice
46. Vaclav Pikl THC Stiga Elites
47. Martin Arenlind DAJM
48. Tim Weisseisen NHK Kranj
49. Daniel Matysek HCS Zabka Praha
50. Karol Hudec THC Blue Dragon Kosice
51. Peter Borsanyi Bodicsek Klub
52. Michal Bostik Stiga HC Benatky
53. Antonin Suryn Big Band
54. Milos Sevr THC Stiga Elites
55. Daniel Mitro THC Blue Dragon Kosice
56. Kirill Storchak Northern Lights
57. Krystof Herold HCS Zabka Praha
58. Vladimir Kraus Absolut Desperation
59. Alexandr Zhulyabin Alliance
60. Karel Konecny THC Stiga Svitavy 93
61. Marko Curkovic SHK Kit Zagreb
62. David Cibulka THC Trinec
63. Robert Jez Stiga HC Benatky
64. Pavel Pohoraly THC Teplysovice
65. Miroslav Ramsak SHK Bieli Vlci Trebisov
66. Kristijan Curkovic SHK Kit Zagreb
67. Martin Zenisek APP Gladiators Plzen
68. Adam Zielinsky Big Band
69. Tomas Waclawek THC Trinec
70. Jiri Chylik ml. HCS Zabka Praha
71. Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK
72. Zdenek Lopaur Stiga HC Benatky
73. Marie Zajicova BSE United
74. Magor Papp Bodicsek Klub
75. Miroslav Cernoch HCS Zabka Praha
76. Jiri Vacha SHC Cheb
77. Viktor Magyari Bodicsek Klub
78. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
79. Bernard Rjavec NHK Kranj
80. Tomas Mizenko THC Stiga Svitavy 93
81. Dusan Krasa Big Band
82. Simon Thomas Big Band
83. Teuvo Moisa Talpelan Taiga
84. Jan Hluzek HC Stiga Kladno
85. Stefan Barna "Pista" THC Blue Dragon Kosice
86. Vladimir Smirnov Legion
87. Viktoriya Noselivska THC Lisovi Haschi
88. Rene Huhtala Turun Seudun PJK
89. Milan Mitro ml. THC Blue Dragon Kosice
90. Iva Maskova SHC Cheb
91. Ales Fiala HCS Zabka Praha
92. Hynek Nechutny APP Gladiators Plzen
93. Aneta Pohorala BSE United
94. Ludek Prihoda HCS Zabka Praha
95. Jiri Malik st. Stiga HC Benatky
96. Tomas Dvorak Big Band
97. Roman Pavlica THC Trinec
98. Pavel Kubrt APP Gladiators Plzen
99. Petr Liba HC Stiga Kladno
100. Radim Nevrlik THC Stiga Svitavy 93
101. Zbynek Pilar Absolut Desperation
102. Petter Backebjork BHK Mollan Rouge
103. Michal Holecek HC Stiga Kladno
104. Tomas Halama Stiga HC Benatky
105. Roman Mancik THC Predators
106. Jan Kubernat APP Gladiators Plzen
107. Miriama Ramsakova SHK Bieli Vlci Trebisov
108. Tomas Kahoun st. BSE United
109. Jindrich Petr Stiga HC Benatky
110. Michal Kobrle THC Stiga Elites
111. Martin Kouba BSE United
112. Josef Sedlacek Stiga HC Benatky
113. Balint Nagy Bodicsek Klub
114. Zdenek Matousek st. HCS Zabka Praha
115. Robert Jelicic SHK Kit Zagreb
116. Samuel Ferko SHK Bieli Vlci Trebisov
117. Tomislav Cigula SHK Kit Zagreb
118. Zoltan Cserhati Bodicsek Klub
119. Frantisek Marek BSE United
120. Tomas Kahoun ml. BSE United
121. Tomas Jedlicka THC Stiga-Game Pribram
122. Rastislav Jajcaj SHK Bieli Zraloci Nove Zamky
123. Peter Izo SHK AdMen Bratislava
124. Barbora Petrova Stiga HC Benatky
125. Tomislav Jelicic SHK Kit Zagreb
126. Marek Matejka BSE United
127. Jiri Junek THC Stiga-Game Pribram
128. Mikko Haveri Turun Seudun PJK
129. David Dvoracek THC Stiga-Game Pribram
130. Jiri Pribil BSE United
131. Lukas Kahoun BSE United
132. Jouko Pelkonen Turun Seudun PJK
133. Lukas Stanek THC Stiga Svitavy 93
134. Viktor Velic THC Predators
135. Jaroslav Dvoracek Stiga HC Benatky
136. Jakub Matysek HCS Zabka Praha
137. Dusan Vitamvas VC Stiga Brno
138. Andrej Grula SHK AdMen Bratislava
139. Adam Sowa JKH Black Hawks
140. Christophe Hellman Evreux
141. Max Aspelin Meudon
142. Milan Zeman Stiga HC Benatky
143. David Smid ml. THC Stiga Svitavy 93
144. Petr Stanek st. SHK Prostredni Porici
145. Martin Bauer SHK Prostredni Porici
146. Johan Hellman Evreux