VM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 121
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 64
Grupp 1
Grupp 2
B-Group Avslutad 65 - 80
C-Group Avslutad 81 - 96
D-Group Avslutad 97 - 108
E-Group Avslutad 109 - 121
3
3
Playoff Avslutad 1 - 24
B-Playoff Avslutad 65 - 68
C-Playoff Avslutad 81 - 84
D-Playoff Avslutad 97 - 100
E-Playoff Avslutad 109 - 112

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Atis Silis BJC Laimite
2. Edgars Caics BJC Laimite
3. Maxim Borisov Legion
4. Ahti Lampi Spjalerance
5. Yanis Galuzo NiKi
6. Alexey Zaharov Bagira
7. Dmitriy Koshman Bagira
8. Jan Pelkonen Turun Seudun PJK
9. Finn Fries Avantgarde Lund
10. Alexander Miloradov Bagira
11. Oleg Ortinov Legion
12. Edgars Mucenieks Skrunda THC
13. Alexey Titov Alfa-Taktika
14. Teemu Koskela Spjalerance
15. Valts Smagars Skrunda THC
16. Carl Bindekrans BJC Laimite
17. Patrik Petr THC Stiga Elites
18. Kristian Iso-Tryykari Turun Seudun PJK
19. Janne Ollila Turun Seudun PJK
20. Jevgenijs Zaharovs Skrunda THC
21. German Fokin Northern Lights
22. Santtu Sainio Talpelan Taiga
23. Imrich Blasko THC Blue Dragon Kosice
24. Mika Myllykangas Spjalerance
25. Peter Östlund Umeå HSS
26. Krystof Lebl Big Band
27. Oscar Henriksson Bröderna Grym
28. Vesa Huotelin Spjalerance
29. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
30. Grigoriy Dubinin Alfa-Taktika
31. Lars Henriksson Bröderna Grym
32. Edgars Saulitis Incukalns THC
33. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
34. Jimmy Mårdell Umeå HSS
35. Artjoms Zaharovs Skrunda THC
36. Magnus Ahlberg Pultti Amigos
37. Juho Rautio Spjalerance
38. Yngve Aasheim Trondheim BHK
39. Daniel Remmem Trondheim BHK
40. Frode Hagerup "The Body" Hodd BHK
41. Jorn Moldvar Hodd BHK
42. Stian Ostrem "Power Gym" Hodd BHK
43. Dmitry Soloviev Diesel
44. Filip Hamacek HCS Zabka Praha
45. Gints Lasmanis Skrunda THC
46. Edzus Kaneps VJN Ventspils
47. Uros Matanovic NHK Kranj
48. Daniel Matysek HCS Zabka Praha
49. Bjarne Axelsen Katran
50. Daniel Mitro THC Blue Dragon Kosice
51. Geir Hjemas Hodd BHK
52. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
53. Gergely Regula Budenz Hybernator
54. Bernard Rjavec NHK Kranj
55. Roman Ignatenko Devyaty val
56. Martin Madera THC Stiga-Game Pribram
57. Tim Weisseisen NHK Kranj
58. Stian Lode Trondheim BHK
59. Espen Moe Trondheim BHK
60. Jean-Claude Klaus Fribourg
61. Martin Arenlind DAJM
62. Arne Johannes Holmin BHK Graaveir
63. David Freséus Umeå HSS
64. Reggie Stefaniszyn Edmonton THL
65. Andreas Roren Hodd BHK
66. Martin Zenisek APP Gladiators Plzen
67. Vaclav Pikl THC Stiga Elites
68. Henric Andersson Atletico Göteborg
69. Anette Engel Team Axelsen Bordhockey Koncept
70. Karol Hudec THC Blue Dragon Kosice
71. Peter Borsanyi Bodicsek Klub
72. Mykhaylo Shalomayev TEHC Black Forest Werewolves
73. Ingebret Risa Kvernaland BHK
74. Simon Thomas Big Band
75. Miroslav Cernoch HCS Zabka Praha
76. David Hasler Graubunden
77. Gerrit Janssen "Bull" Schlicktown Arctic Veteranos
78. Igor Zaporojets Katran
79. Thomas Cornelius Frankfurt Gothers
80. Viktor Magyari Bodicsek Klub
81. Jaroslav Petrek THC Blue Dragon Kosice
82. Anatoliy Datsenko Svarog
83. Trond Ove Gangsoy Bergen Bordhockey
84. Thomas Haussknecht "Slow Hand" Satyrion Berlin
85. Rolf Locher Bern
86. Simon Hasler Graubunden
87. Frank Bruneske "Classic Brunske" Schlicktown Arctic Veteranos
88. Ewoud van Veen Bergen Bordhockey
89. Milan Mitro ml. THC Blue Dragon Kosice
90. Balint Nagy Bodicsek Klub
91. Nejc Skrlep NHK Kranj
92. Kevin Rafferty Southern California STHL
93. Vitaliy Ignatenko Devyaty val
94. Beat Luginbuhl Bern
95. Mathias Jacobsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
96. Leon Haussknecht "Fast Hand" Satyrion Berlin
97. Magor Papp Bodicsek Klub
98. Audrius Pleikys THC Vilnius
99. Andrei Kniaziuk Tiani-Tolkai
100. Viktoriya Noselivska THC Lisovi Haschi
101. Zoltan Cserhati Bodicsek Klub
102. Jurgen Riese "Sitting Bull" Frankfurt Gothers
103. Rok Skrlep NHK Kranj
104. Stefan Barna "Pista" THC Blue Dragon Kosice
105. Martin Dion Satyrion Berlin
106. Christoph Blatti Bern
107. Bernard Skrlep NHK Menges
108. Ramon Klaus Fribourg
109. Kent Richter Edmonton THL
110. Michael Toft Nielsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
111. Christian Aden "Cowboy" VfP Friesland
112. Darko Mrdalj Minde Muthapuckers
113. Viktoriia Zaporojets Katran
114. Thomas Peter Calder Judasgeitene
115. Eike Rompa "Fury" Schlicktown Arctic Veteranos
116. Sandra Komaraite THC Vilnius
117. Linas Vasilevicius THC Vilnius
118. Darius Stasiunas "Aizis" THC Vilnius
119. Thony Restel "Old Rooster" Kaeltestarre 83
120. Thomas Eivind Heritier Syv Fjell BHK
121. Felix Johnny Thomasmathibalan Hockeyarm