Swedish Masters

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification group Avslutad 1 - 104
Qualification group 1
Qualification group 2
Qualification group 3
Qualification group 4
2
2
Final group A Avslutad 1 - 48
Final group A1
Final group A2
Placement group B Avslutad 49 - 60
Placement group C Avslutad 61 - 72
Placement group D Avslutad 73 - 84
Placement group E Avslutad 85 - 101
3
3
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Yanis Galuzo BJC Laimite
2. Michal Hvizd THC Stiga Elites
3. Finn Fries BHK Möllan Rouge
Jan Dryak Stiga Big Band Praha
5. Peter Östlund Umeå HSS
6. Lars Henriksson Bröderna Grym
7. Yevgen Levdansky THC Stiga Elites
8. Martin Arenlind DAJM
9. Santtu Sainio Talpelan Taiga
10. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge
11. Edgars Mucenieks Skrunda THC
12. Marcus Andersson Atletico Göteborg
13. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
14. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
15. Otto Pesälä KALA
16. Jan Pelkonen Pultti Amigos
17. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
18. Matiss Saulitis Incukalns THC
19. Kevin Eriksson Paaskyvuoren PJK
20. Patrik Petr THC Stiga Elites
21. Thomas Petersson Enköping HSC
22. Miroslav Cernoch HCS Zabka Praha
23. Juho Rautio KALA
24. Jerry Wikström Björkhagen Rangers
25. David Freséus Umeå HSS
26. Yngve Aasheim Trondheim BHK
27. Valts Smagars Skrunda THC
28. David Brdicek THC Stiga Svitavy 93
29. Vesa Huotelin PÖLY
30. David Nordström Atletico Göteborg
31. David Šmíd THC Stiga Svitavy 93
32. Henric Andersson Atletico Göteborg
33. Truls Månsson Björkhagen Rangers
34. Kimmo Eriksson Paaskyvuoren PJK
35. Honza Sladek THC Stiga Elites
36. Björn Söderström Björkhagen Rangers
37. Frode Hagerup Tonsberg BHK
38. Mikus Saulitis Incukalns THC
39. Ladislav Tmej THC Stiga Elites
40. Karel Konecny THC Stiga Svitavy 93
41. Martin Madera THC Stiga-Game Pribram
42. Niko Tuominen POLY
43. Oscar Henriksson Bröderna Grym
44. Geir Hjemås Tonsberg BHK
45. Bernard Rjavec NHK Kranj
46. Andreas Røren Stigarevolusjonen
47. Kirill Storchak Northern lights
48. Robert Jez THC Stiga Svitavy 93
49. Daniel Matysek HCS Zabka Praha
50. Karl Jönsson BHK Möllan Rouge
51. Krystof Lebl Stiga Big Band Praha
52. Jiri Vacha SHC Cheb
53. Zdenek Lopaur Stiga HC Benatky
54. Milos Sevr THC Stiga Elites
55. Radim Nevrlik THC Stiga Svitavy 93
56. Joachim Thyzell BHK Möllan Rouge
57. Jørn Moldvær Tonsberg BHK
58. Jiri Chylik HCS Zabka Praha
59. Joakim Johansson DAJM
60. Andreas Andersson DAJM
61. Michal Zunka THC Stiga Svitavy 93
62. Jimi Månsson BHK Masken
63. Teuvo Moisa Talpelan Taiga
64. Matti Månsson BHK Masken
65. Morten Johannessen PuckHoggers
66. Jali Salo Talpelan Taiga
67. Marino Tuljak
68. Julian Elvén BHK Möllan Rouge
69. Erik Lindström En go liten gäng
70. Svein Arne Fure Minde Muthapuckers
71. Aleksi Eriksson Paaskyvuoren PJK
72. Vegard Flatøy Minde Muthapuckers
73. Stian Lode Trondheim BHK
74. Jens Anderberg Åhus BHoIF
75. Netta Jousi POLY
76. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
77. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
78. Eduards Pakis GHK Saulkrasti
79. Eric Norén Umeå HSS
80. Gustaf Fagerberg Umeå HSS
81. Micael Palm BHK Möllan Rouge
82. Tomas Halama Stiga HC Benatky
83. Per Back BHK Masken
84. Sten Svensson BHK Masken
85. Hans Christian Lønne Judasgeitene
86. Ewoud van Veen Bizarro City
87. Iva Maskova SHC Cheb
88. Martin Lundén BHK Möllan Rouge
89. Gundega Pake GHK Saulkrasti
90. Lukas Stanek SHK Prostredni Porici
91. Fredrik Torkildsen Judasgeitene
92. Pontus Back BHK Masken
93. Jouko Pelkonen Pultti Amigos
94. Olof Lanke E-work
95. J-O Hansson Björkhagen Rangers
96. Gustaf Möller HiQ
97. Henrik Lundberg Ericsson Slapshots
98. Jimmie Gellersten
99. Petr Sladek THC Stiga Elites
100. Martin Ibohm En go liten gäng
101. Anders Olsén BHK Masken