Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 76
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
2
2
Finalgrupper Avslutad 1 - 36
Finalgrupp 1
Finalgrupp 2
Placeringsgrupp 1 Avslutad 37 - 48
Placeringsgrupp 2 Avslutad 49 - 60
Placeringsgrupp 3 Avslutad 61 - 72
3
3
Play-off Avslutad 1 - 18

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Marcus Andersson Atletico Göteborg
2. Peter Östlund Umeå HSS
3. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge
Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
5. Joakim Lundin DAJM
6. David Freséus Umeå HSS
7. Henric Andersson Atletico Göteborg
8. Lars Henriksson Bröderna Grym
9. Karl Jönsson BHK Möllan Rouge
10. Anders Ekestubbe Göteborg HSS
11. Finn Fries BHK Möllan Rouge
12. Thomas Petersson Enköping HSC
13. Herman Steen Umeå HSS
14. Oscar Henriksson Bröderna Grym
15. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
16. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
17. Martin Arenlind DAJM
18. Truls Månsson Björkhagen Rangers
19. David Nordström Atletico Göteborg
20. Jerry Wikström Björkhagen Rangers
21. Olle Eriksson Björkhagen Rangers
22. Tomas Åberg Bröderna Grym
23. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
24. David Andersson Atletico Göteborg
25. Magnus Olander Borlänge Bordshockey
26. Micael Sundqvist Örebro BHF
27. Markus Nilsson BHK Möllan Rouge
28. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
29. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
30. Daniel Hansson TK Tigers
31. Joachim Thyzell BHK Möllan Rouge
32. Ulf Hed Eskilstuna BHK
33. Gustaf Fagerberg Umeå HSS
34. Max Ahlborn
35. Jonas Mårdell Björkhagen Rangers
36. Cenneth Nicklasson Visby ISK
37. Caroline Eriksson Björkhagen Rangers
38. David Simonsson Björkhagen Rangers
39. Martin Lundén BHK Möllan Rouge
40. Eskil Persson Berka BH
41. Joan Eriksson Mencl BHK Masken
42. Birger Hedström Visby ISK
43. Stephan Häggström Aspås IF
44. Jimi Månsson BHK Masken
45. Isac Abrahamsson
46. Matti Månsson BHK Masken
47. Linus Emanuelsson Åby Monkeys BHK
48. Magnus Lind
49. Benjamin Andersson Bröderna Grym
50. Martin Wassermann Björkhagen Rangers
51. Eric Norén Umeå HSS
52. Henrik Nilsson
53. Mattias Bergström Örbyhus BHK
54. Joakim Gåfvels Umeå HSS
55. Håkan Lindgren
56. Joakim Silvstam Åby Monkeys BHK
57. J-O Hansson Björkhagen Rangers
58. Robin Westergren
59. Viktor Joelsson Örbyhus BHK
60. Jörgen Uhr Evry BHK
61. Albert Bäckebjörk Gåsbo BHK
62. Fredrik Häggström Aspås IF
63. Anton Havås
64. Erik Langborg Betel BK
65. Peder Andersson
66. Folke Karlsen
67. Jan-Olof Fransson Örbyhus BHK
68. Robert Gunnstedt Örbyhus BHK
69. Simon Lederman Greis Björkhagen Rangers
70. Johan Havås
71. Per Heydorn