Swedish Masters

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification group Avslutad 1 - 126
Qualification group 1
Qualification group 2
Qualification group 3
Qualification group 4
Qualification group 5
Qualification group 6
2
2
Final group A Avslutad 1 - 48
Final group A1
Final group A2
Placement group B Avslutad 49 - 66
Placement group C Avslutad 67 - 84
Placement group D Avslutad 85 - 102
Placement group E Avslutad 103 - 118
3
3
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Maxim Borisov Northern lights
2. Yanis Galuzo BJC Laimite
3. Andrey Voskoboynikov Pyramida
Edgars Caics BJC Laimite
5. Ahti Lampi Optime
6. Atis Silis BJC Laimite
7. Alexey Shikerin Volga
8. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge
9. Roni Nuttunen Raision PJK
10. Petr Tmej THC Stiga Elites
11. Karlis Balodis Incukalns THC
12. Stefan Edwall Enköping HSC
13. Alexey Titov
14. Yevgen Levdansky THC Lisovi Haschi
15. Joakim Lundin Örebro BHF
16. Matiss Saulitis Incukalns THC
17. Daniel Remmem Trondheim BHK
18. Santtu Sainio Talpelan Taiga
19. Petrus Miettinen Pultti Amigos
20. Peter Östlund Umeå HSS
21. Michal Zunka THC Stiga Svitavy 93
22. Stian Ostrem Stigarevolusjonen
23. Mika Myllykangas Optime
24. Dmitriy Petrov
25. Teemu Koskela Pultti Amigos
26. Lars Henriksson Bröderna Grym
27. Pavel Gorodnitskiy Northern lights
28. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
29. Pontus Eriksson Umeå HSS
30. Alexandr Shikerin Volga
31. Anders Stark Umeå HSS
32. Vesa Huotelin POLY
33. Juho Rautio KALA
34. Jorn Moldvaer Tonsberg BHK
35. David Freséus Umeå HSS
36. Mikus Saulitis Incukalns THC
37. Pavel Plesak D.A.S. Gladiators Plzen
38. Dmitry Soloviev Volga
39. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
40. Andreas Andersson DAJM
41. Janis Kalnevics Incukalns THC
42. David Šmíd THC Stiga Svitavy 93
43. Ville Hietala Kalvian Turbosiiselit
44. Yngve Aasheim Trondheim BHK
45. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
46. Geir Hjemas Tonsberg BHK
47. Radim Nevrlik THC Stiga Svitavy 93
48. Truls Månsson Björkhagen Rangers
49. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
50. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
51. Aleksandrs Zernovojs VJN Ventspils
52. Espen Moe Trondheim BHK
53. Martin Arenlind DAJM
54. Anton Lampi Talpelan Taiga
55. Valts Smagars Skrunda THC
56. Arne Johannes Holmin Stigarevolusjonen
57. Kevin Eriksson Paaskyvuoren ...aakiekko
58. Andreas Roren Stigarevolusjonen
59. Antti Suojanen Talpelan Taiga
60. Sami Hellstrom Pultti Amigos
61. Tron Omland
62. Konstantin Mishurinskikh
63. Jan Pelkonen
64. Petteri Sevon POLY
65. Olle Eriksson Björkhagen Rangers
66. Kirill Storchak Northern lights
67. Ismo Aulaskari POLY
68. Antonin Suryn Stiga Big Band Praha
69. Martin Zenisek D.A.S. Gladiators Plzen
70. Edgars Mucenieks Skrunda THC
71. Yuriy Prostakov Toros
72. Milos Sevr THC Stiga Elites
73. Ladislav Tmej THC Stiga Elites
74. Mihail Margolis Diesel
75. Teuvo Moisa Talpelan Taiga
76. Kimmo Eriksson Paaskyvuoren ...aakiekko
77. Bjorn Hagerup Roken Tonsberg BHK
78. Lari Metsala Pultti Amigos
79. Sergey Shikerin Shik Club & Co
80. Oskari Koskela Pultti Amigos
81. Morten Johannessen PuckHoggers
82. Oscar Henriksson Bröderna Grym
83. Thomas Haussknecht Satyrion Berlin
84. Jonas Mårdell Björkhagen Rangers
85. Mikhail Shashkov
86. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
87. Joachim Thyzell BHK Möllan Rouge
88. Jerry Wikström Björkhagen Rangers
89. Jani Herlevi Talpelan Taiga
90. Jouni Tikkanen POLY
91. Eskil Persson Berka BH
92. Simon Thomas Satyrion Berlin
93. Ola Söderberg Enköping HSC
94. Peter Madsen BHK Mollan Rouge
95. Guntis Ernsteins VJN Ventspils
96. Micael Palm BHK Möllan Rouge
97. Eric Norén Umeå HSS
98. Julian Elvén BHK Möllan Rouge
99. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
100. Darta Ozolina Incukalns THC
101. Tommy Sääf Enköping HSC
102. Allan Engström
103. Victor Enlund BHK Möllan Rouge
104. Joakim Gåfvels Umeå HSS
105. J-O Hansson Björkhagen Rangers
106. Jali Salo Talpelan Taiga
107. Benjamin Andersson Bröderna Grym
108. Joan Mencl BHK Masken
109. Fredrik Rayon Berka BH
110. Kay Koskinen Talpelan Taiga
111. Oscar Frisk Åby Monkeys BHK
112. Joakim Silvstam Åby Monkeys BHK
113. Kenneth Wikström Björkhagen Rangers
114. Mårten Silvstam Åby Monkeys BHK
115. Albin Lundin
116. Robin Westergren
117. Simon Lederman Greis
118. Björn Lundgren