Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 76
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 24
Placeringsgrupp A Avslutad 25 - 40
Placeringsgrupp B Avslutad 41 - 56
Placeringsgrupp C Avslutad 57 - 76
3
3
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Peter Östlund Umeå HSS
2. Thomas Petersson Enköping HSC
3. David Freséus Umeå HSS
Joakim Lundin Örebro BHF
5. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
6. Stefan Edwall Enköping HSC
7. David Andersson Atletico Göteborg
8. Andreas Andersson DAJM
9. Pontus Eriksson Bröderna Grym
10. Herman Steen Umeå HSS
11. Finn Finnstedt Umeå HSS
12. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
13. David Nordström Atletico Göteborg
14. Henric Andersson Atletico Göteborg
15. Lars Fridell Fremad Eagles
16. Jimmy Eklund DAJM
17. Ingemar Reinholdt Atletico Göteborg
18. Martin Arenlind DAJM
19. Truls Månsson Björkhagen Rangers
20. Tomas Åberg
21. Olle Eriksson Björkhagen Rangers
22. Kent Nyman Buffé Ellyc
23. Jerry Wikström Björkhagen Rangers
24. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
25. Lars Henriksson Bröderna Grym
26. Caroline Eriksson Björkhagen Rangers
27. Björn Wikström Team Arctic
28. Micael Strömberg Björkhagen Rangers
29. Petter Bäckebjörk BHK Möllan Rouge
30. Joakim Johansson DAJM
31. John Wreland Atletico Göteborg
32. Stephan Häggström Aspås IF
33. Birger Hedström Visby ISK
34. Oscar Henriksson Bröderna Grym
35. Benjamin Andersson Bröderna Grym
36. Matti Månsson BHK Masken
37. Oskar Lampinen
38. Arthur Lindholm Åby Monkeys BHK
39. Rikard Nässelkvist BHK Möllan Rouge
40. Johnny Lundberg Åby Monkeys BHK
41. John Wilhelmsson Björkhagen Rangers
42. Joan Eriksson Mencl BHK Masken
43. David Simonsson Björkhagen Rangers
44. Håkan Lindgren
45. Carl Bergudden Evry BHK
46. Eric Norén Umeå HSS
47. Petter Lampinen
48. Kristoffer Wahlgren Umeå HSS
49. Jörgen Uhr Evry BHK
50. J-O Hansson Björkhagen Rangers
51. Fredrik Häggström Aspås IF
52. Mårten Silvstam Åby Monkeys BHK
53. Erik Sundvall
54. Erik Friberg Lidas Bhk
55. Per Hagelqvist Lidas Bhk
56. Albert Bäckebjörk Gåsbo BHK
57. Niklas Bärve Evry BHK
58. Mattias Bergström Örbyhus BHK
59. Joakim Silvstam Åby Monkeys BHK
60. Adam Bergström BHK Masken
61. Mårten Hougström
62. Hampus Gustavsson Bredäng
63. Simon Lederman Greis
64. Daniel Sjödin Evry BHK
65. Gustaf Fagerberg
66. Robert Gunnstedt Örbyhus BHK
67. Jan-Olof Fransson
68. Åke Fransson Örbyhus BHK
69. Lars Lundin Örbyhus BHK
70. Magnus Zettergren
71. Johan Sundström
72. Andreas Jörnestrand Lidas Bhk
73. Theodor Ödlund Swedish Techno BHK
74. Johan Hagelqvist Lidas BHK