EM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Grupp Avslutad 1 - 106
Grupp A
Grupp B
Grupp C
Grupp D
Grupp E
Grupp F
2
2
Division 1 Avslutad 1 - 48
Division 1A
Division 1B
Division 2 Avslutad 49 - 72
Division 3 Avslutad 73 - 90
Division 4 Avslutad 91 - 106
3
3
Play-off Avslutad 1 - 16
Play-off Division 2 Avslutad 49 - 52
Play-off Division 3 Avslutad 73 - 76
Play-off Division 4 Avslutad 91 - 94

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Maxim Borisov Ryssland
2. Atis Silis Lettland
3. Ahti Lampi Finland
4. Peter Östlund Sverige
5. Yevgen Levdansky Ukraina
6. Dmitriy Koshman Ryssland
7. Zdenek Matousek ml. Tjeckien
8. Matiss Saulitis Lettland
9. Edgars Caics Lettland
10. Yanis Galuzo Ryssland
11. Santtu Sainio Finland
12. Alexander Miloradov Ryssland
13. Jevgenijs Zaharovs Lettland
14. Jan Dryak Tjeckien
15. Ville Hietala Finland
16. Edgars Saulitis Lettland
17. Andrey Voskoboynikov Ryssland
18. Patrik Petr Tjeckien
19. Janne Ollila Finland
20. Teemu Koskela Finland
21. Oleg Ortinov Ryssland
22. Filip Hamacek Tjeckien
23. Janis Kalnevics Lettland
24. Vitaly Skorobogatov Ryssland
25. Raivis Sternats Lettland
26. Anton Legkov Ryssland
27. Stian Ostrem Norge
28. Jan Pelkonen Finland
29. Andreas Andersson Sverige
30. Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina
31. Vaclav Pikl Tjeckien
32. Pavel Totchasov Ryssland
33. Valts Smagars Lettland
34. Jimmy Eklund Sverige
35. Olle Eriksson Sverige
36. Gints Lasmanis Lettland
37. Mikus Saulitis Lettland
38. Kevin Eriksson Finland
39. Artjoms Zaharovs Lettland
40. Petrus Miettinen Finland
41. Henric Andersson Sverige
42. Sergejs Mihejevs Lettland
43. Pavel Plesak Tjeckien
44. Janne Kantola Finland
45. David Freséus Sverige
46. Otto Pesala Finland
47. Karlis Balodis Lettland
48. Mykhaylo Shalomayev Ukraina
49. Bjarne Axelsen Danmark
50. Frode Hagerup Norge
51. Yngve Aasheim Norge
52. Grigoriy Dubinin Ryssland
53. Jevgeni Lvov Estland
54. Jimmy Mårdell Sverige
55. Vitaliy Sapozhnikov Ukraina
56. Dmytro Kudrytsky Ukraina
57. Edgars Mucenieks Lettland
58. Daniel Remmem Norge
59. Krystof Lebl Tjeckien
60. Juho Rautio Finland
61. Andreas Roren Norge
62. Jorn Moldvaer Norge
63. Rickard Sjöstedt Sverige
64. Serhiy Tsyba Ukraina
65. Truls Månsson Sverige
66. Mykyta Kushnir Ukraina
67. Vesa Huotelin Finland
68. Adam Zielinsky Tjeckien
69. Daniel Matysek Tjeckien
70. Maria Saveljeva Estland
71. Bjorn Hagerup Roken Norge
72. Vafa Hamdamov Estland
73. Alexandr Kosyrev Ryssland
74. Alexey Chernov Ryssland
75. Dmitriy Belavin Ryssland
76. Anette Engel Danmark
77. Igor Saveljev Estland
78. Arne Johannes Holmin Norge
79. Petr Turon Tjeckien
80. Tron Omland Norge
81. Sandis Kalnins Lettland
82. Jarle Eide Norge
83. Frank Bruneske Tyskland
84. Yuriy Kushnir Ukraina
85. Dmytro Donets Ukraina
86. Oleksandr Martynenko Ukraina
87. Thomas Haussknecht Tyskland
88. Kestutis Bagonas Litauen
89. Beat Wildi Schweiz
90. Christian Aden Tyskland
91. Martin Arenlind Sverige
92. Gerrit Janssen Tyskland
93. Alen Shekarev Estland
94. Vladislav Zubel Estland
95. Volodymyr Trus Ukraina
96. Simonas Pleikys Litauen
97. Michael Toft Nielsen Danmark
98. Andrei Kniaziuk Vitryssland
99. Audrius Pleikys Litauen
100. Ulrich Hennemann Tyskland
101. Laurynas Orlauskas Litauen
102. Sandra Komaraite Litauen
103. Linas Vasilevicius Litauen
104. Andrey Kolobov Litauen
105. Vytenis Bagonas Litauen
106. Andrius Orlauskas Litauen