VM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Basic Group Avslutad 1 - 105
Basic Group A
Basic Group B
Basic Group C
Basic Group D
Basic Group E
Basic Group F
2
2
Semi-Final Group Avslutad 1 - 90
Semi-Final Group 1
Semi-Final Group 2
Semi-Final Group 3
Placement Group VI Avslutad 91 - 105
3
3
Final Group Avslutad 1 - 42
Final Group A
Final Group B
Placement Group I Avslutad 43 - 51
Placement Group II Avslutad 52 - 60
Placement Group III Avslutad 61 - 69
Placement Group IV Avslutad 70 - 78
Placement Group V Avslutad 79 - 90
4
4
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Oleg Dmitrichenko Ryssland
2. Roni Nuttunen Finland
3. Yanis Galuzo Ryssland
4. Edgars Caics Lettland
5. Ahti Lampi Finland
6. Kalle Bindekrans Sverige
7. Ivan Zaharov Ryssland
8. Atis Silis Lettland
9. Alexander Miloradov Ryssland
10. Andrey Voskoboynikov Ryssland
11. Maxim Borisov Ryssland
12. Petter Bengtsson Sverige
13. Arto Kasma Finland
14. Matiss Saulitis Lettland
15. Alexey Titov Ryssland
16. Thomas Petersson Sverige
17. Alexey Zaharov Ryssland
18. Peter Östlund Sverige
19. Hans Österman Sverige
20. Magnus Ahlberg Finland
21. Konsta Jukka Finland
22. Jevgenijs Zaharovs Lettland
23. Edgars Saulitis Lettland
24. Juho Rautio Finland
25. Karlis Balodis Lettland
26. Mika Myllykangas Finland
27. Janne Ollila Finland
28. Rickard Sjöstedt Sverige
29. Santtu Sainio Finland
30. Dmitriy Petrov Ryssland
31. Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina
32. Kristian Iso-Tryykari Finland
33. Otto Pesala Finland
34. Janis Kalnevics Lettland
35. Raivis Pukinskis Lettland
36. Dmitriy Koshman Ryssland
37. Igor Saveljev Estland
38. Jorn Moldvaer Norge
39. Pavel Gorodnitskiy Ryssland
40. Jimmy Mårdell Sverige
41. Jevgeni Lvov Estland
42. Patrik Petr Tjeckien
43. Raivis Sternats Lettland
44. Janne Kantola Finland
45. Antonin Suryn Tjeckien
46. Krystof Lebl Tjeckien
47. Valts Smagars Lettland
48. Kristijan Curkovic Kroatien
49. Vitaliy Sapozhnikov Ukraina
50. Daniel Remmem Norge
51. Bjarne Axelsen Danmark
52. Vaclav Pikl Tjeckien
53. David Freséus Sverige
54. Uros Matanovic Slovenien
55. Dmytro Kudrytsky Ukraina
56. Stian Ostrem Norge
57. Magor Papp Ungern
58. Filip Hamacek Tjeckien
59. Miroslav Cernoch Tjeckien
60. Andreas Roren Norge
61. Jari Sahlgren Finland
62. Arne Johannes Holmin Norge
63. Bjorn Hagerup Roken Norge
64. Gergely Regula Ungern
65. Klavdij Starman Slovenien
66. Bernard Rjavec Slovenien
67. Espen Moe Norge
68. Janne Kokko Finland
69. Tomas Behr Tjeckien
70. Vladislav Trofimov Estland
71. Truls Månsson Sverige
72. Frode Hagerup Norge
73. Jerry Wikström Sverige
74. Mykhaylo Shalomayev Ukraina
75. Dmitro Donets Ukraina
76. Vafa Hamdamov Estland
77. Frank Bruneske Tyskland
78. Zoltan Cserhati Ungern
79. Tamas Molnar Ungern
80. Jiri Vacha Tjeckien
81. Reggie Stefaniszyn Kanada
82. Peter Madsen Danmark
83. Jean-Claude Klaus Schweiz
84. Eike Rompa Tyskland
85. Nejc Skrlep Slovenien
86. Anette Engel Danmark
87. Rolf Locher Schweiz
88. Christian Aden Tyskland
89. Bernard Skrlep Slovenien
90. Valentin Korabel Ukraina
91. Gerrit Janssen Tyskland
92. Claudio Brandellero Schweiz
93. Kent Richter Kanada
94. Aleksey Korabel Ukraina
95. Simon Thomas Storbritannien
96. Andrei Kniaziuk Vitryssland
97. Ramon Klaus Schweiz
98. Laszlo Kiss (1995) Ungern
99. Thomas Haussknecht Tyskland
100. Tim Tigges Tyskland
101. Beat Wildi Schweiz
102. Michael Toft Nielsen Danmark
103. Tomislav Cigula Kroatien
104. Volker Aden Tyskland
105. Roman Ignatenko Ukraina