Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 158
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 10
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
Kvalgrupp 5
Kvalgrupp 6
Kvalgrupp 7
Kvalgrupp 8
Kvalgrupp 9
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 90
Semifinalgrupp 1
Semifinalgrupp 2
Semifinalgrupp 3
Semifinalgrupp 4
Semifinalgrupp 5
Placeringsgrupp 1 Avslutad 91 - 120
Placeringsgrupp 1A
Placeringsgrupp 1B
Placeringsgrupp 2 Avslutad 121 - 150
Placeringsgrupp 2A
Placeringsgrupp 2B
Placeringsgrupp 3 Avslutad 151 - 158
3
3
Finalgrupper Avslutad 1 - 40
Finalgrupp 1
Finalgrupp 2
4
4
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Roni Nuttunen Raision PJK
2. Yanis Galuzo Pyramida
3. Maxim Borisov Northern lights
Edgars Caics BJC Laimite
5. Ahti Lampi Optime
6. Hans Österman BHK Möllan Rouge
7. Thomas Petersson Enköping HSC
8. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
9. Atis Silis BJC Laimite
10. Alexey Titov THC Piter
11. Pavel Gorodnitskiy Northern lights
12. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
13. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
14. Magnus Ahlberg Pultti Amigos
15. Maria Yalbacheva THC Piter
16. Jorn Moldvaer Tønsberg BHK
17. Dmitriy Petrov Diesel
18. Matiss Saulitis Incukalns THC
19. Mika Myllykangas Optime
20. Kristian Iso-Tryykari Deus ex Machina
21. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
22. Lars Fridell Fremad Eagles
23. Peter Östlund Umeå HSS
24. Stian Ostrem Stigarevolusjonen
25. Kristijan Curkovic SHK Kit Zagreb
26. Patrik Danielsson Stockholms IK
27. Raivis Pukinskis Skrunda THC
28. Karlis Balodis Incukalns THC
29. Dmitry Soloviev Volga
30. Pontus Eriksson Umeå HSS
31. Santtu Sainio Talpelan Taiga ()
32. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
33. Geir Hjemas Tønsberg BHK
34. Igor Masloboev Zdorovie
35. Kirill Storchak Northern lights
36. Lars Henriksson Bröderna Grym
37. Pavel Plesak D.A.S. Gladiators Plzen
38. Jerry Wikström Team Arctic
39. Herman Steen Umeå HSS
40. Mikus Saulitis Incukalns THC
41. Stefan Edwall Enköping HSC
42. Bernard Rjavec NHK Kranj
43. Yngve Aasheim Trondheim BHK
44. Rudolfs Valainis Jekabpils THC
45. Hans E Lindqwist BH Chiefs BH
46. Fredrik Johansson Enköping HSC
47. Artjoms Zaharovs Skrunda THC
48. Valts Smagars Skrunda THC
49. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
50. Klavdij Starman NHK Kranj
51. David Freséus Umeå HSS
52. Sami Hellstrom Pultti Amigos
53. Valts Grinbergs VSJN Ventspils
54. Ismo Aulaskari POLY
55. Petrus Miettinen Pultti Amigos
56. Juho Rautio KALA
57. Vyacheslav Potehin Kuropatki
58. Christoffer Sundstedt Umeå HSS
59. Gints Lasmanis Skrunda THC
60. Bjørn Hagerup Røken Tønsberg BHK
61. Yuriy Prostakov Toros
62. Daniel Remmem Trondheim BHK
63. Frode Hagerup Tønsberg BHK
64. Roberts Kupcs Incukalns THC
65. Petteri Sevon POLY
66. Antti Suojanen Talpelan Taiga
67. Viesturs Lapins VSJN Ventspils
68. Sandis Kalnins Incukalns THC
69. Kent Nyman Buffé Ellyc
70. Martin Zenisek D.A.S. Gladiators Plzen
71. Niko Tuominen POLY
72. Truls Månsson Björkhagen Rangers
73. Kimmo Eriksson Pääskyvuoren PJK
74. Olle Eriksson Björkhagen Rangers
75. Eriks Kuharjonoks Incukalns THC
76. Ismo Lahtinen POLY
77. Joachim Thyzell BHK Möllan Rouge
78. Teuvo Moisa Talpelan Taiga ()
79. Jani Herlevi Talpelan Taiga
80. Marcus Lagerkvist Eskilstuna BHK
81. Vaclav Pikl D.A.S. Gladiators Plzen
82. Caroline Eriksson Björkhagen Rangers
83. Alexander Okunev Kotlin
84. Arnis Vitols Skrunda THC
85. Maxim Starkov Kuropatki
86. Aleksandrs Zernovojs VSJN Ventspils
87. Lauri Happo POLY
88. Jan Pelkonen
89. Arne Johannes Holmin Stigarevolusjonen
90. Edgars Vitols Skrunda THC
91. Teemu Koskela
92. Netta Jousi POLY
93. Oskari Koskela Pultti Amigos
94. Jorens Leskovics Jekabpils THC
95. Eskil Persson Berka BH
96. Anton Lampi Optime
97. Olli-Pekka Kuokkanen KALA
98. Björn Ingevaldsson Team Arctic
99. Evgeniy Goloviznin Kuropatki
100. Kevin Eriksson Pääskyvuoren PJK
101. Martin Wassermann Björkhagen Rangers
102. Alexander Hallenstam Eskilstuna BHK
103. Vesa Huotelin POLY ()
104. Anders Larsson Atletico Göteborg
105. Darta Ozolina Incukalns THC
106. Lari Metsala Pultti Amigos
107. Rudolfs Kamzols VSJN Ventspils ()
108. Tatu Rajaniemi KALA ()
109. Edzus Kaneps VSJN Ventspils
110. Guntis Ernsteins VSJN Ventspils
111. Michael Toft Nielsen Fremad Eagles
112. Fredrik Rayon Berka BH
113. Konstantin Mishurinskikh
114. Lauris Abols Ekstremisti
115. Amir Hallenstam Eskilstuna BHK
116. Fredrik Dahl Björkhagen Rangers
117. Kristaps Zarinieks Jekabpils THC
118. Morgan Lagerkvist Eskilstuna BHK
119. Arthur Lindholm Peking Puckos
120. Tomas Kärnebro Rinkens Riddare
121. Morten Johannessen PuckHoggers
122. Jussi Junnila Optime
123. Fredrik Nilsson Pucken Karlshamn
124. Tommy Sääf Enköping HSC
125. Andrei Kniaziuk Novopolotsk
126. Mariss Emerbergs Skrunda THC
127. Tomislav Cigula SHK Kit Zagreb ()
128. Birger Hedström Visby ISK
129. Anders Skogseth-Braathen Shuffle United
130. Laima Kamzola VSJN Ventspils
131. Claes Aronsson Lovö Slapshots
132. Magnus Nilsson Pucken Karlshamn
133. Eric Norén Umeå HSS
134. Kristoffer Kuusiniemi
135. Rimants Mironovics VSJN Ventspils
136. J-O Hansson Björkhagen Rangers
137. Alexander Makushkin Kuropatki
138. Oscar Henriksson Bröderna Grym
139. Mårten Hougström
140. Jali Salo Talpelan Taiga
141. Joakim Kuusiniemi
142. Bo Eklund Lovö Slapshots
143. Jesper Kuusiniemi
144. Kristian Gunnstedt Örbyhus BHK
145. Alexander Plotnikov
146. Olle Bosk Åby Monkeys BHK
147. Tomas Åberg
148. Hampus Ottosson Rinkens Riddare
149. Håkan Lindgren
150. Johan Eriksson
151. Mattias Bergström Örbyhus BHK
152. Jan-Olof Fransson Örbyhus BHK
153. Åke Fransson Örbyhus BHK
154. Robert Gunnstedt Örbyhus BHK
155. Magnus Zettergren
156. Joakim Silvstam Åby Monkeys BHK
157. Lars Lundin Örbyhus BHK
158. Joakim Gåfvels Umeå HSS