Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 205
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 10
Kvalgrupp 11
Kvalgrupp 12
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
Kvalgrupp 5
Kvalgrupp 6
Kvalgrupp 7
Kvalgrupp 8
Kvalgrupp 9
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 108
Semifinalgrupp 1
Semifinalgrupp 2
Semifinalgrupp 3
Semifinalgrupp 4
Semifinalgrupp 5
Semifinalgrupp 6
Placeringsgrupp 1 Avslutad 109 - 168
Placeringsgrupp 1A
Placeringsgrupp 1B
Placeringsgrupp 1C
Placeringsgrupp 1D
Placeringsgrupp 2 Avslutad 169 - 204
Placeringsgrupp 2A
Placeringsgrupp 2B
Placeringsgrupp 2C
Placeringsgrupp 2D
3
3
Finalgrupper Avslutad 1 - 42
Finalgrupp 1
Finalgrupp 2
4
4
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Roni Nuttunen Raision PJK
2. Petr Tměj THC Stiga Elites
3. Ahti Lampi Optime
Konsta Jukka Optime
5. Janne Kantola Raision PJK
6. Lars Fridell Fremad Eagles
7. Edgars Caics BJC Laimite
8. Peter Östlund Umeå HSS
9. Atis Silis BJC Laimite
10. Ivan Zaharov Bagira
11. Raivis Pukinskis Skrunda THC
12. Alexandr Kosyrev Alliance
13. Oleg Dmitrichenko Pyramida
14. Fredrik Johansson Enköping HSC
15. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
16. Dmitriy Koshman Alliance
17. Yanis Galuzo Pyramida
18. Andrey Voskoboynikov Pyramida
19. Pontus Eriksson Umeå HSS
20. Magnus Ahlberg Pultti Amigos
21. Patrik Danielsson Stockholms IK
22. Zdenek Matousek ml. HCS Zabka Praha
23. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
24. Janne Ollila Raision PJK
25. Jan Dryák Stiga Big Band Praha
26. Joakim Lundin Örebro BHF
27. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge
28. Kent Nyman Buffé Ellyc
29. Hans Österman BHK Möllan Rouge
30. Jakub Sladek THC Stiga Elites
31. Jarle Eide Kvernaland BHK
32. Kristijan Curkovic SHK Kit Zagreb
33. Marcus Andersson Enköping HSC
34. Dmytro Kudrytsky THC Juventa
35. Jimmy Eklund Fremad Eagles
36. Jimmy Holm Buffé Ellyc
37. Timo Toivonen PÖLY
38. Martin Zenisek Gladiators Plzen
39. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
40. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
41. Karlis Balodis Incukalns THC
42. Andreas Åman Enköping HSC
43. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
44. Patrik Hellström Örebro BHF
45. Gergely Regula Budenz Hybernator
46. Sami Hellström Pultti Amigos
47. Santtu Sainio Talpelan Taiga
48. Dmitry Soloviev Volga
49. Micael Sundqvist Örebro BHF
50. Finn Finnstedt Umeå HSS
51. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
52. Henric Andersson Atletico Göteborg
53. Herman Steen Umeå HSS
54. Ismo Aulaskari PÖLY
55. Andreas Andersson Fremad Eagles
56. Krystof Lebl Stiga Big Band Praha
57. Vaclav Pikl Gladiators Plzen
58. Minerva Martiskainen Optime
59. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
60. Espen Moe Trondheim BHK
61. Jørn Moldvær Tønsberg BHK
62. Juha Erälaukko Pultti Amigos
63. David Andersson Atletico Göteborg
64. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
65. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
66. Petteri Sevon PÖLY
67. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
68. Bernard Rjavec NHK Kranj
69. Viktor Levdansky THC Lisovi Haschi
70. Sandis Kalnins Incukalns THC
71. Juho Rautio KALA
72. Tim Roivas Pultti Amigos
73. Dusan Krasa Stiga Big Band Praha
74. Frode Hagerup Tønsberg BHK
75. Trygve Lie Kristianiabohemene
76. Mikus Saulitis Incukalns THC
77. Mikhail Margolis Diesel
78. Martin Arenlind Fremad Eagles
79. Björn Ingevaldsson Team Arctic
80. Jerry Wikström Team Arctic
81. Lukas Gustafsson Atletico Göteborg
82. Otto Pesälä KALA
83. Alexandr Megrabyan Nadezhda
84. Björn Wikström Team Arctic
85. Rickard Callertun Team Arctic
86. David Freséus Umeå HSS
87. Ladislav Tměj THC Stiga Elites
88. Miroslav Cernoch HCS Zabka Praha
89. Truls Månsson Björkhagen Rangers
90. Aleksandrs Zernovojs VSJN Ventspils
91. Vitaly Skorobogatov Petersburg Pirates
92. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
93. Netta Jousi PÖLY
94. Bie Karlsson BK Lugnet
95. Sissie Wikström Team Arctic
96. Hans-Øyvind Sagen Shuffle United
97. Niko Tuominen PÖLY
98. Mikko Haverinen Pultti Amigos
99. Milos Sevr THC Stiga Elites
100. Andreas Larsson Team Arctic
101. Valeriy Samsonov Zdorovie
102. Valts Grinbergs Ekstremisti
103. Petteri Hintsanen PÖLY
104. Klavdij Starman NHK Kranj
105. Ismo Lahtinen PÖLY
106. Torbjörn Johansson Umeå HSS
107. Joachim Thyzell BHK Möllan Rouge
108. Lauris Abols Ekstremisti
109. Björn Söderström Ridiculous Mice BHK
110. Petrus Miettinen Pultti Amigos
111. Tim Tigges Satyrion Berlin
112. Amir Hallenstam Eskilstuna BHK
113. Pavel Totchasov Toros
114. Olle Eriksson Björkhagen Rangers
115. Tron Omland
116. Micael Strömberg Björkhagen Rangers
117. Adam Zielinsky Stiga Big Band Praha
118. Morten Johannessen PuckHoggers
119. Tobias Sehlberg
120. Alexandr Zhulyabin Alliance
121. Lauri Happo PÖLY
122. Anders Larsson Atletico Göteborg
123. Ola Söderberg Enköping HSC
124. Viesturs Lapins VSJN Ventspils
125. Lauri Eronen PÖLY
126. Martin Wassermann Björkhagen Rangers
127. Tommy Sääf Enköping HSC
128. Janne Roivas Pultti Amigos
129. Teuvo Moisa Talpelan Taiga
130. Kirill Storchak Northern lights
131. Johan Wejryd BHK Hårda tider
132. Jani Herlevi Talpelan Taiga
133. Christoffer Sundstedt Umeå HSS
134. Vesa Huotelin PÖLY
135. Jussi Junnila Optime
136. Tibor Rathonyi Tibbe
137. Marcus Lagerkvist Eskilstuna BHK
138. Konstantin Mishurinskikh
139. Anton Lampi Optime
140. Birger Hedström Visby ISK
141. Angi Mauranen PÖLY
142. Kent Richter Edmonton THL
143. Oskar Lampinen
144. Dan Engdahl Fremad Eagles
145. Guntis Ernsteins VSJN Ventspils
146. Teemu Koskela Pultti Amigos
147. Olli-Pekka Kuokkanen KALA
148. Anne Grethe Gangsøy BSI Bordhockey
149. Max Ahlborn
150. Lari Metsala Pultti Amigos
151. Alexander Hallenstam Eskilstuna BHK
152. Ulf Hed Eskilstuna BHK
153. Vladimir Areshkin Plamya
154. Thomas Haussknecht Satyrion Berlin
155. Rolf Locher Bern
156. J-O Hansson Björkhagen Rangers
157. Joakim Gåfvels Umeå HSS
158. Jesper Ritzén
159. Claes Aronsson Lovö Slapshots
160. Kjetil Sagen Shuffle United
161. Eskil Persson Berka BH
162. Joachim Lagerström Schrägbandet
163. Oskari Koskela Pultti Amigos
164. Andreas Victorzon
165. Nejc Skrlep NHK Kranj
166. Johan ”Exxon” Eriksson Team Arctic
167. Samuel Sehlberg BHK Hårda tider
168. Carl-Olof Joachimsson Wild Cards
169. Morgan Lagerkvist Eskilstuna BHK
170. Emil Mikaelsson Överums Fritidsgård
171. Per Svärd Lovö Slapshots
172. Matts Andersson
173. Sebastian Jonsson Överums Fritidsgård
174. Elians Edelis VSJN Ventspils
175. Gustaf Sundin Titanmammut
176. Kristoffer Kuusiniemi
177. Fredrik Rayon Berka BH
178. Christoffer Ingevaldsson Team Arctic
179. Marina Schekotova Plamya
180. Jesper Kuusiniemi
181. David Gunnarsson Atletico Göteborg
182. Justus Eralaukko Pultti Amigos
183. Rimants Mironovics VSJN Ventspils
184. Mats Sonefors
185. Ivan Schekotov Plamya
186. Mårten Hougström
187. David Meyer Tibbe
188. Peter Tellgren
189. Kenneth Wikström Team Arctic
190. Jesper Starkenberg Överums Fritidsgård
191. Jakob Renvaktar Leksand BHF
192. Toste Lagerström Schrägbandet
193. Stefan Nilsson Atletico Göteborg
194. Magnus Zettergren
195. Bo Eklund Lovö Slapshots
196. Juha Heinonen Talpelan Taiga
197. Gustav Jonsson Titanmammut
198. Lars Kuusiniemi
199. Juuso Rajamaki
200. David Bergman
201. Lars Norberg Wild Cards
202. Patrik Lindgren Hyvlarna BHC
203. Johan Pettersson Hyvlarna BHC
204. Johan Wendel