Oslo Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Group Avslutad 1 - 51
Group Joshua
Group Kisangani
Group Tjostolv
2
2
Final group A Avslutad 1 - 24
Final group B Avslutad 25 - 51
3
3
Playoff A Avslutad 1 - 16
Playoff B Avslutad 25 - 32

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Petr Tmej THC Stiga Elites
2. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
3. Martin Arenlind Fremad Eagles
4. Stian Østrem BSI Bordhockey
5. Jørn Moldvaer Tønsberg BHK
6. Jimmy Eklund Fremad Eagles
7. Daniel Remmem Trøndheim BHK
8. Jakub Sladek THC Stiga Elites
9. Ladislav Tmej THC Stiga Elites
10. Santtu Sainio Talpelan Taiga
11. Øyvind Hansen Dannede Herrers Selskab
12. Vaclav Pikl Gladiators Plzen
13. Jerry Wikström Team Arctic
14. Pål Bakken Trondheim BHK
15. Andreas Røren Bizarro City
16. Svein Inge Omholt Skien Powerpucks
17. Arne Johannes Holmin BSI Bordhockey
18. Andreas Andersson Fremad Eagles
19. Martin Zenisek Gladiators Plzen
20. Stian Lode Trondheim BHK
21. Tron Omland
22. Hans-Øyvind Sagen Shuffle United
23. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
24. Anne Grethe Gangsøy BSI Bordhockey
25. Geir Hjemås Tønsberg BHK
26. Frode Hagerup Tønsberg BHK
27. Dan Engdahl Fremad Eagles
28. Björn Wikström Team Arctic
29. Gerrit Janssen Schlicktown Wilhelmshaven (GER
30. Vladimir Areshkin Plamya
31. Frank Bruneske Schlicktown Wilhelmshaven (GER
32. Bjørn Hagerup Tønsberg BHK
33. Christian BorchgrevinkVigeland Skien Powerpucks
34. Morten Johannessen PuckHoggers
35. Sissie Wikström Team Arctic
36. Mihail Margolis Diesel
37. Milos Sevr THC Stiga Elites
38. Ken Roger Bratteng
39. Jani Herlevi Talpelan Taiga
40. Petr Mozhaev Copenhagen Ice Breakers
41. Teuvo Moisa Talpelan Taiga
42. Audun Remmem Trondheim BHK
43. Evgeniy Sereda Plamya
44. Espen Sagen Shuffle United
45. Eike Rompa Schlicktown Wilhelmshaven (GER
46. Asbjørn Fossli Svarstad Ghosts
47. Ivan Schekotov Plamya
48. Jan Thomas Bratteng
49. Kjetil Sagen Shuffle United
50. Tore Mauland Aschehoug BHK
51. Marina Schekotova Plamya