EM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Group Avslutad 1 - 83
Group 1
Group 2
Group 3
Group 4
2
2
Semi final group Avslutad 1 - 60
Semi final group 1
Semi final group 2
3
3
Final group Avslutad 1 - 42
Final group 1
Final group 2
Placement group B Avslutad 43 - 58
Placement group C Avslutad 61 - 83
4
4
Playoff A Avslutad 1 - 16
Playoff C Avslutad 61 - 68

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Ahti Lampi Finland
2. Alexey Zaharov Ryssland
3. Hans Österman Sverige
4. Ivan Zaharov Ryssland
5. Yevhen Levdansky Ukraina
6. Andrey Voskoboynikov Ryssland
7. Atis Silis Lettland
8. Alexey Titov Ryssland
9. Jevgenijs Zaharovs Lettland
10. Anton Kiselyov Ryssland
11. Edgars Saulitis Lettland
12. Dmitriy Petrov Ryssland
13. Alexandr Kosyrev Ryssland
14. Yanis Galuzo Ryssland
15. Matiss Saulitis Lettland
16. Bjarne Axelsen Danmark
17. David Freséus Sverige
18. Dmitriy Sapozhnikov Ryssland
19. Raivis Pukinskis Lettland
20. Finn Finnstedt Sverige
21. Rickard Sjöstedt Sverige
22. Peter Östlund Sverige
23. Janne Ollila Finland
24. Fredrik Johansson Sverige
25. Janis Kalnevics Lettland
26. Alexander Miloradov Ryssland
27. Petter Bengtsson Sverige
28. Mika Myllykangas Finland
29. Herman Steen Sverige
30. Marcus Andersson Sverige
31. Karlis Balodis Lettland
32. Alexey Shikerin Ryssland
33. Antonin Suryn Tjeckien
34. Artjoms Zaharovs Lettland
35. Maria Yalbacheva Ryssland
36. Michal Zunka Tjeckien
37. Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina
38. Juho Rautio Finland
39. Kent Nyman Sverige
40. Jimmy Mårdell Sverige
41. Oyvind Hansen Norge
42. Patrik Petr Tjeckien
43. Jarle Eide Norge
44. David Šmíd Tjeckien
45. Stian Ostrem Norge
46. David Brdicek Tjeckien
47. Lars-Erik Svensson Sverige
48. Viktor Levdansky Ukraina
49. Vaclav Pikl Tjeckien
50. Jari Sahlgren Finland
51. Filip Hamacek Tjeckien
52. Espen Moe Norge
53. Frode Hagerup Norge
54. Otto Pesala Finland
55. Santtu Sainio Finland
56. Jorn Moldvaer Norge
57. Janne Kokko Finland
58. Henric Andersson Sverige
59. Jimmy Eklund Sverige
60. Dmitriy Koshman Ryssland
61. Daniel Matysek Tjeckien
62. Timo Toivonen Finland
63. Krystof Lebl Tjeckien
64. Tim Roivas Finland
65. Sandis Kalnins Lettland
66. Bjorn Hagerup Norge
67. Hans-Oyvind Sagen Norge
68. Andreas Roren Norge
69. Jerry Wikström Sverige
70. Janis Karlovskis Lettland
71. Anders Dodensig Danmark
72. Miroslav Cernoch Tjeckien
73. Ismo Lahtinen Finland
74. Nikolay Krokhmal Ukraina
75. Aleksandrs Zernovojs Lettland
76. Roberts Kupcs Lettland
77. Peter Madsen Danmark
78. Anette Engel Danmark
79. Nico Lyksholm Danmark
80. Berthram Jellesen Danmark
81. Beat Wildi Schweiz
82. Geir Hjemas Norge