VM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 130
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 60
Grupp 1
Grupp 2
B-Group Avslutad 61 - 84
C-Group Avslutad 85 - 108
D-Group Avslutad 109 - 130
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16
B-Playoff Avslutad 61 - 64
C-Playoff Avslutad 85 - 88
D-Playoff Avslutad 109 - 112

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Roni Nuttunen Spjalerance
2. Yanis Galuzo NiKi
3. Ahti Lampi Spjalerance
4. Ivan Zaharov Bagira
5. Hans Österman NUHL8
6. Edgars Caics BJC Laimite
7. Stefan Edwall 2015 United
8. Leos Hvizd ml. THC Stiga-Game Pribram
9. Michal Hvizd THC Stiga-Game Pribram
10. Magnus Ahlberg Pultti Amigos
11. Arto Kasma Team Black Horse
12. Atis Silis BJC Laimite
13. Petr Tmej THC Stiga Elites
14. Janis Kalnevics Incukalns THC
15. Andrey Voskoboynikov NiKi
16. Raivis Pukinskis Skrunda THC
17. Lars Fridell 2015 United
18. Lukas Turon THC Trinec
19. Alexey Zaharov Bagira
20. Konsta Jukka Optime
21. Carl Bindekrans BJC Laimite
22. Raivis Sternats Riga THC
23. Marcus Andersson Umeå HSS
24. Alexander Miloradov Bagira
25. Mika Myllykangas Spjalerance
26. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
27. Petter Bengtsson Umeå HSS
28. Dmitriy Sapozhnikov Volga
29. Dmitriy Petrov THC Toros
30. Edgars Saulitis Incukalns THC
31. Uros Matanovic NHK Kranj
32. Janne Ollila Turun Seudun PJK
33. David Smid THC Stiga Svitavy 93
34. Pontus Eriksson Bröderna Grym
35. Kristijan Curkovic SHK Kit Zagreb
36. Matiss Saulitis Incukalns THC
37. Bjarne Axelsen Katran
38. Maria Yalbacheva Athena
39. Karlis Balodis Incukalns THC
40. Stian Ostrem "Power Gym" Hodd BHK
41. Jorn Moldvar Hodd BHK
42. Mihail Mihin Diesel
43. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
44. Tomas Hudec THC Blue Dragon Kosice
45. Alexey Titov Alfa-Taktika
46. Sandis Kalnins Incukalns THC
47. Janne Kantola Turun Seudun PJK
48. Zdenek Matousek ml. HCS Zabka Praha
49. Alexandr Kosyrev Alliance
50. Kristian Iso-Tryykari Turun Seudun PJK
51. Peter Östlund Umeå HSS
52. Juha Eralaukko Pultti Amigos
53. Imrich Blasko THC Blue Dragon Kosice
54. Sergejs Mihejevs Riga THC
55. Magor Papp Bodicsek Klub
56. Vaclav Pikl THC Stiga Elites
57. Petr Turon THC Trinec
58. Zoltan Cserhati Bodicsek Klub
59. Matej Lezik Absolut Desperation
60. Espen Moe Trondheim BHK
61. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
62. Daniel Remmem Trondheim BHK
63. Tomas Zamutovsky THC Blue Dragon Kosice
64. Dmytro Kudrytsky THC Juventa
65. Yevhen Rykun THC Lisovi Haschi
66. Geir Hjemas Hodd BHK
67. Martin Arenlind DAJM
68. Mykyta Kushnir Shturm
69. Frode Hagerup "The Body" Hodd BHK
70. Vitaliy Sapozhnikov Katran
71. Tron Omland Tonsberg BHK
72. Tibor Valachovic ml. SHK Skalica
73. Aleksey Vedernikov Odesa
74. Karol Hudec THC Blue Dragon Kosice
75. Igor Saveljev SK Raua
76. Oleksandr Vladimirov Odesa
77. Bernard Rjavec NHK Kranj
78. Armin Camdzic NHK Kranj
79. Trygve Lie Kristianiabohemene
80. Alti Altmann Bodicsek Klub
81. Mate Szabo Siraly EK
82. Nejc Skrlep NHK Kranj
83. Jaroslav Petrek THC Blue Dragon Kosice
84. Martin Vepy SHK Skalica
85. Gergely Regula Budenz Hybernator
86. Anze Bozic NHK Kranj
87. Miroslav Ramsak SHK Bieli Vlci Trebisov
88. Marko Curkovic SHK Kit Zagreb
89. Nico Pedersen Team Axelsen Bordhockey Koncept
90. Bernie Kunzler Kitchener WTHL
91. Frank Bruneske "Classic Brunske" Schlicktown Arctic Veteranos
92. Barnabas Parkanszki Bodicsek Klub
93. Reggie Stefaniszyn Edmonton THL
94. Anette Engel Team Axelsen Bordhockey Koncept
95. Balint Nagy Bodicsek Klub
96. Gerrit Janssen "Bull" Schlicktown Arctic Veteranos
97. Anders Dodensig Fremad Eagles
98. Nicolai Dahl Jeppesen Fremad Eagles
99. Juri Artamonov TEHC Black Forest Werewolves
100. Vafa Hamdamov SK Raua
101. Tim Tigges "Animal" Satyrion Berlin
102. Kent Richter Edmonton THL
103. Tamas Molnar Bodicsek Klub
104. Laszlo Bobak Bodicsek Klub
105. Andreas Schwenter TEV Baren St.Johann
106. Tim Weisseisen NHK Kranj
107. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
108. Marko Doberschutz "Dr.Doom" Rama Club
109. Sergej Vasiljev NHK Menges
110. Maria Saveljeva SK Raua
111. Akos Szabo Siraly EK
112. Eike Rompa "Fury" Schlicktown Arctic Veteranos
113. Berthram Jellesen Fremad Eagles
114. Florian Dietachmayr TEV Baren St.Johann
115. Daniel Letay Budenz Hybernator
116. Thomas Haussknecht "Slow Hand" Satyrion Berlin
117. Sergei Sokolov SK Raua
118. Bernard Skrlep NHK Menges
119. Peter Madsen Rex Öresund
120. Andreas Steger TEV Baren St.Johann
121. Christian Aden "Cowboy" VfP Friesland
122. Michael Toft Nielsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
123. Valeri Trofimov Trimix BHC
124. Martin Lechner TEC Tirol
125. Volker Aden "Big Aden" VfP Friesland
126. Stefan Dietachmayr TEV Baren St.Johann
127. Hannes Lechner TEC Tirol
128. Gaspar Letay Budenz Hybernator
129. Saskia Buiting
130. Philippe Majerech Edmonton THL