Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 119
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
Kvalgrupp 5
Kvalgrupp 6
Kvalgrupp 7
Kvalgrupp 8
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 80
Semifinalgrupp 1
Semifinalgrupp 2
Semifinalgrupp 3
Semifinalgrupp 4
Placeringsgrupp A Avslutad 81 - 96
Placeringsgrupp B Avslutad 97 - 112
Placeringsgrupp C Avslutad 113 - 119
3
3
Finalgrupper Avslutad 1 - 40
Finalgrupp 1
Finalgrupp 2
4
4
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman BHK Möllan Rouge
2. Ivan Zaharov Bagira
3. Stefan Edwall Enköping HSC
Lars Fridell Fremad Eagles
5. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge
6. Jan Dryak Stiga Big Band Praha
7. Zdenek Matousek ml. HCS Zabka Praha
8. Andreas Åman Enköping HSC
9. David Šmíd THC Stiga Svitavy
10. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
11. David Freséus Umeå HSS
12. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
13. Marcus Andersson Enköping HSC
14. Alexandr Kosyrev Alliance
15. Yanis Galuzo Pyramida
16. Andrey Voskoboynikov Piramida
17. Pontus Eriksson Umeå HSS
18. Maria Yalbacheva THC Piter
19. Henric Andersson Atletico Göteborg
20. Fredrik Johansson Enköping HSC
21. Peter Östlund Umeå HSS
22. Herman Steen Umeå HSS
23. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
24. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
25. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
26. David Andersson Atletico Göteborg
27. Michal Zunka THC Stiga Svitavy
28. Dmitry Soloviev Volga
29. Martin Arenlind Fremad Eagles
30. Christoffer Söderqvist Överums Fritidsgård
31. Andreas Andersson Fremad Eagles
32. Dmytro Kudrytsky THC Juventa
33. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
34. Krystof Lebl Stiga Big Band Praha
35. Kristian Lönner BHB Lönner & Lönner
36. Jimmy Eklund Fremad Eagles
37. Alexander Ozerov ULTRA-Cherepovets
38. Björn Ingevaldsson Team Arctic Ice Shot
39. Vitaliy Sapozhnikov Odesa
40. Alexandr Zaytsev Alliance
41. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
42. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
43. Truls Månsson Björkhagen Rangers
44. Alexandr Zhulyabin Alliance
45. Zdenek Lopaur Stiga HC Benatky
46. Ola Söderberg Enköping HSC
47. Mikhail Margolis Diesel
48. Björn Wikström Team Arctic Ice Shot
49. Viktor Levdansky THC Lisovi Haschi
50. Santtu Sainio Talpelan Taiga
51. Jerry Wikström Team Arctic Ice Shot
52. Henrik Påhlsson Peking Puckos
53. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
54. Tony Aronsson Atletico Göteborg
55. Lukas Gustafsson Atletico Göteborg
56. Marcus Lagerkvist Eskilstuna BHK
57. Jens Anderberg Åhus BHoIF
58. Robert Jez Stiga HC Benatky
59. Sissie Wikström Team Arctic Ice Shot
60. Dan Engdahl Fremad Eagles
61. Nico Lyksholm Fremad Eagles
62. Roger Lundin Peking Puckos
63. Anatoliy Sapojnikov Odesa
64. Amir Hallenstam Eskilstuna BHK
65. Erik Lindström BHK Möllan Rouge
66. Joachim Thyzell Åhus BHoIF
67. Morgan Lagerkvist Eskilstuna BHK
68. Birger Hedström Visby ISK
69. Marko Säkkinen Atletico Göteborg
70. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
71. Martin Wassermann Luleå BHF
72. Teuvo Moisa Talpelan Taiga
73. Tommy Sääf Enköping HSC
74. Victor Enlund BHK Möllan Rouge
75. Eric Norén Umeå HSS
76. Christian Olsson Atletico Göteborg
77. Angi Mauranen POLY
78. Christian Nilsson Överums Fritidsgård
79. Anders Larsson Atletico Göteborg
80. Ulf Hed Eskilstuna BHK
81. Mattias Edmark Överums Fritidsgård
82. Alexander Hallenstam Eskilstuna BHK
83. Didrik Westerholm Överums Fritidsgård
84. Kirill Storchak
85. David Gunnarsson Armagedon
86. Oscar Ringdahl Överums Fritidsgård
87. Jani Herlevi Talpelan Taiga
88. Stefan Nilsson Armagedon
89. Emil Mikaelsson Överums Fritidsgård
90. Magnus Bång Atletico Göteborg
91. Tommy Nilsson Överums Fritidsgård
92. Sebastian Jonsson Överums Fritidsgård
93. Anton Jakobsson Thunderbirds
94. Christer Lundfall Ordflotten
95. Sonny Thorgren Sju Stjärnor
96. Christian Snöfors Djurgår´n forever
97. Tomas Halama Stiga HC Benatky
98. Jerry Eklöv Överums Fritidsgård
99. Martin Lundfall Morot
100. Christoffer Hagström Överums Fritidsgård
101. Gustaf Sundin
102. Viktor Åkesson Thunderbirds
103. Oscar Fredriksson Överums Fritidsgård
104. Kim Eriksson Överums Fritidsgård
105. Jakob Renvaktar Leksand BHF
106. Pierre Svensson Överums Fritidsgård
107. Fabian Ljungberg Överums Fritidsgård
108. Anton Hagström Överums Fritidsgård
109. Rasmus Ringdahl Överums Fritidsgård
110. Rikard Adolfsson Överums Fritidsgård
111. Petter Svensson Överums Fritidsgård
112. Max Nordmark Thunderbirds
113. Linus Henningsson Thunderbirds
114. Kevin Svensson Överums Fritidsgård
115. Joachim Lagerström Schrägbandet
116. Jesper Starkenberg Överums Fritidsgård
117. Albin Bäckman Thunderbirds
118. Bengt-Ove Samuelsson Schrägbandet
119. Tom Valier