Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 172
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 10
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
Kvalgrupp 5
Kvalgrupp 6
Kvalgrupp 7
Kvalgrupp 8
Kvalgrupp 9
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 90
Semifinalgrupp 1
Semifinalgrupp 2
Semifinalgrupp 3
Semifinalgrupp 4
Semifinalgrupp 5
Placeringsgrupp A Avslutad 91 - 110
Placeringsgrupp B Avslutad 111 - 130
Placeringsgrupp C Avslutad 131 - 150
Placeringsgrupp D Avslutad 151 - 172
3
3
Finalgrupper Avslutad 1 - 40
Finalgrupp 1
Finalgrupp 2
4
4
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman BHK Möllan Rouge
2. Roni Nuttunen Raision PJK
3. Alexey Zaharov Bagira
Edgars Caics BJC Laimite
5. Stefan Edwall Enköping HSC
6. Michal Hvizd THC Stiga-Game Pribram
7. Ahti Lampi Optime
8. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
9. Lukas Turon THC Trinec
10. Frode Fanuel Horvath Kvernaland BHK
11. Petr Tmej THC Stiga Svitavy
12. Atis Silis BJC Laimite
13. Jan Dryak Stiga Big Band Praha
14. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge
15. Pontus Eriksson Umeå HSS
16. Anders Ekestubbe Göteborg HSS
17. David Šmíd THC Stiga Svitavy
18. Janne Ollila Raision PJK
19. Thomas Petersson Enköping HSC
20. Herman Steen Umeå HSS
21. Yanis Galuzo Alliance
22. Øyvind Hansen Dannede Herrers Selskab
23. Andreas Åman Enköping HSC
24. Kristian Lönner Bordshockeybyrån Lönner&Lönner
25. Marcus Andersson Enköping HSC
26. Patrik Danielsson Stockholms IK
27. Yngve Aasheim Trondheim BHK
28. Mika Myllykangas Ottawat Senaattorit
29. Peter Östlund Umeå HSS
30. Daniel Remmem Trondheim BHK
31. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
32. David Freséus Umeå HSS
33. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
34. Raivis Pukinskis Skrunda THC
35. Arturs Vercins BJC Laimite
36. Andreas Andersson BHK Möllan Rouge
37. David Nordström Atletico Göteborg
38. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
39. Lars Fridell BHK Lugna Puckar
40. Jonas Bergström Stockholms IK
41. Espen Moe Trondheim BHK
42. Janis Kalnevics Incukalns THC
43. Fredrik Johansson Enköping HSC
44. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
45. Ingebret Risa Kvernaland BHK
46. Ivars Vilkens BJC Laimite
47. Geir Tonny Brovold Dannede Herrers Selskab
48. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
49. Ismo Aulaskari POLY
50. Henric Andersson TK Tigers
51. Bernard Rjavec NHK Kranj
52. Vladimir Kraus Absolut Spiders
53. Martin Arenlind Åhus BHoIF
54. Arne Mahatma Solberg Dannede Herrers Selskab
55. Karlis Balodis Incukalns THC
56. Hans Nordin Atletico Göteborg
57. Jimmy Eklund BHK Möllan Rouge
58. Gergely Regula Budenz Hybernator
59. Erik Werner Leif Holmqvist BHF
60. Dmytro Kudrytsky THC Juventa
61. Daniel Hansson TK Tigers
62. Timo Toivonen POLY
63. Jørn Moldvær Tonsberg BHK
64. Janis Kirsis Riga THC
65. Milos Sevr Absolut Spiders
66. Toni Koivula Kiekko-Lampaat
67. David Andersson Atletico Göteborg
68. Uroš Matanovic NHK Kranj
69. Ladislav Tmej THC Stiga Svitavy
70. Pål Bakken Trondheim BHK
71. Hans E Lindqwist BK Brottsling
72. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
73. Arne Johannes Holmin BSI Bordhockey
74. Kristoffer Koren Sørvang
75. Stian Høie Østrem BSI Bordhockey
76. Björn Wikström Stockholms IK
77. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
78. Björn Ingevaldsson Team Arctic Ice Shot
79. Tron Omland
80. Martin Göran
81. Geir Hjemås Tonsberg BHK
82. Mikhail Spivakovsky THC Lisovi Haschi
83. Jerry Wikström Stockholms IK
84. Jaroslav Petrek THC Blue Dragon Kosice
85. Dusan Krasa Stiga Big Band Praha
86. Jimmy Mårdell Björkhagen Rangers
87. Joachim Thyzell Åhus BHoIF
88. Joakim Björk
89. Juho Rautio Kala
90. Marko Säkkinen Atletico Göteborg
91. David Donnerdal Atletico Göteborg
92. Truls Månsson Björkhagen Rangers
93. Ola Söderberg Enköping HSC
94. Oscar Hammar Hammar Table Hockey
95. Tony Aronsson Atletico Göteborg
96. Birger Hedström Visby ISK
97. Anette Engel Fremad Eagles
98. Rickard Lönner Bordshockeybyrån Lönner&Lönner
99. Yevhen Rykun THC Juventa
100. Oleksandr Danylenko Svarog
101. Dan Engdahl BHK Möllan Rouge
102. Dan Johansson Göteborg HSS
103. Ilgvars Pavlovskis Riga THC
104. Netta Jousi POLY
105. Amir Hallenstam Eskilstuna BHK
106. Marcus Lagerkvist Eskilstuna BHK
107. Barnabas Parkanszki Orczy-Bázis Klub
108. Petr Mozhaev Fremad Eagles
109. Per Göran
110. Mikael Polgary
111. Viktor Levdansky THC Lisovi Haschi
112. Tim Tigges Satyrion Berlin
113. Christoffer Sundstedt Umeå HSS
114. Magor Papp Orczy-Bázis Klub
115. Anders Larsson Atletico Göteborg
116. Patrik Räfling Atletico Göteborg
117. Bo Larsson
118. Laszlo Altmann Orczy-Bázis Klub
119. Nils Drevsjømoen Tonsberg BHK
120. Armin Camdzic NHK Kranj
121. Erik Lindström BHK Möllan Rouge
122. Maria Olofsson Atletico Göteborg
123. Jens Anderberg Åhus BHoIF
124. Morgan Lagerkvist Eskilstuna BHK
125. Michael Toft Nielsen Fremad Eagles
126. Markus Finnhult
127. Jonas Mårdell Björkhagen Rangers
128. Nicolai Dahl Jeppesen Fremad Eagles
129. Mats Persson Atletico Göteborg
130. Nico Lyskholm Fremad Eagles
131. Emanuel Nilsson Atletico Göteborg
132. Lukas Gustafsson Atletico Göteborg
133. Morten Johannessen PuckHoggers
134. Hedvig Olsson Hammar Table Hockey
135. Angi Mauranen POLY
136. Jesper Anderberg Åhus BHoIF
137. Ulf Hed Eskilstuna BHK
138. Jesper Madsen Copenhagen Ice Breakers
139. Tommy Sääf Enköping HSC
140. Eric Norén Umeå HSS
141. David Gunnarsson Armagedon
142. Joakim Gåfvels Umeå HSS
143. Martin Wassermann Luleå BHF
144. Erik Hilmersson Stickhandlers Strömstad
145. Staffan Gréen Bäckaskolans IF
146. Tommy Dahlgren Roth BHS
147. Martin Larsson
148. Axel Kaner-Lidström SE London
149. Adam Stén Vrål BHK
150. Petri Säkkinen Atletico Göteborg
151. Niklas Antonsson Hullu Chicos
152. Martin Kirchgässner Copenhagen Ice Breakers
153. Anna Olofsson Atletico Göteborg
154. Christian Olsson
155. Thomas Fridén Armagedon
156. Stefan Nilsson Armagedon
157. Alexander Hallenstam Eskilstuna BHK
158. Robert Mattisson Roth BHS
159. Anders Palm Team Brevik
160. Kjell Hilmersson Lions
161. Mattias Törnqvist Bengan Boys
162. Filip Hilmersson Lions
163. Mats Lidström SE London
164. Claes Gunnarsson SE London
165. Fredrik Widengren
166. Anders Mattsson Änglarna
167. Rasmus Lundbom Team Brevik
168. Leif Kaner-Lidström SE London
169. Peter-Paul Snelder
170. Niklas Emanuelsson Majornas BHK
171. Olle Sten Vrål BHK
172. Jozef Wallenfels