Oslo Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Group Avslutad 1 - 102
Qualification Group BLACK
Qualification Group BLUE
Qualification Group GREEN
Qualification Group PINK
Qualification Group RED
Qualification Group YELLOW
2
2
Final Group A Avslutad 1 - 42
Final Group A1
Final Group A2
Final Group B Avslutad 43 - 84
Final Group B1
Final Group B2
Final Group C Avslutad 85 - 100
3
3
Play Off A Avslutad 1 - 16
Play Off B Avslutad 43 - 50
Play Off C Avslutad 85 - 88

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman BHK Möllan Rouge
2. Edgars Caics Juniors Team
3. Edgars Saulitis Incukalns THC
4. Petr Tmej THC Stiga Svitavy
5. Miikka Pulliainen Mahtisonnit
6. Marcus Andersson Enköping HSC
7. Mika Myllykangas Ottawat Senaattorit
8. Andreas Åman Enköping HSC
9. Stefan Edwall Enköping HSC
10. Jarle Eide Kvernaland BHK
11. Kristian Iso-Tryykäri Deus ex Machina
12. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
13. Peter Östlund Umeå HSS
14. David Smid THC Stiga Svitavy
15. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
16. Herman Steen Umeå HSS
17. Pontus Eriksson Umeå HSS
18. Yngve Aasheim Trondheim BHK
19. David Nordström Atletico Göteborg
20. Daniel Remmem Trondheim BHK
21. Henrik Brodin TK Tigers
22. Trygve Lie Kristianiabohemene
23. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
24. Svein Inge Omholt Skien Powerpucks
25. Fredrik Johansson Enköping HSC
26. Dag Roar Nilsen Kristianiabohemene
27. Ivars Vilkens BJC Laimite
28. Øyvind Hansen Dannede Herrers Selskab
29. Jørn Moldvær Tonsberg BHK
30. John Wreland Atletico Göteborg
31. Henric Andersson TK Tigers
32. Karel Konecny THC Stiga Svitavy
33. Arturs Vercins Juniors Team
34. Sandis Kalnins Incukalns THC
35. Espen Moe Trondheim BHK
36. Dennie Ovenberger BHK Möllan Rouge
37. Jon Andreas Hestad BSI Bordhockey
38. David Andersson Atletico Göteborg
39. Øyvind Rønne Trondheim BHK
40. Trond Gangsøy BSI Bordhockey
41. Per-Erik Wilsbeck Kristianiabohemene
42. Stian H Østrem BSI Bordhockey
43. Mikus Saulitis Incukalns THC
44. Atis Silis Juniors Team
45. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
46. Erno Lantiainen Ottawat Senaattorit
47. Martin Arenlind Åhus BHoIF
48. Arne Mahatma Solberg Dannede Herrers Selskab
49. Tore Sørheim Dannede Herrers Selskab
50. Geir Tonny Brovold Dannede Herrers Selskab
51. Jimmy Eklund BHK Möllan Rouge
52. Reidar Sliper Trondheim BHK
53. Jim Nordli Dannede Herrers Selskab
54. Tron Omland
55. Andreas Andersson BHK Möllan Rouge
56. Bernard Rjavec NHS KSK
57. Ingebret Risa Kvernaland BHK
58. Frode Hagerup Kvernaland BHK
59. Nils Drevsjømoen Tonsberg BHK
60. Didzis Ziemelis Incukalns THC
61. Hans-Øyvind Sagen Shuffle United
62. Ladislav Tmej THC Stiga Svitavy
63. Marius Smaaberg Kristianiabohemene
64. Arne Hetlelid Shuffle United
65. Tony Aronsson Atletico Göteborg
66. Kristoffer Koren Sørvang
67. Arve Oftedal Kvernaland BHK
68. Peter Mozhaev Fremad Eagles
69. Ove Linnerud Team Webon
70. Gerrit Janssen Schlicktown Wilhelmshaven (GER
71. Arne Johannes Holmin BSI Bordhockey
72. Dan Engdahl BHK Möllan Rouge
73. Peder Mørtvedt Dannede Herrers Selskab
74. Frank Tønnesen Haua BHK
75. Frank Bruneske Schlicktown Wilhelmshaven (GER
76. Hallvard Sægrov Trondheim BHK
77. Tor Erik Solem Bizarro City
78. Thomas Petterson Team Webon
79. Roy Persen Kristianiabohemene
80. Mathias Langbak Fremad Eagles
81. Paul Ivar Roren Bizarro City
82. Rikard Nässelkvist Hälleforsnäs BHK
83. Eike Rompa Schlicktown Wilhelmshaven (GER
84. Asbjørn Fossli Svarstad Ghosts
85. Mats Qvist Atletico Göteborg
86. Marko Säkkinen Atletico Göteborg
87. Anette Engel Fremad Eagles
88. Martin Hermansen Fredrikstad PH
89. Anne Grethe Gangsøy BSI Bordhockey
90. Thomas Haussknecht Satyrion Berlin
91. Erlend Fossnes Team Webon
92. Andreas Roren Bizarro City
93. Michael Toft Nielsen Fremad Eagles
94. Morten Johannessen PuckHoggers
95. Arne Gaupset Tonsberg BHK
96. Ole Hjørungnes Trondheim BHK
97. Evzen Vavruska THC Stiga Svitavy
98. Harald Ramnefjell
99. Tore Mauland Aschehoug BHK
100. Furious G Westlife BoyZ