EM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Basic Avslutad 1 - 103
Basic A
Basic B
Basic C
Basic D
Basic E
Basic F
2
2
Division 1 Avslutad 1 - 48
Division 1A
Division 1B
Division 2 Avslutad 49 - 72
Division 3 Avslutad 73 - 90
Division 4 Avslutad 91 - 103
3
3
Play-off Avslutad 1 - 16
Play-off 2 Avslutad 49 - 52
Play-off 3 Avslutad 73 - 76
Play-off 4 Avslutad 91 - 94

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Ahti Lampi Finland
2. Roni Nuttunen Finland
3. Atis Silis Lettland
4. Fredrik Johansson Sverige
5. Alexey Zaharov Ryssland
6. Hans Österman Sverige
7. Lukas Turon Tjeckien
8. Stefan Edwall Sverige
9. Alexey Titov Ryssland
10. Thomas Petersson Sverige
11. Alexandr Zaytsev Ryssland
12. Ivan Zaharov Ryssland
13. Janne Kokko Finland
14. Alexandr Miloradov Ryssland
15. Michal Hvizd Tjeckien
16. Konsta Jukka Finland
17. Raivis Pukinskis Lettland
18. Leos Hvizd ml. Tjeckien
19. Lars-Erik Svensson Sverige
20. Janne Ollila Finland
21. Mika Myllykangas Finland
22. Sandis Kalnins Lettland
23. Bjarne Axelsen Danmark
24. Petr Tmej Tjeckien
25. Janis Kalnevics Lettland
26. Sergejs Mihejevs Lettland
27. Rickard Sjöstedt Sverige
28. Didzis Ziemelis Lettland
29. Jevgenijs Zaharovs Lettland
30. Anton Legkov Ryssland
31. Edgars Saulitis Lettland
32. Yevhen Levdansky Ukraina
33. Jan Dryak Tjeckien
34. David Smid Tjeckien
35. Alexandr Shikerin Ryssland
36. Jonas Bergström Sverige
37. Zdenek Matousek ml. Tjeckien
38. Vaclav Pikl Tjeckien
39. Edgars Mucenieks Lettland
40. Dmitriy Petrov Ryssland
41. Ladislav Tmej Tjeckien
42. Raivis Sternats Lettland
43. Alexandr Kosyrev Ryssland
44. Andrey Voskoboynikov Ryssland
45. Kent Nyman Sverige
46. Dmytro Kudrytsky Ukraina
47. Stanislav Lutay Ryssland
48. Valts Smagars Lettland
49. Stanislav Kraus Tjeckien
50. Jesper Ingevaldsson Sverige
51. Karlis Balodis Lettland
52. Timo Toivonen Finland
53. Arturs Vercins Lettland
54. Minerva Martiskainen Finland
55. Michal Zunka Tjeckien
56. Herman Steen Sverige
57. Mikus Saulitis Lettland
58. Vitaly Skorobogatov Ryssland
59. Igor Saveljev Estland
60. Espen Moe Norge
61. Vitaliy Sapozhnikov Ukraina
62. Oleksii Gusak Ukraina
63. Antonin Suryn Tjeckien
64. Mykhaylo Spivakovskyy Ukraina
65. Jari Eskelinen Finland
66. Vladislav Trofimov Estland
67. Ivars Vilkens Lettland
68. Rene Albers Tyskland
69. Peter Madsen Danmark
70. Pontus Eriksson Sverige
71. Pavel Plesak Tjeckien
72. Jørn Moldvær Norge
73. Juri Artamonov Estland
74. Petteri Sevon Finland
75. Hans-Øyvind Sagen Norge
76. Toni Koivula Finland
77. Seppo Kosonen Finland
78. Anette Engel Danmark
79. Jevgeni Zholobovski Estland
80. Bjørn Hagerup Norge
81. Oleksandr Danylenko Ukraina
82. Yevhen Rykun Ukraina
83. Eike Rompa Tyskland
84. Frode Hagerup Norge
85. Tim Tigges Tyskland
86. Espen Sagen Norge
87. Maria Saveljeva Estland
88. Michael Toft Nielsen Danmark
89. Nils Drevsjømoen Norge
90. Jarle Eide Norge
91. Frank Bruneske Tyskland
92. Vafa Hamdamov Estland
93. Mykhaylo Shalomayev Ukraina
94. Viktor Levdansky Ukraina
95. Maksim Vasiljev Estland
96. Nico Lyskholm Danmark
97. Kjetil Sagen Norge
98. Volker Aden Tyskland
99. Thomas Haussknecht Tyskland
100. Pavlo Pylypenko Ukraina
101. Christian Aden Tyskland
102. Sergei Sokolov Estland
103. Dmitri Leleka Estland