Budapest Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Group A Avslutad 1 - 86
Group A1
Group A2
Group A3
Group A4
Group A5
Group A6
2
2
Group AA Avslutad 1 - 42
Group AA1
Group AA2
Group AB Avslutad 43 - 60
Group AC Avslutad 61 - 72
Group AD Avslutad 73 - 86
3
3
Playoff A Avslutad 1 - 16
Placement Matches Avslutad 17 - 42
Playoff B Avslutad 43 - 46

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Michal Hvizd THC Stiga-Game Pribram
2. Miroslav Ramsak SHK Bieli Vlci Trebisov
3. Imrich Blasko THC Blue Dragon Kosice
4. Arturs Vercins BJC Laimite
5. Gergely Regula Budenz Hybernator
6. Tomas Hudec THC Blue Dragon Kosice
7. Martin Arenlind Fremad Eagles
8. Tomas Lahucky SHC Votroci Hradec Kralove (CZ
9. Ismo Aulaskari POLY
10. Vaclav Pikl Expand Plzen
11. Andreas Andersson BHK Möllan Rouge
12. Uros Matanovic NHK Kranj
13. Timo Toivonen POLY
14. Dmytro Kudrytsky THC Juventa
15. Kristijan Curkovic SHK Kit Zagreb
16. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
17. Leos Hvizd ml. THC Stiga-Game Pribram
18. Shoji Handa Japan THL
19. Krystof Lebl Stiga Big Band Praha
20. Emil Galoci SHK Skalica
21. Magor Papp Orczy-Bázis Klub
22. Zoltan Cserhati Orczy-Bázis Klub
23. Jimmy Eklund BHK Möllan Rouge
24. Armin Camdzic NHK Kranj
25. Karol Hudec THC Blue Dragon Kosice
26. Bernard Rjavec NHK Kranj
27. Anette Engel Fremad Eagles
28. Balint Nagy Orczy-Bázis Klub
29. Tim Weisseisen NHS KSK
30. Nejc Skrlep NHK Kranj
31. Sandis Kalnins Incukalns THC
32. Tamas Molnar Orczy-Bázis Klub
33. Barnabas Parkanszki Orczy-Bázis Klub
34. Jaroslav Petrek THC Blue Dragon Kosice
35. Peter Borsanyi Vac
36. Marko Curkovic SHK Kit Zagreb
37. Simon Hasler Graubuenden
38. Peter Mozhaev Fremad Eagles
39. Mate Szabo Siraly EK
40. Bernard Skrlep NHK Menges
41. Erik Slechta
42. Matej Skrlep NHK Menges
43. Michael Toft Nielsen Fremad Eagles
44. Gundega Pake Ekstremisti
45. Eduards Pakis Ekstremisti
46. Daniel Letay Budenz Hybernator
47. Vjekoslav Kufrin SHK Kit Zagreb
48. Laszlo Altmann Orczy-Bázis Klub
49. Viktor Magyari Vac
50. Tamas Szilasi Orczy-Bázis Klub
51. Akos Szabo Siraly EK
52. Rolf Locher Bern
53. Andras Naszadi Siraly EK
54. David Hasler Graubuenden
55. Radek Matous SHC Votroci Hradec Kralove (CZ
56. Zoltan Szabo Siraly EK
57. Sandor Barta Siraly EK
58. Laszlo Bobak Siraly EK
59. Marton Czako Team Rekreacio
60. Robert Goral KPH Bufet Bratislava
61. Gaspar Letay Budenz Hybernator
62. Tomas Vaclavek
63. Pongrac Letay Budenz Hybernator
64. Gergely Czako Team Rekreacio
65. Peter Molnar Siraly EK
66. Laszlo Kiss (1995)
67. Eniko Karpati Siraly EK
68. Krisztian Toth
69. Stefan Ivan
70. Zsolt Burjan Kapolnasnyek
71. Tamas Lazar Kapolnasnyek
72. Tamas Kiss Siraly EK
73. Zsofia Nagy
74. Zoltan Toth Orczy-Bázis Klub
75. Abel Edes
76. David Vogel
77. Miriama Svinciakova SHK Bieli Vlci Trebisov
78. Jozsef Toth
79. Laszlo Kiss (1966)
80. Daniel Markus
81. Tamas Kiss (1999)
82. Krisztian Baki Kapolnasnyek
83. Levente Orban
84. Andras Kocsis
85. Adrian Karakas
86. Laszlo Makai