VM

Type WCh
Class Open
Date and time 8 juni 2007
City Moskva, Ryssland
Participants 117
Links Results page

Placements

See the results page for tables and matches.

Plac Name Club
1. Roni Nuttunen Spjalerance
2. Alexey Zaharov Bagira
3. Hans Österman NUHL8
4. Finn Fries Avantgarde Lund
5. Lukas Turon THC Trinec
6. Lars Fridell 2015 United
7. Ahti Lampi Spjalerance
8. Peter Östlund Umeå HSS
9. Michal Hvizd THC Stiga-Game Pribram
10. Kristian Iso-Tryykari Turun Seudun PJK
11. Henrik Brodin TK Tigers
12. Tore Lie Dannede Herrers Selskab
13. Stefan Edwall 2015 United
14. Marcus Andersson Umeå HSS
15. Arto Kasma Team Black Horse
16. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
17. Jan Dryak Big Band
18. Daniel Wallén Oran ISK
19. Atis Silis BJC Laimite
20. Edgars Caics BJC Laimite
21. Petr Tmej THC Stiga Elites
22. Jan Suchy THC Stiga Elites
23. Pontus Eriksson Bröderna Grym
24. Jarle Eide Kvernaland BHK
25. Yanis Galuzo NiKi
26. Dmitriy Petrov THC Toros
27. Iikka Ala-aho Team Black Horse
28. Trygve Lie Kristianiabohemene
29. Mika Myllykangas Spjalerance
30. Ivan Zaharov Bagira
31. Raivis Pukinskis Skrunda THC
32. Janne Ollila Turun Seudun PJK
33. Edgars Saulitis Incukalns THC
34. Daniel Remmem Trondheim BHK
35. Petter Bengtsson Umeå HSS
36. Alexandr Kosyrev Alliance
37. Miroslav Hubacek ml. THC Stiga-Game Pribram
38. Alexey Titov Alfa-Taktika
39. Miikka Pulliainen Mahtisonnit
40. Stanislav Lutay Alfa-Taktika
41. Alexander Miloradov Bagira
42. Fredrik Johansson Enkopings HSC
43. Sergejs Mihejevs Riga THC
44. Yuriy Ivanov Zdorovie
45. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
46. Shoji Handa Moriya
47. Konsta Jukka Optime
48. Andrey Voskoboynikov NiKi
49. Alexey Rymarenko Alliance
50. Leos Hvizd ml. THC Stiga-Game Pribram
51. Yngve Aasheim Trondheim BHK
52. Gergely Regula Budenz Hybernator
53. Oyvind Ronne Trondheim BHK
54. Magor Papp Bodicsek Klub
55. Mikus Saulitis Incukalns THC
56. Samuel Blumer Appenzell
57. Jakub Sladek THC Stiga-Game Pribram
58. Zoltan Cserhati Bodicsek Klub
59. Mykyta Kushnir Shturm
60. Imrich Blasko THC Blue Dragon Kosice
61. Anssi Jarvinen Deus ex Machina
62. Raivis Sternats Riga THC
63. Stanislav Kraus Absolut Desperation
64. Janis Kalnevics Incukalns THC
65. Konstantin Zezerov Zdorovie
66. Bjarne Axelsen Katran
67. Vitaliy Sapozhnikov Katran
68. Edgars Mucenieks Skrunda THC
69. Balint Nagy Bodicsek Klub
70. Jevgenijs Zaharovs Skrunda THC
71. Aleksey Vedernikov Odesa
72. Oleksii Gusak Svarog
73. Dmytro Bardievskyi THC Juventa
74. Mihail Mihin Diesel
75. Espen Moe Trondheim BHK
76. Igor Saveljev SK Raua
77. Hans-Oyvind Sagen Jaren Bordhockey
78. Karol Hudec THC Blue Dragon Kosice
79. Richard Bartosek SHK Skalica
80. Tomas Hudec THC Blue Dragon Kosice
81. Christian Aden "Cowboy" VfP Friesland
82. Simon Thomas Big Band
83. Tim Tigges "Animal" Satyrion Berlin
84. Oleksandr Martynenko THC Lisovi Haschi
85. Anatoliy Datsenko Svarog
86. Oleksandr Danylenko Svarog
87. Reggie Stefaniszyn Edmonton THL
88. Jaroslav Petrek THC Blue Dragon Kosice
89. Vladislav Trofimov Trimix BHC
90. Peter Borsanyi Bodicsek Klub
91. Juri Artamonov TEHC Black Forest Werewolves
92. Kent Richter Edmonton THL
93. Aliaksandr Yushchanka Navapolatsk
94. Aliaksandr Burnos Navapolatsk
95. Jevgeni Lvov Legion
96. Jevgeni Mestserjakov Tallinn BHC
97. Vafa Hamdamov SK Raua
98. Florian Dietachmayr TEV Baren St.Johann
99. Claudio Brandellero Wallis
100. Michael Toft Nielsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
101. Christoph Blatti Bern
102. Rolf Locher Bern
103. Grigori Timoschuk Trimix BHC
104. Mikhail Reizine "Michel" Hannover Sputniks
105. Andreas Steger TEV Baren St.Johann
106. Martin Lechner TEC Tirol
107. Juri Burdutshenko Tallinn BHC
108. Stefan Dietachmayr TEV Baren St.Johann
109. Andrei Kniaziuk Tiani-Tolkai
110. Andreas Schwenter TEV Baren St.Johann
111. Gianmarco Zurcher Bern
112. Volker Aden "Big Aden" VfP Friesland
113. Hannes Lechner TEC Tirol
114. Mikalai Krylou Minsk
115. Alexander Gromov "Alex Der Grosste" Red Stars Saarbrucken
116. Christian Dunnink "Hermd" Kaeltestarre 83
117. Mikalai Karpovich Minsk