Oslo Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Group Avslutad 1 - 101
Group 1 Red Line
Group 2 Blue Line
Group 3 Green Line
Group 4 Pink Line
Group 5 Orange Line
2
2
Final Group A Avslutad 1 - 40
Final Group A1
Final Group A2
Placement Avslutad 41 - 80
Placement Group B2
Placement group B1
Placement Group C Avslutad 81 - 101
3
3
Playoff A Avslutad 1 - 16
Playoff B Avslutad 41 - 44

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman BHK Möllan Rouge
2. Daniel Wallén Alliance
3. Pontus Eriksson Umeå HSS
Lars Fridell BHK Lugna Puckar
5. Stefan Edwall Stockholms IK
6. Thomas Petersson Stockholms IK
7. Kristian Iso-Tryykäri Deus ex Machina
8. Miroslav Hubacek ml. THC Stiga-Game Pribram
9. David Nordström Atletico Göteborg
10. Robert Håkansson TK Tigers
11. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
12. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
13. Henrik Brodin TK Tigers
14. Michal Hvizd THC Stiga-Game Pribram
15. Stanislav Kraus Absolut Spiders
16. Øyvind Hansen DHS-04
17. Peter Östlund Umeå HSS
18. Edgars Saulitis Incukalns THC
19. Jonas Bergström Stockholms IK
20. Trygve Lie Kristianiabohemene
21. Geir Tonny Brovold DHS-04
22. Daniel Remmem Trondheim BHK
23. Frode Hórváth Kvernaland BHK
24. Yngve Aasheim Trondheim BHK
25. Ismo Aulaskari PÖLY
26. Tore Lie Kristianiabohemene
27. Jakub Sládek THC Stiga-Game Pribram
28. Espen Moe Trondheim BHK
29. Jari Sahlgren Kiekko-Lampaat
30. Dag Roar Nilsen Kristianiabohemene
31. Herman Steen Umeå HSS
32. Ingebret Risa Kvernaland BHK
33. Martin Arenlind BHK Möllan Rouge
34. Svein Olav Humberset BSI Bordhockey
35. Jarle Eide Kvernaland BHK
36. Tore Sørheim DHS-04
37. Øyvind Rønne Trondheim BHK
38. David Andersson Atletico Göteborg
39. Björn Söderström Satyrion Berlin
40. Øystein Nesse Trondheim BHK
41. Arne Mahatma Solberg DHS-04
42. Lars Eirik Aase BSI Bordhockey
43. Pål Bakken Trondheim BHK
44. Geir Hjemås Tønsberg BHK
45. Carl Fredrik Hersoug Trondheim BHK
46. Per-Erik Wilsbeck Kristianiabohemene
47. Jørn Moldvær Tønsberg BHK
48. Tron Omland
49. Timo Toivonen PÖLY
50. Milos Sevr Absolut Spiders
51. Stian Østrem BSI Bordhockey
52. Oddbjørn By BSI Bordhockey
53. Hans-Øyvind Sagen Shuffle United
54. Stig Andre Solheim Kvernaland BHK
55. Peder Mørtvedt Westpoint Vampires
56. Ilgvars Pavlovskis Riga THC
57. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
58. Miroslav Hubacek st. THC Stiga-Game Pribram
59. Jim Nordli DHS-04
60. Tim Tigges Satyrion Berlin
61. Kjell Reidar Stokdal Kvernaland BHK
62. Karl Ottar Forberg Westpoint Vampires
63. Magnus Aarø Tønsberg BHK
64. Toni Koivula Kiekko-Lampaat
65. Hallvard Sægrov Trondheim BHK
66. Peter Andersson Oslo Jern & Metall
67. Reidar Sliper Trondheim BHK
68. Markus Niiranen SPY
69. Christian Aden VfP Friesland
70. Lasse Søby Global Ishockey
71. Jimmy Eklund BHK Möllan Rouge
72. Nils Drevsjømoen Tønsberg BHK
73. Erlend Fossnes Team Webon
74. Peter Ørum Fremad Eagles
75. Jon Andreas Hestad BSI Bordhockey
76. Marko Doberschütz Rama Club
77. Petr Mozhaev Fremad Eagles
78. Asbjørn Fossli Svarstad Ghosts
79. Marcus Lagerkvist Eskilstuna BHK
80. Markus Laakso Mahtisonnit
81. Terje Henden Team Webon
82. Ole Hjørungnes Trondheim BHK
83. Rikard Nässelkvist Eskilstuna BHK
84. Michael Toft Nielsen Evolution BHK
85. Morten Johannessen PuckHoggers
86. Anette Engel Fremad Eagles
87. Kristoffer Sørvang
88. Frank Tønnesen Haua BHK
89. Jakob Aardal Kvernaland BHK
90. Thomas Petterson Team Webon
91. Bjørge Undheim Rossi Onnai BHK
92. Thomas Kjernli
93. Bjørn Kristian Røed Kristianiabohemene
94. Arne Gaupset Tønsberg BHK
95. Thomas Nordskov Global Ishockey
96. Ulrik Vidarsson Global Ishockey
97. Tore Mauland Aschehoug BHK
98. Martin Kirchgässner Cph. Ice Breakers
99. Audun Hagen
100. Kelvin Ottesten Eskilstuna BHK
101. Håkon Heines Skien Powerpucks