Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 180
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 10
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
Kvalgrupp 5
Kvalgrupp 6
Kvalgrupp 7
Kvalgrupp 8
Kvalgrupp 9
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 90
Semifinalgrupp 1
Semifinalgrupp 2
Semifinalgrupp 3
Semifinalgrupp 4
Semifinalgrupp 5
Division 1 Avslutad 91 - 110
Division 2 Avslutad 111 - 130
3
3
Finalgrupper Avslutad 1 - 40
Finalgrupp A
Finalgrupp B
4
4
Play-off Öppna SM Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Alexey Zakharov Bagira-Brand
2. Stefan Edwall Stockholms IK
3. Hans Österman BHK Möllan Rouge
Finn Fries BHK Möllan Rouge
5. Konsta Jukka Ottawat Senaattorit
6. Lars Fridell BHK Lugna Puckar
7. Edgars Caics Juniors Team
8. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
9. Joakim Lundin Örebro BHF
10. Roni Nuttunen Raision PJK
11. Andreas Åman Stockholms IK
12. Pontus Eriksson Umeå HSS
13. Yanis Galuzo Aliance
14. Alexey Rymarenko Aliance
15. Ivan Zakharov Bagira-Brand
16. Patrik Hellström Örebro BHF
17. Ahti Lampi
18. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
19. Dmitriy Petrov Diesel
20. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
21. Aleksandr Miloradov Bagira-Brand
22. David Nordström Atletico Göteborg
23. Stanislav Kraus Absolut Spiders
24. Marcus Andersson Nugents Lärjungar BHK
25. Kristian Iso-Tryykäri Deus ex Machina
26. Arto Käsmä Team Black Horse
27. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
28. Patrik Danielsson Stockholms IK
29. Henrik Brodin TK Tigers
30. Christoffer Söderqvist Överum Loppers
31. Thomas Petersson Stockholms IK
32. Peter Östlund Umeå HSS
33. Magnus Ahlberg Pultti Amigos
34. Jakub Sládek THC Stiga-Game Pribram
35. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
36. Daniel Remmem Trondheim BHK
37. Øyvind Rønne Trondheim BHK
38. Martin Brodin TK Tigers
39. Alexandr Kosyrev Aliance
40. Raivis Sternats RTU Sport Club
41. Anssi Järvinen Deus ex Machina
42. Kenny Dubois Massachusetts THL
43. Edgars Saulitis Incukalns THC
44. Yngve Aasheim Trondheim BHK
45. Alexander Berezkin THK Piter
46. Hans Nordin Atletico Göteborg
47. Björn Söderström Satyrion Berlin
48. David Freséus Umeå HSS
49. Minerva Martiskainen
50. Adam Kier BK Brottsling
51. Mikhail Margolis Diesel
52. Daniel Hansson TK Tigers
53. Fredrik Långström Örebro BHF
54. Andreas Larsson Team Arctic Ice Shot
55. Václav Pikl Expand Plzen
56. Hans E Lindqwist BK Brottsling
57. David Šmíd CIBET Praha
58. Kenth Ericsson Nugents Lärjungar BHK
59. Kalle Moilanen Kiekko-Lampaat
60. Ismo Aulaskari POLY
61. Jari Sahlgren Kiekko-Lampaat
62. Micael Borgh Team Arctic Ice Shot
63. Markus Nilsson BHK Möllan Rouge
64. Peder Berentsen Örebro BHF
65. Vladimir Kraus Absolut Spiders
66. David Andersson Atletico Göteborg
67. Björn Ingevaldsson Team Arctic Ice Shot
68. Herman Steen Umeå HSS
69. Ola Söderberg Bålsta Bulldozers
70. Micael Sundqvist Örebro BHF
71. Igor Kashentsev Bagira-Brand
72. John Wreland Atletico Göteborg
73. Mats Qvist Atletico Göteborg
74. Jonas Bergström
75. Espen Moe Trondheim BHK
76. David Donnerdal Atletico Göteborg
77. Henric Andersson TK Tigers
78. Björn Wikström
79. Martin Arenlind BHK Möllan Rouge
80. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
81. Miikka Itkonen Team Black Horse
82. Toni Koivula Kiekko-Lampaat
83. Joakim Björk
84. Gergely Regula Budenz Hybernator
85. Andreas Andersson BHK Möllan Rouge
86. Mikhail Mikhin Red Devil
87. Magor Papp Orczy Klub
88. Mikus Saulitis Incukalns THC
89. Ilgvars Pavlovskis Riga THC
90. Zoltán Cserháti Orczy Klub
91. Johannes Westerlund Jedi Knights
92. Yevhen Yukhnytsya BHK Mollan Rouge
93. Maria Leivo Kiekko-Lampaat
94. Aleksandr Mikhin
95. Jari Eskelinen POLY
96. Miloš Ševr Absolut Spiders
97. Dennie Ovenberger BHK Möllan Rouge
98. Steve Bernstein Massachusetts THL
99. Daniel Andersson Nyköping BHK
100. Jerry Wikström Stockholms IK
101. Mikael Johnsson BHK Möllan Rouge
102. Bálint Nagy Orczy Klub
103. Henrik Claesson Blue Bullets AB
104. Anna Olofsson Atletico Göteborg
105. Anders Larsson Atletico Göteborg
106. Minna Koivula Kiekko-Lampaat
107. Peter Madsen Global Ishockey
108. Niklas Antonsson Hullu Chicos
109. Birger Hedström Visby ISK
110. Jani Lappalainen Mahtisonnit
111. Maria Hammar Hammar Table Hockey
112. Anatoliy Ermakov
113. Peter Ørum Fremad Eagles
114. Joachim Thyzell Åhus BHoIF
115. Christian Nilsson Överum Loppers
116. Christer Eriksson Nyköping BHK
117. Tony Aronsson Atletico Göteborg
118. Sissie Wikström Team Arctic Ice Shot
119. Marko Säkkinen Atletico Göteborg
120. Henrik Lindgren
121. Hedvig Olsson Hammar Table Hockey
122. Dan Engdahl BHK Möllan Rouge
123. Mattias Grahn
124. Netta Jousi Ottawat Senaattorit
125. Alexandr Zhulyabin
126. Matts Andersson
127. Thomas Sjöberg BHK Möllan Rouge
128. Peter Mozhaev Fremad Eagles
129. Tommy Nilsson Överum Loppers
130. Sven Johnson Stockholms IK
131. Amir Hallenstam
132. Ola Medelberg
133. Mats Sonefors
134. Stig Karlsson
135. Kaj Haaparanta
136. Lasse Søby Global Ishockey
137. Mattias Blank
138. Henrik Zerpe
139. Igor Miloradov
140. Lars-Petter Steen
141. Sven Flodström
142. Morgan Lagerkvist
143. Marcus Lagerkvist
144. Anna Miloradova
145. Ulf Hed Eskilstuna BHK
146. Tommy Sääf Bålsta Bulldozers
147. Rikard Nässelkvist Eskilstuna BHK
148. Ulrik Vidarsson Global Ishockey
149. Joacim Lindberg Tuna Flyers
150. Johnny Lundberg
151. Anders Weston Eskilstuna BHK
152. Joakim Gåfvels Umeå HSS
153. Michael Toft Nielsen Evolution BH Aalborg
154. Johan Haanpää
155. András Czitrom
156. Richard Bodén
157. Ronnie Johannesson
158. Kelvin Ottesten
159. Oliver Pierrou
160. Johan Falemo
161. Andreas Bodén
162. Hans Persson
163. Erik Elmrud
164. Jürgen Riese Frankfurt Gothers
165. Wilhelm Gustafsson
166. Ingela Gustafsson
167. Christoffer Pierrou
168. Fredrik Nässelkvist Eskilstuna BHK
169. Pontus Pierrou
170. Mikael Olsson Eskilstuna BHK
171. Ari Perälä Bäckaskolans IF
172. Sroud Marouf Eskilstuna BHK
173. Sary Ahmed Eskilstuna BHK
174. Daniel Jonsson Eskilstuna BHK
175. Kenneth Wikström Team Arctic Ice Shot