Öresund Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 44
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 24
B-slutspel Avslutad 25 - 36
C-slutspel Avslutad 37 - 45
3
3
Play-off A Avslutad 1 - 16
Play-off B Avslutad 25 - 32
Play-off C Avslutad 37 - 40

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman BHK Möllan Rouge
2. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
3. Peter Östlund Umeå HSS
Henric Andersson TK Tigers
5. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
6. Finn Fries BHK Möllan Rouge
7. David Nordström Atletico Göteborg
8. Herman Steen Umeå HSS
9. Henrik Brodin TK Tigers
10. Martin Brodin TK Tigers
11. Marcus Andersson Nugents Lärjungar BHK
12. Andreas Åman Stockholms IK
13. Janne Kokko Ottawat Senaattorit
14. Adam Kier BK Brottsling
15. David Andersson Atletico Göteborg
16. Markus Nilsson BHK Möllan Rouge
17. Hans E Lindqwist BK Brottsling
18. Dennie Ovenberger BHK Möllan Rouge
19. Johannes Westerlund Jedi Knights
20. Martin Arenlind BHK Möllan Rouge
21. Bjarne Axelsen Fremad Eagles
22. Yevhen Yukhnytsya BHK Möllan Rouge
23. Anna Olofsson Atletico Göteborg
24. Peter Ørum Fremad Eagles
25. Magnus Boivie Blue Bullets AB
26. Jan Berggren Jensen Frederikshavn BK
27. Kaspar Juul Jensen Global Ishockey
28. Thomas Kjeldsen Global Ishockey
29. Mats Persson Atletico Göteborg
30. Joakim Gåfvels Umeå HSS
31. Kenneth Nielsen Frederikshavn BK
32. Carsten Hermansen Global Ishockey
33. Lasse Søby Global Ishockey
34. Joel Andersen Global Ishockey
35. Henrik Møller Global Ishockey
36. Mathias Langbak Fremad Eagles
37. Jørgen Jensen Frederikshavn BK
38. Peter Mozhaev Fremad Eagles
39. Tomas Kasemets
40. Stefan Andersson
41. Peter Madsen Global Ishockey
42. Michael Toft Nielsen Black Ravens
43. Ulrik Vidarsson Global Ishockey
44. Frederik Østergård
45. Bjarne Rytter Sørensen Black Ravens