EM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 111
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
2
2
Final Group Avslutad 1 - 36
B-Group Avslutad 37 - 66
C-Group Avslutad 67 - 96
D-Group Avslutad 97 - 111
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16
B-Playoff Avslutad 37 - 44
C-Playoff Avslutad 67 - 74
D-Playoff Avslutad 97 - 104

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Alexey Zaharov Bagira
2. Lukas Turon THC Trinec
3. Edgars Caics BJC Laimite
4. Atis Silis BJC Laimite
5. Jan Suchy THC Stiga Elites
6. Raivis Pukinskis Skrunda THC
7. Janne Kokko Sulkavan Laiturit
8. Miroslav Hubacek ml. THC Stiga-Game Pribram
9. Jan Dryak Big Band
10. Leos Hvizd ml. THC Stiga-Game Pribram
11. Henric Andersson Atletico Göteborg
12. Michal Hvizd THC Stiga-Game Pribram
13. Petr Tmej THC Stiga Elites
14. Stanislav Kraus Absolut Desperation
15. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
16. Yanis Galuzo NiKi
17. Yuriy Ivanov Zdorovie
18. Dmitriy Petrov THC Toros
19. David Smid THC Stiga Svitavy 93
20. Jan Cienciala THC Trinec
21. Alexey Rymarenko Alliance
22. Alexandr Zaytsev THC Toros
23. Raivis Sternats Riga THC
24. Valts Smagars Skrunda THC
25. Arturs Vercins BJC Laimite
26. Valeriy Samsonov Zdorovie
27. Stanislav Lutay Alfa-Taktika
28. Martin Arenlind DAJM
29. Edijs Treiguts
30. Dmytro Kudrytsky THC Juventa
31. Alexandr Kosyrev Alliance
32. Matiss Saulitis Incukalns THC
33. Gergely Regula Budenz Hybernator
34. Aleksey Vedernikov Odesa
35. Oleksandr Vladimirov Odesa
36. Tomas Hudec THC Blue Dragon Kosice
37. Mihail Mihin Diesel
38. Nejc Skrlep NHK Kranj
39. Edgars Saulitis Incukalns THC
40. Sandis Kalnins Incukalns THC
41. Sergejs Mihejevs Riga THC
42. Vladimir Egorov Diesel
43. Magor Papp Bodicsek Klub
44. Vitaliy Sapozhnikov Katran
45. Richard Bartosek SHK Skalica
46. Karol Hudec THC Blue Dragon Kosice
47. Mihail Margolis Diesel
48. Emil Galoci SHK Skalica
49. Daniel Letay Budenz Hybernator
50. Tomas Mizenko THC Stiga Svitavy 93
51. Tim Tigges "Animal" Satyrion Berlin
52. Jaka Skrlep NHK Kranj
53. Balint Nagy Bodicsek Klub
54. Jaroslav Petrek THC Blue Dragon Kosice
55. Tomas Zamutovsky THC Blue Dragon Kosice
56. Miroslav Ramsak SHK Bieli Vlci Trebisov
57. Magnus Boivie Blue Bullets AB
58. Florian Dietachmayr TEV Baren St.Johann
59. Kaspar Juul Jensen Global Ishockey
60. Stefan Dietachmayr TEV Baren St.Johann
61. Sergej Vasiljev NHK Menges
62. Dmytro Bardievskyi THC Juventa
63. Peter Madsen Rex Öresund
64. Tamas Szilasi Orczy-Bazis Klub
65. Jozef Hrncirik SHK Skalica
66. Tarja Lindberg Sulkavan Laiturit
67. Bjarne Axelsen Katran
68. Igor Saveljev SK Raua
69. Zoltan Cserhati Bodicsek Klub
70. Vlastimil Zajac THC Blue Dragon Kosice
71. Oleksii Gusak Svarog
72. Grigori Timoschuk Trimix BHC
73. Imrich Blasko THC Blue Dragon Kosice
74. Lubomir Cmil THC Blue Dragon Kosice
75. Mate Szabo Siraly EK
76. Peter Orum Fremad Eagles
77. Oleksandr Danylenko Svarog
78. Bernard Rjavec NHK Kranj
79. Vyacheslav Molchanov Odesa
80. Bernard Skrlep NHK Menges
81. Thomas Kjeldsen Global Ishockey
82. Andreas Steger TEV Baren St.Johann
83. Vladislav Trofimov Trimix BHC
84. Stefan Barna "Pista" THC Blue Dragon Kosice
85. Martin Lechner TEC Tirol
86. Pavlo Pylypenko Svarog
87. Andreas Schwenter TEV Baren St.Johann
88. Mykola Krokhmal Odesa
89. Andras Naszadi Bodicsek Klub
90. Martin Valachovic SHK Skalica
91. Lasse Soby Global Ishockey
92. Laszlo Bobak Bodicsek Klub
93. Kenneth Nielsen Fremad Eagles
94. Tamas Szilasi Team Rekreacio
95. Joel Andersen Global Ishockey
96. Yevhen Yukhnytsya BHK Möllan Rouge
97. Vafa Hamdamov SK Raua
98. Dmitri Krylenkov Trimix BHC
99. Rolf Locher Bern
100. Valeri Trofimov Trimix BHC
101. Michael Toft Nielsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
102. Hannes Lechner TEC Tirol
103. Jevgeni Lvov Legion
104. Marko Curkovic SHK Kit Zagreb
105. Juri Burdutshenko Tallinn BHC
106. Ulrik Vidarsson Global Ishockey
107. Simon Thomas Big Band
108. Rado Potocnik
109. Stefan Wyss Bern
110. Stefan Heimgard Hockeyarm
111. Bjarne Rytter Sorensen Black Ravens