Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 143
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
Kvalgrupp 5
Kvalgrupp 6
Kvalgrupp 7
Kvalgrupp 8
Kvalgrupp 9
2
2
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 72
Semifinalgrupp A
Semifinalgrupp B
Semifinalgrupp C
Semifinalgrupp D
Placeringsgrupp E Avslutad 73 - 87
Placeringsgrupp F Avslutad 88 - 102
Placeringsgrupp G Avslutad 103 - 117
Placeringsgrupp H Avslutad 118 - 132
Placeringsgrupp I Avslutad 133 - 143
3
3
Finalgrupp Avslutad 1 - 24
4
4
Play-off Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman Skåne BF
2. Peter Östlund Umeå HSS
3. Lars Fridell BHK Lugna Puckar
Kristian Iso-Tryykäri Deus ex Machina
5. Pontus Eriksson Umeå HSS
6. Stefan Edwall Stockholms IK
7. Jörgen Sundqvist Umeå HSS
8. Markus Laakso Mahtisonnit
9. Jan Dryák Cibet Praha
10. Henrik Brodin TK Tigers
11. Tore Lie Pravda BK
12. Kai Parviainen Örebro BHF
13. Petter Bengtsson Skåne BF
14. Alexey Titov DT
15. David Nordström Atletico Göteborg
16. Daniel Remmem Trondheim BHK
17. Alexey Shastov MLNH
18. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
19. Patrik Danielsson Stockholms IK
20. Marcus Andersson Nugents Lärjungar BHK
21. Karl Jönsson BK Brottsling
22. Øyvind Hansen A2fPk
23. Daniel Hansson TK Tigers
24. Andreas Åman BHK Lugna Puckar
25. David Šmíd Cibet Praha
26. Jens Saari Örebro BHF
27. Yngve Aasheim Trondheim BHK
28. Nils Jönsson BK Brottsling
29. Rickard Sjöstedt Skåne BF
30. Björn Wikström Stockholms IK
31. Erik Torhall TK Tigers
32. Alexander Zaitsev Aliance
33. Martin Brodin TK Tigers
34. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
35. Pål Bakken Trondheim BHK
36. Peter Stensmyr GBS United
37. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
38. Jani Lappalainen Mahtisonnit
39. Dmitriy Petrov Diesel
40. Øyvind Rønne Trondheim BHK
41. Aleksandr Kukushkin Diesel
42. David Donnerdal Atletico Göteborg
43. Björn Söderström GBS United
44. David Andersson Atletico Göteborg
45. Bruce Turner KWTHL
46. Trygve Lie Pravda BK
47. Axel Perhamn Atletico Göteborg
48. Samuel Blumer SC Waldstatt
49. Antonín Šurýn Cibet Praha
50. Andreas Larsson Solo BK
51. Kenth Ericsson Nugents Lärjungar BHK
52. Hans E Lindqwist BK Brottsling
53. Martin Claesson Blue Bullets AB
54. Fredrik Långström Örebro BHF
55. Aleksey Kukushkin Diesel
56. Micael Sundqvist Örebro BHF
57. Kenneth Dubois MVTHL
58. Øystein Nesse Trondheim BHK
59. Václav Pikl Stiga Expand Plzen
60. Piia Pulliainen Mahtisonnit
61. Aleš Fiala Zabka Praha
62. Jerry Wikström Stockholms IK
63. Adam Kier BK Brottsling
64. Joakim Björk
65. John Wreland Blue Bullets AB
66. Timo Toivonen PÖLY
67. Christian Adling
68. Mats Wallin Hjulsbro BHK
69. Martin Arenlind
70. Birger Hedström Visby ISK
71. Bernie Kunzler KWTHL
72. Per Lunnebjer Hällstad IF
73. Henric Andersson TK Tigers
74. Micael Borgh Team Arctic Ice Shot
75. Mats Qvist Alingsås BS
76. David Freséus
77. Mikhail Tychkov
78. Anders Larsson Göteborgs HSS
79. Dennie Ovenberger
80. Jakob Ståhle Alingsås BS
81. Samuel Villius Hjulsbro BHK
82. Dan Engdahl
83. Ronny Lejonqvist BHK Jokrarna
84. Svante Esbjörnsson HighStickers
85. Daniel Matysek
86. Ulf Björnberg Laziale
87. Magnus Boström
88. Carl-Olof Joachimsson Wild Cards
89. Tobias Larsson
90. Per Bengtsson
91. Axel Härstedt
92. Magnus Berggren
93. Håkan Damberg
94. Martin Hugo
95. Markus Nilsson
96. Lars-Oskar Öhman Frälsningsarméns BH
97. Johannes Westerlund Jedi Knights
98. Erik Johansson
99. Daniel Dahlström Blue Bullets AB
100. Anders Karlsson Jedi Knights
101. Andreas Andersson
102. Tatiana Tychkova
103. Maria Olofsson
104. Alexey Erokhin
105. Anna Olofsson
106. Mats Persson Atletico Göteborg
107. Jonas Birgestam Frälsningsarméns BH
108. Stefan Ulander Blue Bullets AB
109. Eric Kalén
110. Robert Ljungström TK Tigers
111. Andreas Gårdlund Lirarna BHK
112. Niklas Wernersson
113. Gabriel Niklasson Lidingö Players
114. Mikael Olofsson
115. Daniel Lindberg Boden BHS
116. Joakim Englund Wild Cards
117. Joakim Gåfvels Umeå HSS
118. Thomas Niklasson
119. Jon Hultgren Hällstad IF
120. Joakim Nilsson
121. Staffan Gréen Bäckaskolans IF
122. Ari Perälä Bäckaskolans IF
123. Lennie Björkman
124. David Ståhle
125. Mattias Siljeström Viksbergs Skoterklubb
126. Johan Lundgren TK Tigers
127. Daniel Steen
128. Henrik Gustavsson
129. Mikael Boström Hällstad IF
130. Benny Andersson
131. Dennis Johansson
132. Simon Brandt
133. Taras Zeinchuk
134. Pontus Edvinsson
135. Kim Persson
136. Marcus Lejonqvist Hjulsbro BHK
137. Sam Albemark Dellners Pointguard
138. Daniel Carnegård BHK Ölerz
139. Jens Sommerfeld