Göteborgs Grand Prix

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 56
Kvalgrupp 1
Kvalgrupp 2
Kvalgrupp 3
Kvalgrupp 4
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 20
B-grupper Avslutad 21 - 40
B-grupp 1
B-grupp 2
C-grupper Avslutad 41 - 56
C-grupp 1
C-grupp 2
3
3
Play-off A Avslutad 1 - 8
Play-off B Avslutad 21 - 28
Play-off C Avslutad 41 - 44

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. David Nordström Atletico Göteborg
2. Peter Östlund Umeå HSS
3. Kristian Iso-Tryykäri Deus ex Machina
Kalle Bindekrans TK Tigers
5. Pontus Eriksson Umeå HSS
6. Joakim Lundin Örebro BHF
7. Hans Österman BHK Möllan Rouge
8. Henrik Brodin TK Tigers
9. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
10. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
11. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
12. Herman Steen Umeå HSS
13. Martin Brodin TK Tigers
14. David Donnerdal Atletico Göteborg
15. Yngve Aasheim Trondheim BHK
16. Micael Sundqvist Örebro BHF
17. Erik Torhall TK Tigers
18. Daniel Remmem Trondheim BHK
19. Patrik Hellström Örebro BHF
20. Axel Perhamn Atletico Göteborg
21. Henric Andersson TK Tigers
22. Øyvind Rønne Trondheim BHK
23. Fredrik Långström Örebro BHF
24. Øyvind Hansen A2fPk
25. Ingemar Reinholdt Umeå HSS
26. Martin Claesson Blue Bullets AB
27. Svein Inge Omholt
28. Erik Werner Leif Holmqvist BHF
29. Hans E Lindqwist BK Brottsling
30. Samuel Blumer SC Waldstatt
31. Chr. Borchgrevink-Lund Skien Powerpucks
32. Dag Roar Nilsen Terra Spiff
33. Mikael Johnsson BHK Möllan Rouge
34. Martin Arenlind BHK Möllan Rouge
35. Johannes Westerlund Jedi Knights
36. Oscar Hammar Hammar Table Hockey
37. Maria Hammar Hammar Table Hockey
38. Peter Stensmyr BHK Möllan Rouge
39. Karl Jönsson BK Brottsling
40. Krister Rubensson TK Tigers
41. John Wreland Blue Bullets AB
42. Henrik Claesson Blue Bullets AB
43. Markus Nilsson BK Brottsling
44. Adam Kier BK Brottsling
45. Magnus Boivie Blue Bullets AB
46. Hedvig Olsson Hammar Table Hockey
47. Perra Svärd Östersund
48. Trond Selseng Trondheim BHK
49. David Andersson Atletico Göteborg
50. Stefan Djurachkovitch Hullu Chicos
51. Dennie Ovenberger BHK Möllan Rouge
52. Mats Persson Atletico Göteborg
53. Niklas Antonsson Hullu Chicos
54. Anna Olofsson Atletico Göteborg
55. Peter Broqvist BHK Möllan Rouge
56. Agnez Hammar Hammar Table Hockey