Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 150
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
Grupp 9
2
2
Semifinal Groups Avslutad 1 - 72
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
B-Group Avslutad 73 - 85
C-Group Avslutad 86 - 98
D-Group Avslutad 99 - 108
E-Group Avslutad 109 - 114
F-Group Avslutad 115 - 125
G-Group Avslutad 126 - 132
3
3
Final Group Avslutad 1 - 24
4
4
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman NUHL8
2. Jacob Lindahl Umeå HSS
3. Tore Lie Dannede Herrers Selskab
Peter Östlund Umeå HSS
5. Carl Bindekrans BJC Laimite
6. Daniel Wallén Oran ISK
7. Miikka Pulliainen Mahtisonnit
8. Patrik Danielsson Stockholms IK
9. Stefan Edwall 2015 United
10. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
11. Lars Fridell 2015 United
12. Christoffer Söderqvist Overum FG
13. Espen Selbak Trondheim BHK
14. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
15. Pontus Eriksson Bröderna Grym
16. Jan Suchy THC Stiga Elites
17. Erno Lantiainen Ottawat Senaattorit
18. Andreas Åman Enkopings HSC
19. David Nordström DAJM
20. Jan Dryak Big Band
21. Mika Myllykangas Spjalerance
22. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
23. Jani Lappalainen Mahtisonnit
24. Tomas Söderblom Ryggens BHF
25. Henrik Brodin TK Tigers
26. David Smid THC Stiga Svitavy 93
27. Oyvind Hansen Dannede Herrers Selskab
28. Anders Sundqvist Ryggens BHF
29. Mihail Margolis Diesel
30. Peter Stensmyr BHK Möllan Rouge
31. Mats Dehlbom Ryggens BHF
32. Axel Perhamn Atletico Göteborg
33. Hans Nordin Atletico Göteborg
34. Björn Söderström Spjass Invaders
35. Micael Borgh Schlicktown Arctic Veteranos
36. Karl Jönsson Rex Öresund
37. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
38. Martin Brodin TK Tigers
39. Erik Torhall TK Tigers
40. Magnus Ahlberg Pultti Amigos
41. Daniel Hansson TK Tigers
42. Thomas Börsing Stockholms IK
43. Alexey Shastov Alfa-Taktika
44. Kenth Ericsson Nugents Lärjungar BHK
45. Alexey Zaharov Bagira
46. Henric Andersson Atletico Göteborg
47. Martin Härenstam Blue Bullets AB
48. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
49. David Viklund Sundsvalls BHK
50. Tore Sorheim Dannede Herrers Selskab
51. Oystein Nesse Trondheim BHK
52. Jerry Wikström United Stars
53. Toni Bjorklund Ottawat Senaattorit
54. Dmitriy Petrov THC Toros
55. Kenny Dubois Massachusetts THL
56. Joakim Björk Karlstad BHK
57. Vladimir Kraus Absolut Desperation
58. Björn Wikström Team Arctic
59. Micael Sundqvist Tegelhuset OBK
60. Dag Roar Nilsen Kristianiabohemene
61. Adam Alexandersson BH Chiefs BH
62. David Andersson DAJM
63. Ales Fiala HCS Zabka Praha
64. Jonas Eidenby Östersund BHS
65. Birger Hedström Visby ISK
66. Nils Jönsson United Stars
67. David Freséus Umeå HSS
68. Peter Eriksson Östersund BHS
69. Hans E. Lindqwist BH Chiefs BH
70. Bruce Turner Kitchener WTHL
71. Fredrik Långström Örebro BHF
72. Anders Larsson Atletico Göteborg
73. Marcus Andersson Umeå HSS
74. Andreas Larsson Team Arctic
75. Johannes Söderlund Sundsvalls BHK
76. Pal Bakken Trondheim BHK
77. Ilgvars Pavlovskis Riga THC
78. Magnus Olsson Örebro BHF
79. Ola Söderberg Enkopings HSC
80. Samuel Villius Hjulsbro BHK
81. Timo Toivonen POLY
82. Peder Renulf TK Tigers
83. Alexander Kukushkin Diesel
84. Per Rodell Hjulsbro BHK
85. Alexey Kukushkin Diesel
86. Gabriel Niklasson Lirarna BHK
87. Roger Westh "Lundin" Åby Monkeys BHK
88. Dick Dahl Stockholms IK
89. Christian Nilsson Overum FG
90. Bernie Kunzler Kitchener WTHL
91. Krister Rubensson TK Tigers
92. Mats Wallin Hjulsbro BHK
93. Per Lunnebjer Ulricehamns BHK
94. Fredrik Andreasson
95. Peter Nymark Örebro BHF
96. Niklas Eliasson
97. Mikael Nylén Nugents Lärjungar BHK
98. Ronny Lejonqvist Hjulsbro BHK
99. Tommy Saaf Enkopings HSC
100. Daniel Dahlström Blue Bullets AB
101. Johan Strömblad Stockholms IK
102. Christian Adling Vasterhaninge
103. Olof Jönsson BH Chiefs BH
104. Martin Hugo TK Tigers
105. Perra Svärd Östersund BHS
106. Stefan Olsson Simrishamn
107. Lenny Börås
108. Eric Kalén
109. Lennie Björkman Ulricehamns BHK
110. Tobias Larsson Sodertalje
111. Marcus Lejonqvist Hjulsbro BHK
112. Jerry Eklof Overum FG
113. Henrik Påhlsson Åby Monkeys BHK
114. Andreas Gårdlund Lirarna BHK
115. David Meyer Tibbe
116. Robert Ljungström TK Tigers
117. Magnus Boivie Blue Bullets AB
118. Henrik Claesson Blue Bullets AB
119. Mats Billert Arboga BHF
120. Janis Ozols
121. Niklas Handfast Arboga BHF
122. Niklas Wernersson
123. Tommy Nilsson Overum FG
124. Andreas Andersson DAJM
125. Sergey Lapushkin Moscow LNH
126. Stefan Karlsson Vasby Flyers
127. Tibor Rathonyi Tibbe
128. Johnny Glämsta Stockholms IK
129. Staffan Gréen Backaskolans IF
130. Isak Lidström BHK Vargarna
131. Jon Hultgren Ulricehamns BHK
132. Göran Frid Arboga BHF
133. Christoffer Ingevaldsson Team Arctic
134. Ari Perälä Backaskolans IF
135. Andreas Åberg Team Arctic
136. Joakim Gåfvels Umeå HSS
137. Patrik Ericsson Arboga BHF
138. Henrik Bergström Arboga BHF
139. Leif Olsson BHK Vargarna
140. Håkan Olsson Simrishamn
141. Magnus von Melsted Arboga BHF
142. Herman Galle
143. Christian Söderberg Arboga BHF
144. Zlatko Prodanovic BHK Vargarna
145. Pontus Edvinsson Skollersta
146. Hanna Olsson BHK Vargarna
147. Svante Esbjörnsson HighStickers
148. Henrik Gustavsson
149. Markus Andersson Uppsala
150. Magnus Berggren