Oslo Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 73
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Final Group Avslutad 1 - 24
B-Group Avslutad 25 - 43
C-Group Avslutad 45 - 62
D-Group Avslutad 65 - 76
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16
B-Playoff Avslutad 25 - 32
C-Playoff Avslutad 45 - 52
D-Playoff Avslutad 65 - 72

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Daniel Wallén Oran ISK
2. Joakim Lundin United Stars
3. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
4. Tore Lie Dannede Herrers Selskab
5. Peter Östlund Umeå HSS
6. Pontus Eriksson Bröderna Grym
7. Petter Bengtsson Umeå HSS
8. Stanislav Kraus Absolut Desperation
9. Espen Selbak Trondheim BHK
10. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
11. Geir Tonny Brovold Dannede Herrers Selskab
12. Frode Fanuel Horvath Kvernaland BHK
13. Magnus Ahlberg Pultti Amigos
14. Per-Erik Wilsbeck Kristianiabohemene
15. Lars Freitag "Graf Zahl" Eismaschine Hamburg
16. Yngve Aasheim Trondheim BHK
17. Tore Sorheim Dannede Herrers Selskab
18. Egil Berg Risvollan BHK
19. Oyvind Hansen Dannede Herrers Selskab
20. Dag Roar Nilsen Kristianiabohemene
21. Martin Hermansen Fredrikstad PH
22. Martin Härenstam Blue Bullets AB
23. Micael Sundqvist Tegelhuset OBK
24. Rene Albers "Box Albers" VfP Friesland
25. Vladimir Kraus Absolut Desperation
26. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
27. Oyvind Ronne Trondheim BHK
28. Oystein Nesse Trondheim BHK
29. Terje Julusmoen Kristianiabohemene
30. Ilgvars Pavlovskis Riga THC
31. Fredrik Långström Örebro BHF
32. Arne Mahatma Solberg Dannede Herrers Selskab
33. Daniel Remmem Trondheim BHK
34. Roy Persen Kristianiabohemene
35. Are Horn Risvollan BHK
36. Frank Schauer "Funkystein" Rheinachse
37. Pal Bakken Trondheim BHK
38. David Donnerdal Atletico Göteborg
39. John Wreland Blue Bullets AB
40. Trygve Lie Kristianiabohemene
41. Jim Nordli Dannede Herrers Selskab
42. Marius Smaberg Kristianiabohemene
43. Magnus Boivie Blue Bullets AB
44. Henrik Claesson Blue Bullets AB
45. Kenneth Hansen Tonsberg BHK
46. Ulf Grefsgaard Kristianiabohemene
47. Peter Nymark Örebro BHF
48. Trond Selseng BSI Bordhockey
49. Carl Fredrik Hersoug Trondheim BHK
50. Jorn Moldvar Hodd BHK
51. Martin Aasbrenn Fredrikstad PH
52. Henning Risvold Tonsberg BHK
53. Magnus Olsson Örebro BHF
54. Simen Morstad Johansen "Murern" West Huldrabu Nokkers
55. Svein Inge Omholt Skien Powerpucks
56. Oystein Boen Skien Powerpucks
57. Eduards Pakis GHK Saulkrasti
58. Robert Hostland Trondheim BHK
59. Christian Aden "Cowboy" VfP Friesland
60. Marko Doberschutz "Dr.Doom" Rama Club
61. Asbjorn Fossli Svarstad Ghosts
62. Hakon Mauland Aschehoug BHK
63. Tore Mauland Aschehoug BHK
64. Roger Bashir Tonsberg BHK
65. Kare Martin Leth Romsas BHK
66. Oyvind Aasheim Trondheim BHK
67. Thomas Lunder Tonsberg BHK
68. Tim Tigges "Animal" Satyrion Berlin
69. Christian Borchgrevink-Vigeland Skien Powerpucks
70. Joakim Gåfvels Umeå HSS
71. Are Dammann Trinity BHK
72. Alvin Dammann Dannede Herrers Selskab
73. Josef Effelsberg "Jupp Zupp" Rama Club
74. Hakon Sonstebo "Kjakan Sonsteby" Westlife BoyZ
75. Michael Selley Aschehoug BHK
76. Eimund Anda Nordberg
77. Ulf Johnson