Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Group Avslutad 1 - 205
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
Grupp 9
Grupp 10
Grupp 11
Grupp 12
2
2
Semifinal Groups Avslutad 1 - 69
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
3
3
Final Group Avslutad 1 - 24
4
4
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Stefan Edwall 2015 United
2. Kristian Iso-Tryykari Turun Seudun PJK
3. Hans Österman NUHL8
Jörgen Sundqvist Örebro BHF
5. Anssi Jarvinen Deus ex Machina
6. Björn Svedman Buffé Ellyc
7. Carl Bindekrans BJC Laimite
8. Jani Lappalainen Mahtisonnit
9. Aron Lidman BHK Slapshot
10. Pontus Eriksson Bröderna Grym
11. Lars Fridell 2015 United
12. Espen Selbak Trondheim BHK
13. Anders Sundqvist Ryggens BHF
14. Andreas Åman Enkopings HSC
15. Patrik Danielsson Stockholms IK
16. Peter Östlund Umeå HSS
17. Markus Laakso Mahtisonnit
18. Christoffer Söderqvist Overum FG
19. Mikael Lindberg Deus ex Machina
20. Peder Berentsen Örebro BHF
21. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
22. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
23. Mika Myllykangas Spjalerance
24. Magnus Ahlberg Pultti Amigos
25. Tomas Söderblom Ryggens BHF
26. Micael Borgh Schlicktown Arctic Veteranos
27. Mats Dehlbom Ryggens BHF
28. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
29. Thomas Börsing Stockholms IK
30. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
31. David Andersson DAJM
32. Martin Härenstam Blue Bullets AB
33. Martin Brodin TK Tigers
34. Miikka Pulliainen Mahtisonnit
35. Henrik Brodin TK Tigers
36. Jerry Wikström United Stars
37. Jaakko Koski Deus ex Machina
38. Janne Kokko Sulkavan Laiturit
39. Kenth Ericsson Nugents Lärjungar BHK
40. Kai Parviainen Örebro BHF
41. Erik Torhall TK Tigers
42. Peter Stensmyr BHK Möllan Rouge
43. Timo Toivonen POLY
44. Dick Dahl Stockholms IK
45. Kari Jarmala Ness
46. Bie Karlsson BHK Lugnet
47. Andreas Hedström Ryggens BHF
48. Henric Andersson Atletico Göteborg
49. Jean Gelinas Jr. Montreal LHSM
50. Ola Söderberg Enkopings HSC
51. Fredric Axelsson Spjass Invaders
52. Birger Hedström Visby ISK
53. Stefan Otterström Örebro BHF
54. Joakim Björk Karlstad BHK
55. Salvis Skarainis Riga THC
56. Axel Perhamn Atletico Göteborg
57. Henrik Påhlsson Åby Monkeys BHK
58. Caius Gran Mahtisonnit
59. Samuel Villius Hjulsbro BHK
60. Cenneth Nicklasson Visby ISK
61. Daniel Hansson TK Tigers
62. Piia Pulliainen Mahtisonnit
63. Jakob Ståhle Alingsas BHS
64. Tommy Saaf Enkopings HSC
65. Magnus Olsson Örebro BHF
66. Samuel Sehlberg BHK Harda Tider
67. Karl Jönsson Rex Öresund
68. David Donnerdal Atletico Göteborg
69. Jussi-P. Aalto Antroposentrifugi
70. Björn Wikström Team Arctic
71. Kalle Qviberg TK Tigers
72. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
73. John Backlund Borlänge Bordshockey
74. Sergey Grishin Armeitsy s Nevy
75. Carl Josefsson Overum FG
76. Patrik Karlsson Arnemark BHK Nitro
77. Alexey Shastov Alfa-Taktika
78. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
79. Dmitriy Leushin Morskie Bratja
80. John Wreland Blue Bullets AB
81. Alexey Titov Alfa-Taktika
82. Johannes Söderlund Sundsvalls BHK
83. Tarja Lindberg Sulkavan Laiturit
84. Jordan Duvall
85. Thomas Björnson Malmens BHK
86. Ismo Aulaskari POLY
87. Roger Westh "Lundin" Åby Monkeys BHK
88. Johan Wejryd BHK Harda Tider
89. Mats Qvist Atletico Göteborg
90. David Freséus Umeå HSS
91. Kenny Dubois Massachusetts THL
92. Artur Martynov Mandarinove
93. Mihail Margolis Diesel
94. Mikael Mäkitalo
95. Max Ahlborn Team Arctic
96. Joakim Jacobsson Team Arctic
97. Juha Pietila Turun Pullasorsat
98. Anders Larsson Atletico Göteborg
99. Jonas Eidenby Östersund BHS
100. Peter Eriksson Östersund BHS
101. Steve Bernstein Massachusetts THL
102. Petri Lehtimaki Turun Pullasorsat
103. Mikhail Martynov Zdorovie
104. Stefan Norman E-DRUM BHS
105. Ilgvars Pavlovskis Riga THC
106. Johan Hillström Nacka
107. Per Lunnebjer Ulricehamns BHK
108. Mats Wallin Hjulsbro BHK
109. Jesper Ritzén Linkoping
110. Christian Nilsson Overum FG
111. Hannu Pajunen Turun Pullasorsat
112. Gabriel Niklasson Lirarna BHK
113. Erik Backlund Ice Capades IF
114. Jerry Eklof Overum FG
115. Anna Påhlsson Peking Puckos
116. Daniel Evestedt Uppsala
117. Leif Andersson
118. Martin dos Santos Stuvsta Homeboys
119. Adam Nyback Bromma
120. Johan Mattsson
121. Ronny Lejonqvist Hjulsbro BHK
122. Henrik Claesson Blue Bullets AB
123. Andreas Larsson Team Arctic
124. Mattias Siljeström Viksbergs SK
125. Nils Jönsson United Stars
126. Alexander Minchenko AII Citrus-Art
127. Gustav Jonsson Blue Bullets AB
128. Göran Vikander Rinkens Riddare
129. Marcus Andersson Umeå HSS
130. Peter Larsson En Pase Linnars
131. Mikael Boström Ulricehamns BHK
132. Jonas Byheden Sexdrega Chandlers
133. Fredrik Långström Örebro BHF
134. Martin Larsson Ice Capades IF
135. Samuel Eriksson E-DRUM BHS
136. Alexander Kukushkin Diesel
137. Peter Danielsson Stockholms IK
138. Andreas Gårdlund Lirarna BHK
139. Jacob Torneke THM BHK
140. Roberth Tovik
141. Ulf Wagnsson En Pase Linnars
142. Henrik Gustavsson
143. Magnus Karlsson Overum FG
144. Lenny Börås
145. Niklas Eriksson Falun
146. Anders Larsson En Pase Linnars
147. Micael Sundqvist Tegelhuset OBK
148. Anders Backlund Ice Capades IF
149. Stefan Ulander Blue Bullets AB
150. Peter Hansson Schuckert BHC
151. Leif Rundblad Tellus BHC
152. John Schoultze
153. Markus Andersson Uppsala
154. Ingemar Falk
155. J-P. Hagstrom
156. Alexey Kukushkin Diesel
157. Mark Gorodnitskiy NiKi
158. Mikael Norberg Schuckert BHC
159. Mikael Nylén Nugents Lärjungar BHK
160. Packi Tang Beatless BHK
161. Johan Lidén Sexdrega Chandlers
162. David Lindholm
163. Daniel Erlingmark Uppsala
164. Hans-Lennart Dahl Sollentuna
165. Per Nystrom
166. Christian Adling Vasterhaninge
167. Mårten Hougström Solna
168. Lennie Björkman Ulricehamns BHK
169. Jon Hultgren Ulricehamns BHK
170. Amadeus Appelgren Stockholms IK
171. Mattias Liden
172. Marcus Rydberg
173. John McLaughlin
174. Johan Linder Beatless BHK
175. Fredric Andersson Gubbangen Gladiators
176. Leif Olsson BHK Vargarna
177. Roine Falk
178. Isak Lidström BHK Vargarna
179. Andreas Andersson Lodde Onions
180. Niclaz Erlingmark Uppsala
181. Jens Mattsson Sigma Integration BHC
182. András Czitrom Kopings WBF
183. Fredrik Andreasson
184. Bassir Månsson Ice Capades IF
185. Niko Niklasson
186. Patrik Andersson
187. Tobias Larsson Sodertalje
188. Ebba Zetterman Team Arctic
189. Hanna Olsson BHK Vargarna
190. Micke Laumola Sodertalje
191. Simon Boijertz
192. Joakim Gåfvels Umeå HSS
193. Fabian Lundholm
194. Niklas Eliasson
195. Michael Jarestad Sexdrega Chandlers
196. Linus Kjellstrom
197. Tommy Nilsson Overum FG
198. Per Fredstrom Sigma Integration BHC
199. Lena Bjorkman
200. Emil Ekwurtzel
201. Zlatko Prodanovic BHK Vargarna
202. Stefan Jonsland Sigma Integration BHC
203. Johan Fogelberg Tellus BHC
204. Hans Nord
205. Moa Olsson BHK Vargarna