Öresund Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 55
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Final Group Avslutad 1 - 21
B-Group Avslutad 22 - 42
C-Group Avslutad 43 - 55
3
3
Playoff Avslutad 1 - 8
B-Playoff Avslutad 22 - 29
C-Playoff Avslutad 43 - 50

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman NUHL8
2. Stefan Edwall 2015 United
3. Lars Fridell 2015 United
Finn Fries Avantgarde Lund
5. Björn Svedman Buffé Ellyc
6. Andreas Åman Enkopings HSC
7. Aron Lidman BHK Slapshot
8. Carl Bindekrans BJC Laimite
9. Petter Bengtsson Umeå HSS
10. Jerry Wikström United Stars
11. Björn Söderström Spjass Invaders
12. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
13. Christoffer Söderqvist Overum FG
14. Peter Stensmyr BHK Möllan Rouge
15. Johnny Lundberg Åby Monkeys BHK
16. Henrik Brodin TK Tigers
17. Roger Westh "Lundin" Åby Monkeys BHK
18. David Andersson DAJM
19. Henrik Påhlsson Åby Monkeys BHK
20. Arthur Lindholm Åby Monkeys BHK
21. Richard Lindberg Hjarup HC
22. Martin Brodin TK Tigers
23. Jakob Andersson Leif Holmqvist BHF
24. Micael Strömberg Björkhagen Rangers
25. Henric Andersson Atletico Göteborg
26. Anders Oscarsson Leif Holmqvist BHF
27. Henrik Benoni Ridiculous Mice BHK
28. Joakim Lindblad Leif Holmqvist BHF
29. Daniel Hansson TK Tigers
30. Michael Gellerstam "Johansson/Eklund" Avantgarde Lund
31. Magnus Boivie Blue Bullets AB
32. Erik Werner "Erich Winter" Leif Holmqvist BHF
33. Samuel Villius Hjulsbro BHK
34. Hans E. Lindqwist BH Chiefs BH
35. David Börjesson Leif Holmqvist BHF
36. John Wreland Blue Bullets AB
37. Magnus Jakobsson Ridiculous Mice BHK
38. Karl Jönsson Rex Öresund
39. Henrik Andersson Lodde Onions
40. Tomas Gunnarsson Ridiculous Mice BHK
41. Martin Kalliomäki Ridiculous Mice BHK
42. Mats Wallin Hjulsbro BHK
43. Dick Dahl Stockholms IK
44. Adam Alexandersson BH Chiefs BH
45. Marcus Sundqvist Hjulsbro BHK
46. Petter Lönn BK Snedskaret
47. Jerry Eklof Overum FG
48. Andreas Holm Ridiculous Mice BHK
49. Kristoffer Hopper BK Snedskaret
50. Thomas Svensson Lodde Onions
51. Måns Larsson Ridiculous Mice BHK
52. Alexander Wallin Klagerups BHF
53. Christian Möller BH Chiefs BH
54. Johan Persson Klagerups BHF
55. Mattias Ronnelin Klagerups BHF